Darmowa dostawa od 399,00 zł

Odciąg do trocin

( ilość produktów: 6 )

Kiedy warto zaopatrzyć się w odciąg do trocin?

Trociny powstają w skutek obróbki drewna. Wraz z obróbką w powietrzu pojawiają się także drobne cząsteczki pyłu drzewnego, które są zagrożeniem dla układu oddechowego człowieka, a także w dużym stężeniu mogą doprowadzić do wybuchu. Do usuwania z powietrza drobin drzewnych oraz drzewnego urobku w postaci wiórów wykorzystuje się tzw. cyklony do trocin. W odciąg do trocin warto zaopatrzyć się, kiedy zauważamy, że zwykły odkurzacz przemysłowy staje się mało wydajny, bądź uciążliwe jest jego użytkowanie, zwłaszcza, gdy trzeba przerwać pracę i wysypywać co chwilę urobek z pojemnika odkurzacza.

Odciąg do trocin - niezbędne wyposażenie każdej stolarni

Cyklony to nieodłączne elementy wyposażenia, które znajdują szerokie zastosowanie w zakładach stolarskich. Odpylacze cyklonowe to jedno z najprostszych rozwiązań do przemysłowego oczyszczania powietrza z wszelakiej maści drobin. Zasada ich działania jest stosunkowo prosta. W uproszczeniu działa to tak, że zanieczyszczone drobinami powietrze zostaje wprowadzone do komory cyklonu. Następnie pod wpływem ciśnienia wytworzonego za pomocą wentylatorów, powietrze zostaje wprowadzone w ruch wirowy. Siła odśrodkowa wyrzuca cząstki stałe z wiru powietrza. Cząstki stałe uderzają wówczas w wewnętrzną ścianę komory cyklonu tracąc swoją energię kinetyczną i za sprawą grawitacji opadają do pojemnika. Dolny, stożkowy element odciągu wypycha oczyszczone powietrze ku górnemu workowi filtracyjnemu, gdzie następuje ostateczna filtracja i wyrzuca w pełni oczyszczone powietrze poza maszynę. Takie rozwiązanie pozwala zachować czystość w miejscu pracy, zniwelować niebezpieczeństwo wybuchu usuwając pył, a przede wszystkim gwarantuje bezpieczeństwo dróg oddechowych pracowników.

Odciągi cyklonowe stosuje się także w zakładach przemysłowych, w których występują różnego rodzaju zanieczyszczenia powietrza w postaci pyłów ziarnistych i włóknistych. Odciągi cyklonowe mogą być wykorzystane jako samodzielne urządzenia odpylające.

Na jakie parametry zwrócić uwagę wybierając odciąg do trocin?

Odciąg do trocin podobnie jak wszystkie inne urządzenia należy dobierać według jego docelowego zastosowania. Inną specyfikację musi posiadać odciąg do wiórów mokrych, inną specyfikację będzie posiadał odciąg do suchego pyłu z płyt MDF. Najważniejszymi parametrami, na które należy zwrócić uwagę są: moc silnika, zasilanie (230/400V), wydajność odsysania oraz objętość worka na zasysany urobek. Wszystkie powyższe parametry należy dobrać tak, aby spełniały wyznaczone zadanie. Jednocześnie warto przemyśleć, czy planujemy rozbudowę naszej pracowni. Jeżeli nie ma w planach rozbudowy stolarni, wówczas nie ma sensu kupować maszyny o zbyt dużej sprawności.

Odciąg do trocin na Domitech.pl

W ofercie naszego sklepu znajdziemy odciąg do trocin marki Luna - wysokiej jakości sprzęt szwedzkiej produkcji - pochodzący z oficjalnej, regionalnej dystrybucji i podlegający pełnej gwarancji. Kupując odciąg do trocin z oferty naszego sklepu - masz pewność bezpiecznej wysyłki oraz swobodę wyboru metody płatności i formy dostawy.

pixel