Darmowa dostawa od 99,00 zł

Wera Joker 6000

( ilość produktów: 11 )

Wera Joker 6000 to wysokiej jakości klucze płasko oczkowe. Każdy z kluczy cechuje się bardzo dobrą wytrzymałością, poręcznością oraz długą żywotnością. Wszystko to za sprawą odpowiednio zaprojektowanej konstrukcji oraz wysokiej jakości materiałów użytych do produkcji klucza. Klucz Wera Joker 6000 z jednej strony posiada klucz płaski, natomiast z drugiej strony posiada mechanizm grzechotki. Takie rozwiązanie znacząco ułatwia i przyspiesza pracę z połączeniami śrubowymi.

Klucz płasko oczkowy Wera

Klucz Wera Joker 6000 to podstawowe narzędzie ręczne do połączeń śrubowych. Z jednej strony posiada klucz płaski, który został odpowiednio zaprojektowany - posiada kilka usprawnień, w porównania do klasycznych narzędzi ręcznych, jakim są klucze płaskie. Z drugiej strony posiada tzw. "grzechotkę" usprawniającą proces odkręcania i dokręcania śrub.

Klucz płaski Wera

Niewątpliwą zaletą klucza płaskiego Wera są wcześniej wspomniane usprawnienia. Do usprawnień można zaliczyć:

  • ANTI-SLIP - metalowa płytka z zębami z wysokiej jakości stali. Zapobiega ślizganiu się klucza po łbie śruby. Klucz płaski należy obrócić tak, aby metalowa płytka z zębami znajdowała się u podstawy łba śruby. Wówczas ryzyko wyślizgnięcia się klucza z łba śruby zostaje zminimalizowane.
  • LIMIT STOP - to ogranicznik umieszczony w główce klucza uniemożliwiający ześlizgnięcie się łba śruby z klucza. Takie rozwiązanie pozwala na bezproblemowe nałożenie klucza na łeb śruby oraz swobodne dokręcanie bez obaw, że klucz ześlizgnie się z łba. Ponadto operator dzięki tej technologii może dokręcać bądź odkręcać śrubę z odpowiednio wysokim momentem obrotowym.
  • HOLDING FUCNTION - to innowacyjny system przytrzymywania nakrętek. Dzięki tej technologii nakrętki wsunięte w szczęki klucza nie będą wypadały, umożliwiając tym samym głębsze osadzenie klucza w trudno dostępnych miejscach, bez ryzyka ich wyślizgnięcia się. Znacząco ułatwia to pracę, a także umożliwia wykonanie połączeń śrubowych, które w przypadku kluczy klasycznych byłby niemożliwe do zrealizowania.

Klucz oczkowy Wera

Przeciwległa strona klucza płaskiego Wera Joker 6000 posiada klucz oczkowy. Klucz oczkowy ma zintegrowany mechanizm zapadkowy oraz podwójny, sześciokątny profil, dzięki czemu dopasowanie łba śruby jest jeszcze łatwiejsze. Mechanizm zapadkowy grzechotki charakteryzuje się 80 wysokiej jakości zębami. W przypadku ciasnych miejsc oraz w wąskich przestrzeniach, gdzie występują połączenia śrubowe jest to nieoceniona pomoc dla operatora narzędzia.

Każdy klucz Wera został zaprojektowany w systemie "Take it easy". Kolorowy pasek pod szczęką klucza informuje operatora o jego rozmiarze. Dzięki temu operator nie jest obowiązany do stałego wyszukiwania kluczy po numerach. W szybki sposób może odnaleźć klucz, potrzebny do wykonania aktualnie podjętej czynności.

Wybierając klucze Wera warto zwrócić uwagę na własne potrzeby oraz preferencję. Przykładowo korzystając często z kluczy o numerach 13,15,17 należy przemyśleć, czy dobrym wyborem jest zestaw kluczy Wera, czy wystarczy zakupić zestaw kombinowany bądź mniejszy zestaw kluczy. Jest to rozwiązanie bardziej ekonomiczne oraz bardziej dopasowane do preferencji samego użytkownika.

pixel