Darmowa dostawa od 399,00 zł

Festool

( ilość produktów: 2661 )

Festool

Festool to niemiecki producent ręcznych elektronarzędzi oraz dedykowanych im akcesoriów i osprzętu. Narzędzia tego producenta sprawdzą się wśród wielu prac związanych z zawodami: cieśli, stolarza, montera, a nawet lakiernika. Festool produkuje elektronarzędzia do pracy z drewnem, metalem, betonem oraz materiałami pochodzenia sztucznego. Festool produkuje swoje narzędzia z najwyższej jakości materiałów, co cechuje je wysoką wydajnością oraz wytrzymałością. Oprócz tego wzbogacone są technologiami, które zapewniają wysokiej jakości obróbkę materiałową.

Festool

Marka Festool - historia

Marka Festool (wcześniej Festo) została założona przez Alberta Fezera i Gottlieba Stolla w 1925 roku i początkowo zajmowała się naprawą oraz przebudową maszyn do obróbki drewna, która polegała na wymianie łożysk ślizgowych na kulkowe. W 1975 roku marka Festool zrezygnowała z produkcji maszyn stacjonarnych, żeby lepiej skoncentrować się na produkowaniu maszyn elektrycznych i pneumatycznych.

Festool to obecnie jeden z największych producentów elektronarzędzi sieciowych oraz akumulatorowych, który zapewnia najwyższej jakości narzędzia do obróbki drewna, które wyróżniają się trwałością oraz niezwykła precyzją.

 

Narzędzia Festool

Wśród produktów oferowanych przez producenta narzędzi Festool znajdziemy narzędzia do zastosowań profesjonalnych, na budowie, w warsztacie czy serwisie, a także do zastosowań amatorskich. W szerokiej gamie oferowanych produktów Festool znajdziemy też propozycje dla konkretnych branż budowlanych i specjalistów, takich jak stolarz, monter, ślusarz czy lakiernik. Narzędzia niemieckiego producenta powstają w oparciu o wieloletnie doświadczenia rzemieślników, dlatego są doskonale dostosowane do wyznaczonych zadań. Ergonomiczne, lekkie i łatwe w obsłudze, a przede wszystkim wytrzymałe i niezawodne. Połączenie tych cech sprawia, że praca z nimi staje się lżejsza i odbywa się znacznie szybciej.

 

Festool elektronarzedzia

 

Elektronarzędzia Festool

W ofercie elektronarzędzi marki Festool znajdziemy urządzenia sieciowe oraz akumulatorowe, dedykowane profesjonalistom, do zaawansowanych prac w drewnie, betonie i stali podczas prac związanych z ciesielstwem, ślusarstwem czy budownictwie. Oprócz tego wśród narzędzi Festool znajdziemy elektronarzędzia przeznaczone do wszelkich prac malarskich, renowacyjnych oraz lakierniczych.

Narzędzia sieciowe Festool

Wśród narzędzi sieciowych producenta znajdziemy narzędzia zasilane napięciem 230V, które sprawdzą się podczas do różnych zadań, począwszy od prac budowlanych i remontowych, aż po etap wykończeniowy. Na każdym z tych etapów z urządzeń Festool skorzystają takie zawody jak: cieśla, montażysta, stolarz, czy nawet elektryk.

W ofercie producenta Festool znajdziemy takie narzędzia sieciowe jak:

  • Zagłębiarki i pilarki 
  • Piły stołowe i ukośnice
  • Frezarki
  • Odkurzacze
  • Wszelkiego rodzaju szlifierki i polerki
  • Wiertarki i młotowiertarki
  • Mieszarki

Narzędzia akumulatorowe Festool

Producent oprócz urządzeń sieciowych posiada w swojej ofercie bezprzewodowe narzędzia akumulatorowe, które zapewnią kompaktowe działanie oraz wygodny transport. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie mamy ograniczony dostęp do elektryczności.

W ofercie producenta Festool znajdziemy takie narzędzia akumulatorowe jak:

 

festool

 

Festool - Akcesoria i osprzęt

Oprócz szerokiej gamy elektronarzędzi, producent Festool posiada również bogatą ofertę dedykowanego do nich osprzętu oraz akcesoriów, do których należą między innymi:

 

akcesoria festool

 

Technologie marki Festool

Niemiecki producent nieustannie rozwija technologie, które poprawiają bezpieczeństwo oraz komfort pracy z elektronarzędziami Festool. Zagłębiając się w rozwiązania, które zapewniają nam wygodę pracy, warto jest przyjrzeć się aplikacjom na smartfony, które są inteligentnym rozszerzeniem systemu Festool. Z poziomu telefonu możemy spersonalizować ustawienia naszych elektronarzędzi, sprawdzić poziom naładowania baterii, a także otrzymać całodobowe wsparcie, bez znaczenia, czy chodzi o spontaniczne zamówienie u autoryzowanego dystrybutora jak Domitech, poradę eksperta Festool lub porad i wskazówek w przypadku problemów z elektronarzędziem. Aplikacja Festool pomoże nam również w odnalezieniu naszych urządzeń, dzięki funkcji "Ostatni kontakt", która wskaże nam lokalizację, w której narzędzie było ostatnio podłączone. Dodatkowo ta funkcja może działać również w drugą stronę, po zdefiniowania lokalizacji warsztatu, aplikacja Festool przypomni nam o zapomnianym urządzeniu.

Technologia bezpyłowa w odkurzaczach Festool pozwala na pracę bezpieczną dla naszego zdrowia, oraz bezkompromisowe połączenie między odkurzaczem mobilnym, a narzędziem do każdego zastosowania i klasy zapylenia. Powstające podczas pracy pyły dzieli się na trzy klasy, według których należy wybrać urządzenie odsysające o odpowiednich właściwościach.

 

 

Festool oferuje również technologie, które skutecznie będą zwiększały nasze bezpieczeństwo podczas pracy z elektronarzędziami. Do takich przede wszystkim należy technologia SawStop-Aim. Oparta o specjalny kartridż, który w razie konieczności wprowadza blok aluminiowy w tarczę pilarską w momencie, gdy podczas pracy zbliży się do ludzkiej skóry. Powoduje to zatrzymanie się ostrza tnącego elektronarzędzia w przeciągu 5 milisekund oraz jej zniknięcie ze strefy cięcia.

KickbackStop, to kolejne rozwiązanie technologiczne, które minimalizuje ryzyko wypadku podczas pracy. Elektroniczne zabezpieczenie przeciwdziała niebezpiecznym odrzutom urządzeń Festool, zarówno podczas cięcia zagłębiarką (TSC 55 K, TS 60 K), ale również podczas podczas korzystania z wiertarko-wkrętarki (TPC 18/4, TDC 18/4), dzięki czemu unikniemy nagłego i niebezpiecznego skręcenia nadgarstka.

Technologia Systainer, pozwalająca na bezpieczny transport elektronarzędzi. Dzięki najnowszej generacji masz pewność, że warsztat jest perfekcyjnie chroniony i uporządkowany zarówno w pojeździe, jak i na placu budowy. Systainery wszystkich generacji są ze sobą kompatybilne oraz mogą być łączone z elementami wyposażenia systemowego. Dodatkowo systainery Festool są kompatybilne z dedykowanym wyposażeniem pojazdów marki Bott.

Szybka ładowarka Festool SCA 16 stosuje aktywne i inteligentne chłodzenie powietrzem, dzięki czemu zapewnia ekstremalnie szybką gotowość do ponownego wykorzystania akumulatorów. Inteligentna funkcja chłodzenia powietrzem działa w sposób energooszczędny, tylko wtedy, gdy jest to technicznie konieczne. Takie połączenie pozwala na dwukrotnie szybsze naładowanie akumulatorów Festool do pełna.

 

Festool - Gwarancja

Marka Festool skrupulatnie podchodzi do rozwoju technologii, komfortu oraz trwałości swoich produktów, dlatego wybierając narzędzia Festool w sklepie stacjonarnym Domitech lub w internetowym sklepie www Festool na Domitech.pl - masz pewność że przysługuje Ci pełna, deklarowana przez producenta gwarancja Festool. Marka Festool przez okres trzech lat bezpłatnie dokona napraw związanych z wadami fabrycznymi oraz materiałowymi. Oprócz tego, przez gwarantuje, że części zamienne do danego urządzenia będą dostępne przez 10 lat. Festool pomoże również w przypadku kradzieży elektronarzędzi - za niewielki wkład własny otrzymasz nowe urządzenie.

 

Serwis Festool

Marka Festool oprócz doskonałych narzędzi oferuje również doskonałej jakości usługi. Serwis niemieckiego producenta jest kompleksowy i praktyczny przez cały okres użytkowania narzędzia. Oddając urządzenie do serwisu oprócz kompleksowej i błyskawicznej naprawy zostanie poddane konserwacji i regulacji. Profesjonaliści z serwisu Festool szybko i sumiennie dokonają koniecznych czynności, żeby Twoje narzędzie błyskawicznie trafiło Twoje ręce. Naprawy urządzeń marki Festool można zlecać przez całą dobę za pomocy konta MyFestool. Narzędzie zostanie bezpłatnie odebrane od Ciebie, a Ty będziesz na bieżąco informowany o aktualnym statusie Twojej naprawy. Na ogół w trakcie 24 godzin urządzenie będzie naprawione i bezpłatnie do Ciebie odesłane.

 

Festool w Domitech

W ofercie sklepu internetowego oraz sklepu stacjonarnego z profesjonalnymi narzędziami i niezawodnymi elektronarzędziami Festool - posiadamy szeroki asortyment narzędzi i elektronarzędzi Festool - pochodzących z oficjalnej, regionalnej dystrybucji. Produkty Festool w sklepie Domitech to wyłącznie oryginalne narzędzia, elektronarzędzia i akcesoria, dzięki czemu masz pewność, że wybierając Festool na Domitech - masz pełną gwarancję, deklarowaną przez producenta. Domitech jest dystrybutorem narzędzi i elektronarzędzi Festool, dlatego kupując sprzęt Festool wybierz Domitech.pl - zamawiając narzędzia Festool online, w naszym sklepie internetowym masz swobodę wyboru dowolnej metody dostawy oraz formy płatności - w tym możliwość kupna produktów Festool za pobraniem (płatność przy odbiorze), lub z odbiorem osobistym w naszym sklepie stacjonarnym.

 

narzędzia festool

 

 

Festool - FAQ

Skąd pochodzi Festool

Festool to niemiecka marka, założona w 1925 roku przez przez Alberta Fezera i Gottlieba Stolla. Pierwsza firmy siedziba znajdowała się w Esslingen, jednak po dwunastu latach została zastąpiona obiektami w mieście Neidlingen, które wielokrotnie były wyróżniane jako fabryki roku.

Jakie są najbardziej popularne produkty Festool

Do najbardziej popularnych produktów marki Festool należą przede wszystkim ukośnice, zagłębiarki oraz odkurzacze. Dużą popularnością cieszy się również dedykowana do ukrytych połączeń frezarka Domino. Szpachlarze natomiast cenią sobie szlifierkę przegubową PLANEX.

Ile jest gwarancji na produkty Festool

Niemiecki producent oferuje dedykowaną gwarancję all-inclusive, która trwa trzy lata. Narzędzia Festool są chronione od kradzieży oraz posiadają dziesięcioletnią gwarancję części zamiennych. W przypadku wad materiałowych i produkcyjnych Festool zapewnia bezpłatną naprawę urządzenia.

Jak zarejestrować narzędzie Festool

Warunki rejestracji to: zakup u autoryzowanego Partnera Handlowego Festool. Rejestracja online do MyFestool w ciągu 30 dni od daty zakupu na oryginalnym dowodzie zakupu na stronie: www.festool.pl/myfestool. załadowanie rachunku lub potwierdzenia odbioru dostawy do sprawdzenia podanej daty zakupu.

Gdzie produkowany jest Festool

Narzędzia Festool projektowane i produkowane są w zakładach Neidlingen oraz fabryce w Illertissen w Niemczech. Natomiast w Wendlingen, czyli centralnej siedzibie Festool pracuje blisko 600 pracowników w działach badań, jakości, doświadczeń, sprzedaży i dystrybucji.

Festool Polska

Siedziba Festool w Polsce znajduje się w Warszawie na ul. Kolumbijskiej 26B, gdzie mieści się dział sprzedaży, marketingu, księgowość oraz serwis i logistyka. To miejsce spotkań opiekunów i doradców technicznych, którzy odpowiedzialni są za prezentacje produktowe w Polsce.

pixel