Darmowa dostawa od 399,00 zł

Przecinarka do betonu

( ilość produktów: 40 )

Przecinarki do betonu to grupa tych urządzeń jest przeznaczona do cięcia twardych surowców, do których zaliczyć można kostkę brukową, kamień czy też beton. Piły do cięcia betonu cieszą się największym powodzeniem podczas prac brukarskich (między innymi kładzenie kostki brukowej, krawężników, płyt chodnikowych), prac budowlanych czy pracach związanych z budową dróg. Przecinarki do betonu zasilane są spalinowo (mogą występować również wersje zasilane elektrycznie). Różnica między nimi zauważalna jest w takich parametrach, jak moc, maksymalna głębokość cięcia i prędkość. 

przecinarka do betonu

Przecinarka do betonu

Przecinarka do betonu jest zaawansowanym narzędziem o dużej mocy, wykorzystującym do pracy zasilanie elektryczne lub spalinowe. Urządzenie to służy do zaawansowanych cięć materiałów kamiennych, betonowych/żelbetu przy rozbiórce czy pracach drogowych podczas przycinania betonowych bloków/krawężników.

Przecinarka do betonu to masywne narzędzie o dużej mocy, które w połączeniu z odpowiednia tarczą do pracy na mokro - z łatwością poradzi sobie różnymi materiałami, takimi jak beton czy stal - zapewniając szybkie, bezpyłowe cięcie.

Do jakich materiałów posłuży przecinarka do betonu  

Przecinarki spalinowe służą do cięcia twardych materiałów takich jak beton, asfalt, kostka brukowa, kamień, krawężniki czy płyty chodnikowe. Podczas cięcia tworzy się bardzo dużo dymu. W zależności od konstrukcji i zastosowania, przecinarki do betomu mogą być wyposażone w zewnętrzne systemy odsysania, dzięki czemu łatwiej zachować czystość przy korzystaniu w zamkniętych przestrzeniach. W przypadku przecinarek do betonu  można zamontować je na specjalny wózek, który ułatwi nam nacinanie betonu z góry. Narzędzia te dostosowane są do cięcia w trudnych warunkach, zapewniając wysoką wydajność i sprawność. Przecinarki jezdne to elektronarzędzia wykorzystywane do  cięcia podłoża z betonu lub asfaltu. Korzystają z tarcz diamentowych przy posuwie narzędzia w linii prostej. Do schłodzenia tarczy diamentowej używa się najczęściej wody. Posiadamy przecinarki producentów takich jak STIHL,  Metabo , Makita i Wacker Neuson.

Rodzaje zasilania w przecinarkach do betonu

Dobór odpowiedniego źródła zasilania przecinarki do betonu zapewnia odpowiednie dopasowanie narzędzia do specyfikacji pracy. W przypadku prac w zamkniętej przestrzeni najlepiej spełni oczekiwanie zasilanie sieciowe. W pracach w terenie najwydajniejsza okaże się przecinarka do betonu z silnikiem spalinowym. W miejscach po za warsztatem/zakładem - w terenie, gdzie wymagane jest zachowanie szczególnej ciszy i odpowiedniej mocy - najlepszym rozwiązaniem będzie użycie bezprzewodowego narzędzia - zasilanie akumulatorowe.

Przecinarka do betonu spalinowa

Przecinarki do betonu najczęściej są zasilane spalinowo. Zdarzają się również modele zasilane elektrycznie ale zdecydowanie rzadziej. Zasilanie spalinowe daje nam szerokie spektrum działania w plenerze. Piły spalinowe najczęściej są używane przez brukarzy czy budowlańców drogowych, nie mają oni dostępu do stałego  źródła prądu więc inny rodzaj zasilania tych maszyn nie wchodziłby w grę.

Przecinarka do betonu elektryczna, a akumulatorowa

Alternatywą zasilania spalinowego przecinarek do betonu jest silnik elektryczny, sieciowy lub na zasilaniu akumulatorowym. Zasilanie elektryczne sieciowe zapewnia ciągłość pracy i dużą moc z ograniczeniem mobilności wynikającym z długości kabla. Zasilanie pozwala natomiast na wydajną pracę w terenie, w miejscu bez dostępu do gniazdka elektrycznego z dodatkowy atutem - braku szkodliwych emisji spalin z silnika benzynowego.

Dobór odpowiedniego źródła zasilania wynika więc z kryteriów dotyczących preferencji i wymóg rodzaju prac jakim podołać ma nasza przecinarka do betonu. Dobrym kompromisem okazać się jednak mogą konstrukcje akumulatorowe z adapterem sieciowym, dostępnym w ofercie marki Makita (seria XGT) oraz Dewalt (narzędzia FlexVolt).

Bezpieczeństwo ponad wszystko - jak używać przecinarki do betonu?

Bardzo ważną, jak nie najważniejszą kwestią przy praktycznym wykorzystaniu przecinarek do betonu jest bezpieczeństwo użytkownika. Z tego względu każdy powinien pamiętać o zachowaniu jak najwyższego poziomu ostrożności. Niezbędnymi elementami  odzieży ochronnej  są okulary, rękawice i słuchawki nauszne tłumiące hałas, których stosowanie w dużym stopniu zwiększa poziom bezpieczeństwa.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem przecinarki do betonu?

Zakup przecinarki do betonu wymaga zwrócenia uwagi na kluczowe parametry: mocśrednicę zewnętrzną i wewnętrzną tarczy oraz maksymalną głębokość cięcia.  Maksymalna głębokość cięcia przecinarką wyposażoną w najpopularniejszą i najczęściej używaną tarczę 350 mm wynosi 125 mm. Ważnym elementem jest silnik, czy jest dwusuwowy, czy czterosuwowy. Największą popularnością cieszą się modele przecinarek spalinowych STIHL. Te urządzenia mają silniki dwusuwowe. Należy jednak pamiętać, że silniki dwusuwowe potrzebują specjalnej mieszanki oleju.

 

przecinarka do betonu

 

Przecinarka do betonu na Domitech

W ofercie naszego sklepu stacjonarnego oraz sklepu internetowego z profesjonalnymi narzędziami i elektronarzędziami posiadamy szeroki wybór mocnych i wydajnych przecinarek do betonu, takich producentów jak DeWALT, Dedra, HiKOKI, Makita, Metabo, Stih oraz Wacker Neuson - wszystkie oryginalne i zapewniające pełną wydajność. Wybierając przecinarka do betonu z naszej oferty - masz pewność otrzymania pełnowartościowego produktu, podlegającego pełnej gwarancji producenta. Wybierając przecinarka do betonu z naszego sklepu online - masz pełną swobodę wyboru metody płatności oraz preferowanej formy dostawy - w tym płatność przy odbiorze czy odbiór osobisty/leasing lub raty.

pixel