Darmowa dostawa od 399,00 zł

Odkurzacz pionowy

( ilość produktów: 50 )

Odkurzacz pionowy to urządzenie działające na podobnej zasadzie co klasyczny odkurzacz cyklonowy. Diametralną różnicą jest konstrukcja tych urządzeń. Klasyczny odkurzacz posiada elastyczną rurę i musi być podpięty do źródła zasilania poprzez kabel zasilający. Jego przechowywanie wiąże się z zagospodarowaniem odpowiedniej ilości miejsca w szafie bądź komórce pod schodami. Odkurzacz pionowy posiada sztywną rurę, często nie wymaga dodatkowych przewodów zasilających, a jego przechowywanie ogranicza się do ustawienia go w pozycji pionowej bądź odwieszenia na ścianie. Możliwe jest to dzięki temu, że wszystkie jego elementy znajdują się w jednej obudowie.

odkurzacz pionowy

Zapewniający komfort pracy w wyprostowanej pozycji, działający na zasilaniu sieciowym lub akumulatorowym - odkurzacz pionowy, to komfort prowadzenia i obsługi podczas sprzątania podłogi w domu, w warsztacie i w biurze.

Przewaga odkurzaczy stojących nad klasycznymi.

Klasyczne odkurzacze, a w szczególności te, które posiadają worki odchodzą w niepamięć. W przypadku klasycznych odkurzaczy użytkownik zmuszony był do wyłożenia go z szafy, rozwinięcia przewodu, podłączenia rur i innych czynności. W momencie, kiedy do posprzątania była drobna rzecz np. piasek spod butów w przedpokoju lub rozsypany ryż w kuchni, konieczna była cała procedura związana  z odkurzaniem. Na ogół nic pracochłonnego, ale często prowadziło to do irytacji.

W przypadku odkurzaczy pionowych procedura "startu" odkurzania wygląda podobnie do chwycenia miotły w dłoń. Nie bez przyczyny odkurzacz bezprzewodowy jest dziś coraz częściej na wyposażeniu gospodarstwa domowego.

Rodzaje filtrów w odkurzaczach pionowych

W odkurzaczach pionowych z reguły stosuje się filtry o skuteczności na poziomie od 85% do 99,97%.

  • Najtańszy odkurzacz pionowy z reguły będzie posiadał filtr w postaci krążka z materiałem filtrującym lub filtr gąbkowy.
  • Średnio półkowe odkurzacze pionowe będą charakteryzowały się posiadaniem filtra EPA, który zatrzymuje cząsteczki w rozmiarze 0,4 um i posiada skuteczność całkowitą na poziomie 85%.
  • Droższy pionowy odkurzacz bezprzewodowy posiada filtr HEPA, który jest doskonałym wyborem dla osób cierpiących na wszelkiego rodzaju alergie wywołane przez pyłki, kurz i inne drobiny. Filtry HEPA pozwala na filtrowanie cząsteczek o wielkości 0,1 um oraz charakteryzuje się skutecznością na poziomie od 99,5 - 99,97%. To od użytkownika zależy wybór odkurzacza z odpowiednim filtrem.

Dodatkowe wyposażenie odkurzaczy pionowych

Producenci dodają różnego rodzaju akcesoria, aby ich produkt był bardziej atrakcyjny dla klienta końcowego. Najtańszy odkurzacz pionowy  nie będzie posiadał w zestawie mnogości dodatkowych akcesoriów. Z reguły dołączane są ssawki szczelinowe bądź ssawki z włóknem, pozwalające usunąć zabrudzenia ze szczelin oraz pozwalające na uporządkowanie chociażby kanap w salonie. Średnio półkowe odkurzacze oprócz ssawki szczelinowej i ssawki z włosiem będą posiadały szeroką ssawkę do porządkowania powierzchni lub turbo szczotkę pozwalającą na uporządkowanie dywanów. Najdroższe odkurzacze oprócz wyżej wymienionych akcesoriów będą posiadały elektro szczotkę do sprzątania zwierzęcej sierści lub szczotkę myjącą do kompleksowego sprzątania powierzchni płaskich.

Jaki odkurzacz pionowy - pomagamy wybrać najlepszy

Wybór odkurzacza pionowego nie jest łatwy. Zależy on w dużej mierze od jego docelowego zastosowania, wymaganej klasy filtracji drobin oraz przeznaczonego na niego budżetu.

  • Wybierając tani odkurzacz pionowy z reguły będziemy zmuszeni korzystać z konstrukcji zasilanych poprzez kabel sieciowy. Takie rozwiązanie pozwoli na łatwe posprzątanie dwóch małych pomieszczeń bez konieczności przepinania kabla. Tanie odkurzacze charakteryzują się również niewielkim zbiornikiem na brud oraz systemem filtrującym w postaci krążka z materiałem filtrującym lub filtr gąbkowy. Nie jest to najlepsze rozwiązanie dla osób cierpiących na alergię. W przypadku kiedy przepinanie kabla, częste opróżnianie pojemnika na brud oraz niska klasa filtracji nie są przeszkodą wówczas taki odkurzacz jest dobrym wyborem.
  • Wybierając odkurzacz pionowy ze średniej półki mamy do wyboru zasilanie sieciowe oraz akumulatorowe. Zasilanie poprzez kabel sieciowy ma swoje ograniczenia, jednak może on oferować więcej funkcji, bądź będzie posiadał bogatsze wyposażenie w postaci dodatkowych akcesoriów. Wybierając odkurzacz bezprzewodowy nie jesteśmy ograniczeni przez kabel, ale musimy pamiętać o czasie pracy takiego urządzenia na jednym naładowaniu akumulatora. Odkurzacze ze średniej półki często posiadają funkcję 2w1, dzięki czemu można je używać jako odkurzacz samochodowy lub można wykorzystać je do ręcznego sprzątania innych powierzchni niż podłoga.
  • Odkurzacze z wyższej półki cenowej to odkurzacze bezprzewodowe posiadające filtry HEPA. Pozwala to na porządkowanie mieszkania wraz z filtracją cząsteczek o wielkości 0,1 um. Docenią to z pewnością osoby cierpiące na alergię. Zestawy odkurzaczy z wyższej półki zawierają mnogość końcówek ssących oraz często dodatkową szczotkę do mycia podłóg lub szczotkę do porządkowania sierści. Konstrukcje tych urządzeń projektowane są z myślą o dotarciu w najtrudniejsze zakamarki, przez co niektóre odkurzacze oferują tzw. łamaną rurę, która pozwala na odkurzenie miejsc pod meblami. Niekiedy w zestawach znajdą się także ładujące stacje dokujące, które pozwalają na naładowanie akumulatora urządzenia oraz odwieszenie odkurzacza w wygodne i łatwo dostępne miejsce.

Odkurzacz pionowy na Domitech.pl

W ofercie naszego sklepu z profesjonalnymi narzędziamielektronarzędziami posiadamy szeroką ofertę odkurzaczy pionowych, takich producentów jak Black & Decker, DeWALT, HiKOKI, Makita oraz Ryobi - wszystkie pochodzące z oficjalnej, regionalnej dystrybucji i podlegające pełnej gwarancji deklarowanej przez producenta.

Kupując odkurzacz pionowy z oferty naszego sklepu - masz pewność że produkt zostanie szybko i bezpiecznie zapakowany do transportu, którego formę dobierzesz wedle własnych preferencji, a za którego zakup dokonasz w wybranej przez siebie formie płatności, w tym płatności ratalne, płatność za pobraniem/przy odbiorze lub leasing.

pixel