Darmowa dostawa od 399,00 zł

Klucze pneumatyczne

( ilość produktów: 18 )

Klucz pneumatyczny to najbardziej popularne narzędzie wśród zakładów wulkanizacyjnych oraz warsztatów samochodowych. Klucze pneumatycznie do działania wymagają zasilania silnym strumieniem powietrze generowanym przez kompresor. Pozwalają na pracę przy dokręcaniu, bądź odkręcaniu połączeń śrubowych. Klucze pneumatyczne mają wysoki moment obrotowy, który pozwoli wykonać szereg prac. Niezbędnymi elementami podczas pracy z pneumatycznym kluczem udarowym jest urządzenie sprężające i dostarczające sprężone powietrze do klucza oraz nasadki. Do pracy z tym rodzajem narzędzi najlepszym wyborem są nasadki udarowe, które w odróżnieniu od standardowych nasadek dostarczanych z kluczami ręcznymi - zapewniają większą wytrzymałość i są przystosowane do pracy z kluczami pneumatycznymi.

klucz pneumatyczny

Klucz pneumatyczny - jak działa?

Klucz pneumatyczny podobnie jak większość narzędzi pneumatycznych posiada specjalną budowę, która dedykowana jest urządzeniom pneumatycznym. Do odpowiednio zaprojektowanej obudowy narzędzia dostarczany jest czynnik roboczy w postaci sprężonego powietrza. Generowane jest ono za pośrednictwem kompresora, bądź sprężarki. Powietrze trafia do cylindra, w którym następuje zmiana ciśnień. Przez to generowania jest energia, która odpowiedzialna jest za wprawienie części roboczych w ruch. Wynikową tego działania jest uzyskanie odpowiedniej mocy urządzenia. Dzięki wysokiej mocy kluczy pneumatycznych możliwe jest działanie w obrębie połączeń śrubowych.

Rodzaje kluczy pneumatyczny

W ofercie naszego sklepu znajdziemy wiercąco-wkręcające narzędzia pneumatyczne, takie jak klucze udarowe, zakrętarki udarowe, grzechotki, wiertarko-wkrętarki, dłuta i młotki igłowe.

Gdzie przydaje się klucz pneumatyczny?

Klucze pneumatyczne wykorzystywane są na szeroką skalę w warsztatach samochodowych i warsztatach wulkanizacji do odkręcania kół samochodowych, ciężarowych, a w niektórych przypadkach ciężkiego sprzętu rolniczego. Klucze pneumatyczne można wykorzystać wszędzie, gdzie występują połączenia śrubowe. Ograniczeniem użycia narzędzi pneumatycznych jest długość wysokociśnieniowego węża - to on definiuje na jakiej odległości od sprężarki lub kompresora możliwa jest praca. Klucz pneumatyczny znajdzie także swoje zastosowanie w zakładach tapicerskich zajmujących się renowacją tapicerki samochodowej.

Jak dobrać właściwie klucz pneumatyczny?

Klucz pneumatyczny do określonego zadania powinien charakteryzować się odpowiednią mocą. Im cięższe połączenia śrubowe tym moc klucza pneumatycznego powinna być wyższa. Wybierając klucz do serwisu rowerowo-motocyklowego nie będzie potrzebny klucz generujący 2400Nm momentu. W zupełności wystarczy klucz pneumatyczny, który zdolny będzie do wygenerowania mniejszej wartości moment obrotowy. Z kolei do odkręcania kół samochodów ciężarowych lub ciężkiego sprzętu rolniczego, klucze pneumatyczne generujące mały moment nie będą w stanie sprostać zadaniom. Podczas wyboru klucza pneumatycznego warto najpierw zadać sobie pytanie: "Do czego używać klucz udarowy?", dopiero później określić jakim momentem powinien charakteryzować się klucz, spełniający oczekiwania.

Klucz pneumatyczny na Domitech

Sprawdź ofertę na Domitech.pl i wybierz klucz pneumatyczny, który spełnia Twoje oczekiwania. Kupując w Domitech masz pewność, że dostarczony sprzęt jest oryginalny i pochodzi z oficjalnych źródeł dystrybucji. Dzięki temu masz pewność, że sprzęt objęty jest pełną, deklarowaną gwarancją producencką, a Ty możesz liczyć na profesjonalne doradztwo oraz wsparcie po-zakupowe. Ponadto kupując w Domitech możliwy jest dogodny wybór rodzaju płatności. Sprawdź i wybierz sprzęt z naszej oferty!

 

pixel