Darmowa dostawa od 399,00 zł

Szlifierka prosta

( ilość produktów: 65 )

Szlifierki proste to urządzeniami niezbędne do pracy w warsztacie, na budowie, stolarni czy w pracach wykończeniowych i remontowych. Bez problemu wyszlifują zespawane powierzchnie, w których wystają spoiny spawalnicze. W tym przypadku wykorzystuje się do tego końcówki robocze takie jak: ściernice trzpieniowe i tarczowe. Szlifierki proste służą również do czyszczenia i wygładzania metalowych powierzchni. W niektórych wariantach istnieje opcja zamontowania szczotek drucianych w celu wykorzystania szlifierki prostej do czyszczenia. Swoje zastosowanie znajdują także w branży oponiarskiej - wystarczy tylko zamocować odpowiednią końcówkę roboczą aby przygotować i zmatowić (zeszlifować) miejsce do sklejenia. 

szlifierka prosta

Szlifierka prosta to narzędzie do precyzyjnych prac szlifierskich, z wykorzystaniem różnorodnych akcesoriów szlifujących, takich jak kamienie szlifierskie czy papiery ścierne.

Do jakich prac używać szlifierki prostej?

Szlifierki proste idealnie sprawdzą się  do polerowania, grawerowania, cięcia, a także szlifowania tworzyw sztucznych, metalu, drewna i kamienia. W efektywny sposób można nimi także wiercić i frezować. Zakładamy odpowiednią końcówkę i działamy. Szlifierki palcowe są bardzo poręcznymi elektronarzędziami. Ergonomiczna budowa i niewielka masa pozwalają w łatwy sposób na dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Mały ciężar i charakterystyczna konstrukcja szlifierki prostej umożliwiają swobodne manewrowanie urządzeniem podczas wykonywania różnorodnych czynności.

Szlifierka prosta - dla kogo?

Szlifierka prosta to narzędzie dedykowane profesjonalistom, szczególnie przydatna w miejscach i zakładach zajmujących się obróbką stali i elementów spawanych. Szlifierki proste są chętnie wybierane przez stolarzy, majsterkowiczów i ślusarzy.

szlifierka prosta

 

Na co zwrócić uwagę wybierając szlifierkę trzpieniową?

Satysfakcja i zadowolenie użytkownika z posługiwania się szlifierką palcową była na wysokim poziomie  należy dokupić akcesoria uzupełniające lub materiały eksploatacyjne takie jak : ściernice trzpieniowe, ściernice tarczowe, frezy i inne materiały ścierne.

Przy zakupie szlifierki prostej  należy zwrócić uwagę na parametry takie jak: moc znamionową, prędkość obrotową, średnicę szyjki mocowania, a także otwór mocujący zacisk. Moc urządzenia oscyluje w przedziale 400 - 800 W. Kluczowym parametrem jest także ilość obrotów na minutę (bez obciążenia) Zazwyczaj jest to przedział 7 000 do 30 000 obrotów. 

 

Zalety szlifierki palcowej 

Mówiąc o zaletach szlifierki trzpieniowej od razu na myśl przychodzą takie cechy jak poręczność i ergonomia. Dzięki swojej budowie są bardzo wygodnym narzędziem, ponieważ możemy nim pracować w trudno dostępnych miejscach. Ogromnym ułatwieniem jest możliwość pracy jedną ręką, jest to bardzo ważna cecha podczas pracy np. w stoczniach gdzie podczas spawania i łączenia metalowych konstrukcji czy elementów nie zawsze mamy dwie wolne ręce aby chwycić narzędzie.

 

 

szlifierka prosta

 

Przy zastosowaniu odpowiedniej końcówki - tarczy czy metalowej szczotki możemy nią przeciąć, wyczyścić jakiś stalowy element, lub zeszlifować miejsce jego łączenia. Są bardzo trwałe i wytrzymałe- z pewnością posłużą na kilka lat. Dzielimy je na zasilane akumulatorowo lub sieciowo. Te ostatnie wymagają stałego podłączenia do źródła zasilania 230V. Każdy sposób zasilania posiada swoje wady i zalety. Główną cechą akumulatorowej szlifierki prostej trzpieniowej jest mobilność. Nie ogranicza nas kabel sieciowy i możemy nią pracować w jeszcze trudniej dostępnych miejscach gdzie nie zawsze jest gniazdko z prądem. Minusem jest konieczność posiadania kilku akumulatorów aby zwiększyć wydajność pracy.

Zasilanie bateriami na pewno wymaga od użytkownika większej dyscypliny, ponieważ po skończonej pracy musi pamiętać aby włożyć akumulatory do ładowarki. Minusem szlifierki palcowej zasilanej sieciowo jest ograniczenie w postaci długości kabla zasilającego, zaletą jest stałość napięcia, którą zapewnia nam podłączenie do gniazdka. Nie musimy się martwić, że urządzenie nam się wyładuje podczas pracy. 

 

Szlifierki proste, niezbędne akcesoria

Szlifierki proste to narzędzia wysokoobrotowe, które umożliwiają precyzyjną pracę z różnymi materiałami, od drobnym elementów drewnianych po większe krawędzie surowej czy spawanej stali. Dobór odpowiednich akcesoriów szlifierskich - kamieni, tarcz czy papierów przystosowanych do danych modeli - zapewni odpowiednią wydajność i szybkość szlifowania obrabianej powierzchni.

Szlifierka prosta w Domitech

W ofercie naszego sklepu z profesjonalnymi narzędziami, niezawodnymi elektronarzędziami i akcesoriami do prac w domu, warsztacie i na budowie - posiadamy szeroki wybór szlifierek prostych / szlifierek palcowych takich producentów jak Bosch, DeWALT, HiKOKI, Makita, Metabo oraz Ryobi - wszystkie pochodzące z oficjalnej, regionalnej dystrybucji i podlegające pełnej gwarancji producenta.

Wybierając szlifierka prosta z oferty naszego sklepu - masz pewność że otrzymasz oryginalny, pełnowartościowy produkt, a za zamówienie zapłacisz w dogodnej formie płatności z wybraną przez siebie metodą dostawy - w tym opcja płatności przy odbiorze lub odbiór w naszym sklepie stacjonarnym.

pixel