Reklamacje

Co zrobić, gdy przesyłka jest uszkodzona?


Dostawa kurierem:

Dostawa do paczkomatu:

 

proces pakowania
.
.

Co zrobić, gdy zakupiony produkt uległ awarii?

 1. Zgłoszenie w Autoryzowanym Serwisie Producenta
  Zwykle najszybszym sposobem realizacji roszczeń z tytułu gwarancji jest zgłoszenie wad w Autoryzowanym Serwisie Producenta. Na stronie producenta znajdziesz dokładny opis procedury oraz dane kontaktowe do serwisu (numer telefonu, e-mail oraz adres siedziby). Możesz je otrzymać także od nas, pisząc na reklamacje@domitech.pl. Poniżej do topowych producentów, gdzie zachęcamy o ubieganie się o zgłoszenie wad z tytułu gwarancji:


  Serwis: DeWALT Serwis Bosch Serwis Fein Serwis Festool Serwis Gardena Serwis Makita Serwis Metabo Serwis Stanley  Lavor Serwis Ryobi Serwis Stiga Serwis 2. Reklamacja gwarancyjna w naszym sklepie internetowym
  Uwaga! Wysyłając przesyłkę - opakowanie tylko takie, aby była odpowiednia ochrona towaru podczas transportu, jeśli kupiony został zestaw to wystarczy odesłać tylko jego wadliwy element zestawu.

  Sprawdź więcej informacji w naszym regulaminie.
Przebieg reklamacji
.
Decyzja

Zwiń

Zwroty - procesZgodnie z prawem Klient może odstąpić od umowy w ciągu 14 dni kalendarzowych bez podania przyczyny. Możesz zwrócić produkty, które nie noszą śladów użytkowania, montażu i posiadają opakowanie producenta. Nie wymagamy odsyłania towaru w naszych kartonach, wystarczy dowolne opakowanie, które zapewni bezpieczny transport do firmy domitech.pl. Koszt wysyłki zwrotu ponosi Klient.Istnieją pewne wyjątki od naszej 14-dniowej polityki zwrotów, które są szczegółowo opisane poniżej:
- Ze względów higienicznych wszelka odzież intymna, taka jak skarpety - prosimy o przemyślane zakupy,
- Bony upominkowe,
- Produkty otrzymane ponad 14 dni temu,
- Produkty zwrócone w niezadowalającym stanie.Należy pamiętać, że zastrzegamy sobie prawo do odmowy zwrotu, jeśli uważamy, że celem był obrót akcjami/odsprzedaż, a nie użytek osobisty.
Zwracane produkty podlegają kontroli działu zwrotów i przed przyjęciem zostają ocenione przez jednego z naszych specjalistów, aby upewnić się, że spełniają kryteria określone przez powyższe zasady. Należy pamiętać, że jeśli zwrócisz produkty wbrew tym zasadom, nie będziemy w stanie zrealizować zwrotu kosztów. W takich okolicznościach skontaktujemy się z Tobą.

Nie możemy również zaoferować wymiany za niechciane przedmioty. Wszystkie zwroty kosztów zostaną wykonane zgodnie z pierwotną metodą płatności na zamówieniu. Zwrot kosztów następuje w ciągu 14 dni od otrzymania zwrotu przez nasz magazyn. Nie ma to wpływu na Twoje prawa ustawowe.

Przesyłki wysłane do paczkomatu lub za pobraniem, nie są przez nas odbierane.

Sprawdź więcej informacji w naszym regulaminie.

Darmowa dostawa od 399,00 zł

Nagrzewnica

( ilość produktów: 28 )

Nagrzewnica to w uproszczeniu mówiąc urządzenie przeznaczone do ogrzewania powietrza, występujące w różnych wariantach zasilania, uniwersalnym przeznaczeniu oraz o charakteryzujące się różnorodną budową. Spotykane na budowach, halach produkcyjnych i magazynach, a nawet w przydomowym garażu. Nagrzewnica umożliwia szybkie osiągnięcie oczekiwanej temperatury wewnątrz danego pomieszczenia.

Typy nagrzewnic

Nagrzewnica ze względu na szeroki wachlarz zastosowania występuje w wielu wariantach, co pozwala ją wykorzystać w zakresie zadań mobilnych oraz stacjonarnego ogrzewania pomieszczeń o różnych powierzchniach. Dlatego dmuchawy grzewcze możemy podzielić trzy kategorie: 

Budowa i przeznaczenie nagrzewnic:

 • Stacjonarne – urządzenia stosowane wewnątrz pomieszczeń, na przykład w przydomowym garażu
 • Mobilne – nagrzewnice spotykane jako mniejsze urządzenia lub wyposażone w koła transportowe. Spotykane również jako stałe wyposażenie pojazdu (np. wewnątrz autobusu miejskiego)
 • Wiszące – najczęściej spotykane w przemyśle oraz na halach produkcyjnych. Nagrzewnice zawieszone pod sufitem nie zajmują miejsca roboczego, zapewniając optymalne ciepło wewnątrz pomieszczenia.

Nagrzewnice – rodzaj paliwa:

 • Nagrzewnica gazowa – korzystająca ze zbiornika wypełnionego gazem LPG (Liquefied Petroleum Gas) 
 • Nagrzewnica elektryczna – potrzebująca stałego dostępu do zasilania elektrycznego
 • Nagrzewnica olejowa – zasilana za pomocą oleju opałowego, ropy lub mazutu

Nagrzewnica - działanie i zastosowanie

Nagrzewnica swoją efektywność ogrzewania pomieszczeń zawdzięcza zastosowanemu w niej sposobowi zasilania, dlatego sam proces może się znacząco różnić w zależności od typu urządzenia. Możemy wyróżnić następujące urządzenia grzewcze, które znajdą swoje zastosowanie w ogrzewaniu i wysuszaniu pomieszczeń:

Nagrzewnica na gaz 

Nagrzewnica gazowa wykorzystuje do swojego działania propan-butan (LPG), dzięki czemu podczas pracy wytwarza ciepłe oraz czyste powietrze, które nie szkodzi zdrowiu człowieka. Proces wypalania paliwa zachodzi w specjalnej komorze spalania, która ogrzewa zassane przez wentylator powietrze z zewnątrz urządzenia. Następnie jest ono wydmuchane z drugiej strony, tym samym - ogrzewając pomieszczenie.

Nagrzewnica olejowa 

Nagrzewnica olejowa jest urządzaniem, w którym paliwem dającym źródło ciepła jest olej opałowy. Spalana w komorze ciecz podgrzewa przepływające przez urządzenie chłodne powietrze. Urządzenia występują w dwóch wariantach:

 • Wymiennikowe – wyposażone w wymiennik ciepła, który ogrzewa powietrze w komorze spalania
 • Bezwywmiennikowe – które ogrzewają powietrze bezpośrednio za pomocą płomienia palącego się paliwa

Nagrzewnica elektryczna

Nagrzewnica elektryczna, podczas ogrzewania pomieszczeń wykorzystuje grzałkę indukcyjną, która osiąga wysoką temperaturę. Wbudowany wewnątrz obudowy wentylator rozdmuchuje i tym samym nagrzewa powietrze.

Nagrzewnica - działanie i zastosowanie

Nagrzewnica swoją efektywność ogrzewania pomieszczeń zawdzięcza zastosowanemu w niej sposobowi zasilania, dlatego sam proces może się znacząco różnić w zależności od typu urządzenia. Możemy wyróżnić następujące urządzenia grzewcze, które znajdą swoje zastosowanie w ogrzewaniu i wysuszaniu pomieszczeń:

Nagrzewnica gazowa 

Nagrzewnica na gaz wykorzystuje do swojego działania propan-butan (LPG), dzięki czemu podczas pracy wytwarza ciepłe oraz czyste powietrze, które nie szkodzi zdrowiu człowieka. Proces wypalania paliwa zachodzi w specjalnej komorze spalania, która ogrzewa zassane przez wentylator powietrze z zewnątrz urządzenia. Następnie jest ono wydmuchane z drugiej strony, tym samym - ogrzewając pomieszczenie.

Nagrzewnica olejowa 

Nagrzewnica olejowa jest urządzaniem, w którym paliwem dającym źródło ciepła jest olej opałowy. Spalana w komorze ciecz podgrzewa przepływające przez urządzenie chłodne powietrze. Urządzenia występują w dwóch wariantach:

 • Wymiennikowe – wyposażone w wymiennik ciepła, który ogrzewa powietrze w komorze spalania
 • Bezwywmiennikowe – które ogrzewają powietrze bezpośrednio za pomocą płomienia palącego się paliwa

Nagrzewnica elektryczna

Nagrzewnica elektryczna, podczas ogrzewania pomieszczeń wykorzystuje grzałkę indukcyjną, która osiąga wysoką temperaturę. Wbudowany wewnątrz obudowy wentylator rozdmuchuje i tym samym nagrzewa powietrze.

Zalety nagrzewnic

Podstawową zaletą stosowania nagrzewnic jest możliwość szybkiego ogrzania wychłodzonego pomieszczenia. Dzięki prostej obsłudze oraz łatwemu serwisowaniu są powszechnie stosowane w wielu gałęziach przemysłu, w garażu oraz jako alternatywne ogrzewanie domu w przypadku braku ogrzewania centralnego na skutek awarii. Warto jednak wiedzieć, że każdy rodzaj nagrzewnic dostępnych na rynku ma swoje wady oraz zalety, dzięki czemu każdy typ znajdzie gdzie indziej swoje zastosowanie. Do kluczowej wady urządzenia, jakim jest nagrzewnica - bez względu na jej typ - należy brak funkcji, która utrzyma ciepło po wyłączeniu dmuchawy, co spowoduje wychłodzenie obiektu w jakim się znajduje.

Nagrzewnica olejowa Nagrzewnica elektryczna Nagrzewnica gazowa
ZALETY: ZALETY: ZALETY:
 • Duża wydajność względem zużytego paliwa
 • Niskie koszty eksploatacji
 • Występują urządzenia z funkcją odprowadzania spalin, pozwalające na zastosowanie wewnątrz budynkowe
 • Zerowa emisja wytwarzanych podczas pracy spalin oraz ich zapachu
 • Brak ponownego przetwarzania wilgoci z powietrza
 • Wygodniejsza regulacja mocy urządzenia
 • Cichsza praca względem urządzeń spalających paliwo
 • Tanie paliwo LPG oraz części eksploatacyjne
 • Regulacja mocy
 • Prosta obsługa urządzenia

WADY:

WADY:

WADY:

 • Nagrzewnice o dużej mocy na ogół są ciężkie
 • Nie nadają się do pracy w pomieszczeniach bez odprowadzenia spalin
 • Ponowne przetwarzanie wilgoci z powietrza
 • Konieczne przyłącze trójfazowe dla urządzeń mocniejszych niż 5000 W (5 kW)
 • Duże zużycie prądu, generujące większe koszty pracy
 • Przetwarzanie wilgotnego powietrza, które utrudnia pozbycie się nadmiaru pary wodnej z pomieszczenia
 • Utrudni to np. prace remontowe zimową porą

Gdzie przyda się nagrzewnica

Nagrzewnica sprawdzi się jako podstawowe źródło ogrzewania danego obiektu oraz jako uzupełnienie dla już działającego systemu grzewczego. Swoje zastosowanie znajduje w domach oraz miejscach pracy, jako rozwiązanie awaryjne, na wypadek uszkodzenia centralnego ogrzewania lub domowego pieca. Przede wszystkim sprawdzi się późną jesienią, zimą oraz wczesną wiosną, umożliwiając zapewnienie odpowiedniej temperatury, dając zarówno komfort człowiekowi podczas wykonywanej pracy, jak i optymalne warunki do przechowywania i wiązania materiałów budulcowych. Ogrzewanie pomieszczenia nagrzewnicą pozwala przyśpieszyć prace budowlane, ponieważ z materiały mieszane z wodą szybciej wysychają na skutek parowania tejże cieczy. Nagrzewnica umożliwia również ogrzanie stoisk straganowych, imprez masowych oraz przydomowych garaży, dzięki czemu prace naprawcze powiązane z samochodem będą o wiele przyjemniejsze.

Jak obliczyć moc nagrzewnicy

Zastanawiając się, jakiej mocy nagrzewnica do 30m2 oraz większych pomieszczeń, powinniśmy poznać wzór, który umożliwi dokładne określenie, które urządzenie umożliwi określenie danej kubatury.

V x ΔT x K = kcal/h

Oczywiście w sieci dostępne są gotowe kalkulatory, pod które wystarczy wpisać parametry, żeby otrzymać gotowy wynik, ułatwiający nam wybór urządzenia grzewczego jakim jest nagrzewnica.

pixel