Darmowa dostawa od 399,00 zł

Odkurzacz samochodowy

( ilość produktów: 49 )

Współcześnie większość kierowców chce posiadać czyste wnętrza aut. Dziś porządkowanie wnętrza pojazdu może ograniczyć się zaledwie do kilkunastu minut przy pomocy kompaktowych odkurzaczy. W sklepach z elektroniką i AGD coraz częściej można znaleźć odkurzacze samochodowe. Praca z małymi, lekkimi oraz ergonomicznymi odkurzaczami jest wygodna i przyjemna. Nie wiesz, jaki odkurzacz do auta jest najlepszy? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.

odkurzacz samochodowy

Lekki i poręczny - odkurzacz samochodowy to praktyczne urządzenie które pomoże zadbać o czystość nie tylko w samochodzie i garażu. Bezprzewodowe odkurzacze samochodowe to praktyczne rozwiązanie w każdej przestrzeni, które skutecznie zadba o porządek i czystość.

Jaki rodzaj zasilania wybrać w odkurzaczu do auta?

W zależności od źródła zasilania na rynku generalnie dostępne są 3 typy urządzeń, które są dedykowane do sprzątania wnętrz aut:
-Odkurzacz samochodowy akumulatorowy
-Odkurzacz samochodowy zasilany z gniazda zapalniczki
-Odkurzacz klasyczny zasilany sieciowo

Bezprzewodowy odkurzacz do samochodu to znakomity wybór, kiedy w garażu nie posiadasz możliwości podpięcia elektronarzędzi do gniazdka. Korzystając z takiego urządzenia nie ma problemu z plączącymi się kablami, zbyt długą konstrukcją urządzenia itp. Dobry odkurzacz do samochodu zasilany akumulatorowo jest z reguły lekki, ergonomiczny i kompaktowy. W zestawach często znajdują się różnego rodzaju przystawki, szczotki, i ssawki, dzięki czemu z łatwością posprzątasz i dotrzesz w każdy zakamarek auta. Urządzenia te z reguły pracują około 20 minut na jednym naładowaniu.

Odkurzacz samochodowy zasilany z gniazda zapalniczki to alternatywa do odkurzaczy samochodowych zasilanych akumulatorowo. Jeśli nie masz dostępu do akumulatorów oraz zasilania sieciowego możesz skorzystać z tego typu urządzenia. Posiada parametry zbliżone do urządzeń akumulatorowych, niemniej jednak korzystając z tego typu urządzeń użytkownik musi liczyć się z tym, że podczas porządkowania wnętrza będą występowały ograniczenia związane z kablem. Podczas korzystania z tego typu odkurzaczy należy pamiętać, że korzystają one z prądu z akumulatora samochodowego i nie należy sprzątać kilku godzin, jeśli chcemy później tym autem gdzieś wyruszyć.

Odkurzacz klasyczny zasilany sieciowo to ostatni typ urządzania, który pomaga w porządkowania tapicerki i dywaników. Jeśli nie ma możliwości podpięcia urządzenia do sieci użytkownik zmuszony jest do rezygnacji z porządkowania z racji braku możliwości zasilenia odkurzacza. Klasyczny odkurzacz charakteryzuje się większymi rozmiarami, przez co dotarcie w trudno dostępne miejsca może okazać się niemożliwe. Kolejnym problemem może okazać się również rozmiar takiego odkurzacza oraz ograniczenia wynikające z długości rury. Ogromną zaletą jest brak ograniczenia czasowego podczas sprzątania wnętrza.

odkurzacz do auta

Na co zwrócić uwagę przy wyborze odkurzacza samochodowego?

Niezależnie od tego jaki typ odkurzacza wybierzesz, to jego zadaniem jest uporanie się z bałaganem. W przypadku odkurzaczy jednym z najważniejszych parametrów określających ich moc jest maksymalne podciśnienie. Odkurzacze samochodowe charakteryzują się wartościami maksymalnego podciśnienia w granicach 3,5-8,2kPa.  Im wyższa wartość maksymalnego podciśnienia tym lepiej, ponieważ odkurzacz ma większą moc zasysania brudu. Mocny odkurzacz samochodowy jest w stanie szybciej wessać brud, tym samym proces porządkowania auta trwa krócej.

Akcesoria dodatkowe do odkurzaczy samochodowych.

Producenci do zestawów z odkurzaczami samochodowymi dodają szereg przejściówek, ssawek, turbo szczotek oraz innych akcesoriów. Długie ssawki szczelinowe pozwalają dotrzeć w najgłębsze zakamarki, trudno dostępne dla rur o standardowych średnicach. Szczotki turbo sprawdzają się w momencie, gdy w aucie przewożone są zwierzęta. Ułatwiają one zbieranie sierści z welurowej tapicerki.  Szersze ssawki z kolei sprawdzą się do uporządkowania dywaników oraz kanap.

Pozbądź się kabli i zainwestuj w bezprzewodowy odkurzacz samochodowy.

Zobacz mocne odkurzacze samochodowe w Domitech.pl

  • MAKITA DCL180Z (zdj. po lewej) to kompaktowy i tani odkurzacz samochodowy z mocą ssania na poziomie 3,6kPa. Do tego małego odkurzacza można podłączyć akumulatory od 1.5Ah do nawet 6Ah. Czas pracy na akumulatorze 3.0Ah pozwala na sprzątanie przez ~20minut. Producent dołącza do zestawu szeroką ssawkę do podłóg, ssawkę szczelinową do trudno dostępnych miejsc oraz 45cm rurę ssącą.
  • GAS 18V-1 Bosch (zdj. środek) to odkurzacz cieszący się pozytywnymi opiniami wśród klientów. Jest to jeden z lepiej sprzedających się modeli z profesjonalnej linii Bosch?a. Zasilany akumulatorowo, lekki i poręczny odkurzacz bezprzewodowy do samochodu z bardzo dobrą wartością maksymalnego podciśnienia. Producent jako wyposażenie dodatkowe dołącza dyszę podłogową do sprzątania dywaników i kanap, wąską dyszę do trudno dostępnych miejsc oraz 2 rury ssące.
  • Makita DCL282FZ (zdj. po prawej) najmocniejszy z zestawienia odkurzacz samochodowy charakteryzujący się maksymalnym podciśnieniem na poziomie 8,2kPa. Z łatwością poradzi sobie z posprzątaniem brudu w aucie, a także z powodzeniem będzie można korzystać z niego jak z domowego odkurzacza. Producent do zestawu dołącza ssawkę do podłóg, ssawkę szczelinową do trudno dostępnych miejsc, rurę ssącą oraz zestaw worków na brud.

 odkurzacz samochodowy

Odkurzacze samochodowe na Domitech.pl

Odkurzacze samochodowe dostępne w naszej ofercie to oryginalne produkty takich producentów jak Black & Decker, Bosch, DeWALT, HiKOKI, Makita, Ryobi oraz Stihl - wszystkie pochodzące z oficjalnej dystrybucji i podlegające pełnej ochronie gwarancyjnej producenta. Kupując odkurzacz samochodowy - wybierz Domitech, u nas masz gwrancję oryginalności i pewność bezpiecznej wysyłki w wybranej przez siebie formie dostawy z komfortowymi metodami płatności.

pixel