Darmowa dostawa od 99,00 zł

Szlifierka kątowa Makita

( ilość produktów: 102 )

Szlifierka kątowa Makita to rodzaj elektronarzędzia zaprojektowany do pracy z twardymi materiałami, najczęściej wykorzystywania podczas cięcia oraz szlifowania materiałów twardych, jak stal, a nawet beton. Szlifierka kątowa Makita także doskonale sprawdzi się podczas czyszczenia materiałów ze starej farby lub rdzy. Kątówka Makita może być zasilana sieciowo oraz akumulatorowo, pozwalając użytkownikowi wybrać, która opcja jest dla niego lepsza. Sprawdź poniższą ofertę i zdecyduj, który flex Makita będzie dla Ciebie odpowiedni.

 

Szlifierka Makita - do jakich zadań się przyda

Szlifierka Makita ze względu na swoją wielozadaniowość przyda się podczas niezliczonej ilości zadań. Korzystając z szerokiego wachlarza osprzętu, powiększamy zakres funkcji, do których przyda nam się urządzenie. Szlifierka Makita sprawdzi się podczas pracy z ceramiką, betonem, stalą, a nawet drewnem. Zastosowanie odpowiednich akcesoriów pozwoli za pomocą urządzenia wykonywanie otworów w gresie oraz płytkach ceramicznych. Szlifierki Makity to elektronarzędzia, które przystosowane zostały do najtrudniejszych zadań związanych z cięciem i szlifowaniem rozmaitych materiałów. Urządzenia poradzą sobie z obrabianiem materiałów miękkich oraz twardych. Szybkie i agresywne cięcie stali oraz możliwość jej szlifowania spowodowało, że zyskała popularność wśród ślusarzy. Doskonale radzi sobie z wygładzaniem spawanych łączeń, pozwalając zachować wysoką estetykę. Flex Makita znajdzie również zastosowanie w tematyce budowlanej, podczas cięcia prętów zbrojeniowych, kostki brukowej oraz tworzenia rowków na przewody. Szlifierka Makita po zastosowaniu odpowiednich akcesoriów sprawdzi się również jako polerka, którą można wykorzystać podczas polerowania lakierowanych elementów, oraz jako narzędzie do obrabiania drewna.  

 

szlifierka-katowa-makita

 

Jakie parametry powinna mieć szlifierka kątowa Makita

Wybór szlifierki kątowej Makita zależeć będzie od stopnia zaawansowania prac do jakich będziemy używać elektronarzędzia. Wybierając narzędzie z większą mocą będziemy mieli pewność, że poradzi sobie z obrabianiem twardych materiałów oraz będzie mogła pracować dłużej pod wyższym obciążeniem. Wybierając narzędzie do przemysłowych zastosowań, powinniśmy wybrać szlifierkę kątową Makita o mocy większej niż 1500 W, natomiast do prac amatorskich w zupełności wystarczą wersje od 500 - 1000 W. Maksymalny rozmiar osprzętu, z jakiego będziemy mogli korzystać, również będzie kluczowy. Najbardziej uniwersalnym rozmiarem będzie średnica 125 mm, jednak czasami w przemysłowym zastosowaniu przyda się większy rozmiar jak 180 lub 230 milimetrów pozwalający na cięcie grubszych materiałów. Sposób zasilania jest również kluczowy -  szlifierka akumulatorowa Makita będzie bardziej mobilna od wersji sieciowej, jednak to ta druga pozwoli na dłuższą pracę bez przerw na ładowanie baterii.

 

makita-szlifierka-katowa

 

Szlifierka kątowa Makita do warsztatu i dla majsterkowicza

Prace w przydomowym warsztacie związane z dbaniem, rozbudowywaniem i modyfikowaniem elementów naszego domu, ogrodu lub garażu mogą być prostsze i przyjemniejsze z wykorzystaniem szlifierki kątowej Makita. Urządzenie przyda się podczas wielu prac renowacyjnych, których możemy dokonywać stosując odpowiednie akcesoria i osprzęt przeznaczonych dla naszego elektronarzędzia. Wykorzystanie szczotki drucianej z gwintem M14 pozwoli na usuwanie nalotów korozji z ogrodzeń, bram i innych metalowych konstrukcji wystawionych na działanie warunków atmosferycznych. Szlifierka Makita, dzięki szerokiemu wachlarzowi tarcz tnących pozwoli na cięcie w domowym zaciszu różnych materiałów takich jak: blachy, płytki, plastiki oraz wiele innych materiałów. Urządzenie pomoże nam również podczas renowacji mebli ogrodowych, z których co jakiś czas warto jest zeszlifować stary lakier ochronny i wymienić go nowy. Szlifierka kątowa Makita po zastosowaniu koronek diamentowych z gwintem M14 sprawdzi się podczas wykonywania otworów w płytkach i gresie.

 

 

Jakie technologie oferuje szlifierka Makity

Szlifierki Makita wyposażone są w różne rozwiązania technologiczne, które poprawiają bezpieczeństwo pracy z elektronarzędziem, ale również w te, które zwiększają jego żywotność.

  • System Super Joint System zapewnia początkowy rozruch bez odbicia, redukuje wibracje i służy jako sprzęgło przeciążeniowe, które gwarantuje mniejsze zużywanie się podzespołów narzędzia.
  • Automatic Torque Drive to system, który automatycznie dostosowuje prędkość oraz moment obrotowy szlifierka Makity
  • Szlifierka kątowa Makita z regulacją obrotów pozwala dobrać prędkość obrotową do obrabianego materiału lub do osprzętu, z którego obecnie korzysta użytkownik
  • Active Feedback Sensing zapewniająca automatyczne wyłączenie urządzenia w przypadku nagłego spowolnienia i zatrzymania tarczy, lub innego używanego narzędzia
  • Extreme Protection Technology gwarantująca podwyższoną odporność na pył oraz wilgotność, zapewnią, że kątówka Makita będzie działała o wiele dłużej.

 

Szlifierka kątowa Makita - Domitech pomoże wybrać elektronarzędzie

Szlifierka kątowa Makita kupiona na Domitech.pl to zakup od autoryzowanego dystrybutora, pozwalający na korzystanie z pełnych warunków gwarancji, jakie oferuje japoński producent narzędzi. Domitech dołoży wszelkich starań, żebyś był zadowolony ze swoich zakupów, oraz pomoże Ci odpowiedzieć na pytanie, jaką szlifierkę kątową Makita wybrać, żeby dopasować ją do Twoich potrzeb.

 

Szlifierka kątowa Makita - FAQ

Jak wybrać szlifierkę kątową Makita?

Na wybór właściwego dla nas modelu w głównej mierze będzie kluczowe to, do jakich zastosowań będziemy używać urządzenia. Na podstawie zadań, z jakimi przyjdzie się zmierzyć szlifierce Makita, będziemy mogli określić parametry jak odpowiednia moc oraz odpowiednia średnica, która pozwoli urządzeniu na pracę z danym materiałem. Forma zasilania oraz technologie zastosowane w urządzeniu możemy dostosować do naszych indywidualnych predyspozycji.

Szlifierka kątowa Makita z regulacją obrotów czy bez?

Szlifierka kątowa Makita z regulacją obrotów, będzie nieznacznie droższa od urządzenia bez tej funkcji, jednak zagwarantuje jej większą wielozadaniowość. Za pomocą jednego urządzenia będziemy mogli ciąć stal, wykorzystując maksymalne obroty, korzystać z koronek diamentowych zmniejszając je o połowę, oraz na minimalnych ciąć tworzywa sztuczne jak plastik, bez topienia go.

Do czego służy szlifierka kątowa Makita?

Szlifierka kątowa Makita to narzędzie uniwersalne i w zależności od zastosowanego osprzętu można wykorzystać do obróbki i cięcia i szlifowania materiałów jak: metal, kamień, beton, plastik, ceramika, drewno oraz oczyszczania powierzchni z farby i rdzy.

 

 

pixel