Darmowa dostawa od 399,00 zł

Wiertarka

( ilość produktów: 337 )

Wiertarka to popularne urządzenie stanowiące podstawowe wyposażenie każdego domu i warsztatu. Podczas prowadzenia prac remontowo-budowlanych staje się niezbędnym narzędziem. Głównym zadaniem wiertarek jest wywiercenie czyli wydrążenie lub pogłębienie otworu w różnych materiałach takich jak drewno, metal, ale również beton. Na rynku znajdziemy szeroki wybór dostępnych produktów, co pozwoli na dobór odpowiedniej wiertarki do wykonywanej pracy.

wiertarka

 

Wiertarka do pracy w betonie, drewnie i stali

podstawowe elektronarzędzie dla majsterkowicza, profesjonalisty i niezbędne w każdym domu

Wiertarka jest podstawowym narzędziem, które powinno znaleźć się w każdym warsztacie czy gospodarstwie domowym. Szeroka oferta produktów, daje nam duże możliwości w wybraniu elektronarzędzia spełniającego nasze kryteria. Przydatna w pracach remontowych, budowlanych jak i przy zwykłym majsterkowaniu, pozwoli na wykonywanie różnego rodzaju prac. Wiertarka przyda się zarówno profesjonalistom jak i majsterkowiczom, a dokupienie odpowiedniego osprzętu pozwoli na zwiększenie zakresu prac. Pośród dostępnych akcesoriów, znajdziemy wiertła do drewna, metalu, szkła czy betonu jak również różnego rodzaju otwornice.

 

Ze względu na częstotliwość użytkowania, jak i typ materiału, w którym będziemy wiercić, każdy z użytkowników weźmie pod uwagę inne parametry wiertarek. Odpowiadając więc na pytanie jaką wiertarkę kupić, proponujemy kilka modeli, na które warto rzucić okiem. Dla wymagających majsterkowiczów polecamy urządzenia np. marki Bosch GSB 13 RE, Makita HP 1631KDeWalt DWD024S czy Metabo SBE 650. Jeśli chodzi wybór narzędzia dla profesjonalistów - tutaj trzeba odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Przede wszystkim, warto zastanowić się do czego zakupione narzędzie będzie potrzebne, w jakim materiale będziemy wiercić, a także jakich wierteł będziemy używać, żeby dobrać odpowiednią średnicę uchwytu. Odpowiadając sobie na te pytania, można przejść do wyboru narzędzi na Domitech.pl, aby wyszukać najbardziej odpowiedni sprzęt. Z naszego doświadczenia, możemy polecić profesjonalne modele takie jak:  Makita HP2070J.

 

Wiertarka - najważniejsze parametry techniczne

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze wiertarki? Najczęściej to właśnie parametry stanowią ważną informację przy podejmowaniu decyzji o zakupie. Chcąc dobrać sprzęt do swoich potrzeb, należy sprawdzić:

 • moc silnika        
 • średnicę uchwytu i jego rodzaj        
 • ilość biegów        
 • częstotliwość i siłę udaru.

 

wiertarka

 

Dobranie odpowiednich wartości danych technicznych sprawi, że sprzęt sprawdzi się i zostanie z nami na długie lata. Warto więc wybrać odpowiednią moc silnika, od której zależy jakimi wiertłami możemy wiercić. Stanowi ona najważniejszy parametr dobrej wiertarki. Najczęściej dzielimy te urządzenia właśnie ze względu na ich moc. Tutaj nasuwa się kolejne pytanie, ile Watt powinna mieć dobra wiertarka? Najpopularniejsza klasa wiertarek to te, o mocy 650W. Następny przedział oscyluje w granicach 1000W. Najbardziej specjalistyczne wiertarki służące do cięższych prac mają około 1300W.

Jeśli chodzi o średnicę uchwytu, ważne jest, aby sprawdzić czy dany sprzęt jest odpowiedni do wybranego osprzętu. Aby wiertarka działała z najwyższą wydajnością, należy połączyć ją z odpowiednim wiertłem do konkretnego materiału. Drewno, metal, plastik i beton wymagają różnych rodzajów wierteł. Użycie niewłaściwego wiertła, może spowodować niską wydajność pracy i sprawić, że elektronarzędzie będzie musiało ciężej pracować. Standardowe średnice uchwytów mają 10 lub 13mm, natomiast mocniejsze wiertarki mogą mieć uchwyt nawet do 16mm. Do każdego urządzenia dołączona jest instrukcja, w której producent podaje zalecaną maksymalną średnicę wiertła. Bardzo ważne jest sprawdzenie tego parametru, aby nie przeciążyć narzędzia. Jeśli będziemy wykonywać pracę wiertłami o większej średnicy, należy zastanowić się nad zakupem wiertarki powyżej 700W.

Do czego służą biegi w wiertarce? Zmiana biegu w wiertarce pozwala na dostosowanie odpowiedniej prędkości obrotowej i siły określonej w nanometrach. Standardowe urządzenia są jednobiegowe, z płynną regulacją obrotów we włączniku, a obroty osiągają od 0 do około 2800 obr/min. Na rynku dostępne są również wiertarki dwubiegowe przystosowane do większych obciążeń, które posiadają regulację obrotów na każdym z biegów. 

Częstotliwość udaru w wiertarkach nie jest bez znaczenia. Uniwersalne wiertarki udarowe, z udarem mechanicznym, przeznaczone do pracy w domu mogą osiągnąć blisko 48 000 udarów/min. W przypadku tych elektronarzędzi, energia wytworzona przez udar jest niewielka w porównaniu do wiertarek tzw. młotowiertarek SDS z udarem elektropneumatycznym. 

 

Rodzaj silnika w wiertarkach

W zależności od sposobu zasilania urządzenia i potrzebnej mocy, są stosowane odpowiednie silniki. Przy zasilaniu sieciowym 230V stosowane są standardowe silniki prądu zmiennego. W ostatnim czasie pojawiło się także kilka wiertarek z silnikiem bezczotkowym o zasilaniu 230V.

Wiertarki zasilane akumulatorowo posiadają silniki prądu stałego, zasilane odpowiednim napięciem. Najczęściej jest to 18V, jednak na rynku znajdziemy także te o większej mocy, takie jak 12V, czy 36V.  Aktualnie najpopularniejsze silniki prądu stałego to silniki bezszczotkowe. Są bardziej wydajne i mniejsze od poprzedników, czyli silników szczotkowych.  

Jeśli chodzi o konstrukcję silnika w wiertarce, na rynku dostępne są wiertarki z silnikiem umieszczonym poziomo, takie jak GBH 2-26 DFR marki Bosch jak i z silnikiem umieszczonym pionowo np. model GBH 328 Bosch, którego konstrukcja jest bardziej wyważona i poręczna.

 

Przydatne funkcje wiertarek

Co jeszcze warto uwzględnić przy wyborze? Oprócz wyżej wymienionych parametrów, przydatne może okazać się również:       

 • włączenie i wyłączenie udaru        
 • rodzaj uchwytu (uchwyt samozaciskowy lub na kluczyk)         
 • przełącznik obrotów lewo-prawo         
 • regulacja obrotów        
 • regulacja prędkości roboczej sterowana spustem        
 • funkcja blokady włącznika (pozwala na pracę przez dłuższy czas, bez konieczności trzymania włącznika)         
 • punktowe oświetlenie LED poprawiające widoczność w zaciemnionych przestrzeniach  

 

wiertarki

 

Jaką wiertarkę wybrać?

Wiertarki do użytku domowego, do okazjonalnych prac w domu i warsztacie, powinny oferować moc znamionową na poziomie około 500-600W. Taka moc pozwoli sprostać niewymagającym, okazjonalnym pracom. Do użytku bardziej zaawansowanego, podczas remontu czy w pracy majsterkowicza - odpowiedniejszy będzie wybór wiertarki oferującej moc na poziomie 700-800 W.

Wśród ogromnej ilości dostępnych wiertarek, każdy chce wybrać dla siebie jak najlepszy sprzęt. Jak to zrobić? Jak dobrać wiertarkę do swoich potrzeb? W zależności od tego w jakim materiale zamierzamy wiercić (czy będzie to metal, drewno, beton, żelbeton, szkło czy kamień) należy zastanowić się jaki rodzaj wiertarki wybrać. Cel każdej wiertarki jest jeden - wywiercić otwór. Jednak jaka wiertarka sprawdzi się najlepiej? Wszystko zależy od tego gdzie oraz w jakim miejscu chcesz wywiercić otwór. Dodatkowo, jeśli szukasz kompleksowego rozwiązania do swojego warsztatu i chcesz wydać mniej, to rozważ zainwestowanie w zestaw, który oferuje wiertarkę, zestaw wierteł i walizkę transportową. Wśród oferty wiertarek dostępnej na rynku znajdziemy: 

 • wiertarki bez udaru - są precyzyjne i służą do wiercenia w drewnie, metalu lub innym tworzywie sztucznym; nie są przeznaczone do wiercenia w betonie; posiadają jeden lub dwa biegi, 
 • wiertarki udarowe - najbardziej uniwersalne i najczęściej spotykane w gospodarstwach domowych; mają możliwość pracy z udarem jak i bez, 
 • wiertarki kątowe - mają głowicę wiertarską pod kątem 90 stopni; często stosowane są w trudno dostępnych miejscach, 
 • wiertarki pneumatyczne - zasilane sprężonym powietrzem z kompresora zewnętrznego, dlatego polecane są do pracy w lakierniach czy warsztatach stolarskich, 
 • wiertarki magnetyczne - posiadają stopę magnetyczną, która zapewnia dużą stabilność podczas pracy; stosuje się w niej frezy lub wiertła trepanacyjne, które pozwalają na precyzyjne wywiercenie dużego otworu w trudno dostępnych miejscach, 
 • wiertnice do betonu - są przeznaczone do wiercenia wyłącznie w betonie przy pomocy profesjonalnego osprzętu, jakimi są korony diamentowe; pozwalają wiercić otwory o średnicy od około 12mm nawet do ponad 1000mm; podczas wiercenia powyżej średnicy 100-120mm konieczne jest umieszczenie wiertnicy w statywie.

Pomiędzy wiertarkami, znajdziemy także młotowiertarki SDS Plus i SDS Max, służące typowo do wiercenia i kucia w betonie i twardych materiałach. Bardzo popularny sprzęt, o którym można dowiedzieć się więcej zaglądając na naszej stronie do kategorii młotowiertarki.

 

Wiertarka - serwis i gwarancja

Kupując w naszym sklepie produkty z kategorii "wiertarka" - masz pewność że wybierasz spośród oryginalnych produktów i przysługuje Ci pełna gwarancja. Wiertarki to elektronarzędzia, które podczas eksploatacji muszą znosić duże obciążenia, przez co z biegiem czasu lub w wyjątkowej sytuacji błędu produkcyjnego - może się wiązać z koniecznością skorzystania z gwarancji lub napraw serwisowych. Kupując wiertarki w naszym sklepie masz pewność że otrzymasz oryginalny produkt, który bez problemu zwrócisz na gwarancję, a w przypadku gdy okres ochrony gwarancyjny minął - nasz serwis sprawnie upora się z usterką i przywróci Twoją wiertarkę to pełnej sprawności.

 

Wiertarka na Domitech

Wiertarka w sklepie internetowym na Domitech.pl oraz w naszym sklepie stacjonarnym to wybór oryginalnego narzędzia pochodzącego z oficjalnej dystrybucji. W ofercie naszego sklepu posiadamy wiertarki takich marek jak: Black & Decker, Bosch, DeWALT, Dedra, Eibenstock, Festool, Graphite, HiKOKI, Kraft&Dele, Luna, Makita, Maktec, Metabo, Metallkraft (Stuermer), Optimum (Stuermer), Promotech, Ryobi, Stanley Fatmax oraz Worx. Wybierając wiertarka z naszej oferty, masz pewność że otrzymasz oryginalne narzędzie, podlegające pełnej gwarancji.

pixel