Darmowa dostawa od 99,00 zł

Pilarka łańcuchowa

( ilość produktów: 266 )

Pilarka łańcuchowa to podstawowe narzędzie tnące służące do cięcia drewna opałowego, desek czy elementów konstrukcyjnych w budownictwie szkieletowym z drewna. Narzędzie to do cięcia wykorzystuje piłę łańcuchową na prowadnicy napędzaną silnikiem elektrycznym, akumulatorowym lub spalinowym. W ofercie pilarek łańcuchowych znajdziemy modele dedykowane konkretnym zastosowaniom, takie jak prace w przydomowym ogrodzie, w leśnictwie, w budownictwie czy arborystyce i carvingu.

pilarka łańcuchowa

Pilarka łańcuchowa zbudowana jest z korpusu z silnikiem oraz prowadnicy z łańcuchem tnącym. Pilarka łańcuchowa to zasilana sieciowo, akumulatorowo lub spalinowo - maszyna z łańcuchem tnącym do cięcia drewna. Pilarki łańcuchowe to praktyczne narzędzia do szybkiego cięcia drewna konstrukcyjnego lub opałowego, które znacznie przyspieszy pracę przy skracaniu długości drewna na opał lub przy wycince drzew.

Pilarki łańcuchowe, rodzaje zasilania

W przypadku pilarek łańcuchowych do czynienie mamy z trzema rodzajami narzędzi, są to pilarki elektryczne, łańcuchowe oraz te, wykorzystujące do działania silniki spalinowe.

Spalinowe pilarki łańcuchowe to najmocniejsze spośród łańcuchowych pilarek. Posiadające największy zakres mocy, które do działania wykorzystują silniki dwusuwowe zasilane mieszanką benzyny i oleju lub 4-suwowe z oddzielnym zbiornikiem na olej. Zaletą pilarki łańcuchowej wykorzystującej silniki spalinowy jest jej mobilność, nieograniczona kablem zasilającym.

Elektryczne pilarki łańcuchowe to wydajne narzędzie do zastosowań stacjonarnych. Przez ograniczenie mobilności wynikającej z konieczności podłączenie do zewnętrznego źródła zasilania - dedykowane są do prac przydomowych lub do miejsc które zapewnią przyłącze do sieci elektrycznej. Najważniejszą cechą tych pilarek jest dobry współczynnik "mocy do ceny". Narzędzia sieciowe posiadają dużą moc i są stosunkowo tańsze w porównaniu do pilarek łańcuchowych, zasilanych akumulatorowo i z silnikiem spalinowym.

Akumulatorowe pilarki łańcuchowe to również bardzo mobilna propozycja pilarki, zdatna do zastosowań profesjonalnych oraz indywidualnych. Zaletą takiego zasilania prócz mobilności jest cicha praca silnika elektrycznego, dzięki czemu narzędzie nadaje się do użytku w terenach miejskich, wymagających zachowania szczególnej ciszy.

Pilarka łańcuchowa - zastosowanie

W zależności od docelowego zastosowania czy potrzeb indywidualnych dotyczących pilarki łańcuchowej - odróżnić możemy poszczególne typu tych maszyn. Nie tylko źródło zasilania narzędzia ma znaczenie przy doborze odpowiedniej maszyny. Niektóre modele pilarek łańcuchowych mają ściśle określone funkcje/zastosowania, przez co w niektórych zastosowaniach spiszą się inaczej niż bliźniacze modle o tej samej mocy czy długości prowadnicy.

Podział pilarek łańcuchowych przez wzgląd na ich docelowe zastosowanie:

Pilarka łańcuchowa do dom i ogrodu - czyli lekkie i poręczne pilarki z silnikami spalinowymi/elektrycznymi, które oferują podstawowe funkcjonalności, niezbędne do prac w przydomowym ogrodzie. Typowa moc pilarek łańcuchowych dla domu osiąga wartość od 1 do 3 KM, zapewniając sprawne i szybkie cięcie drewna opałowego oraz mniejszych drzew o średnicy 20 - 30 cm.

Pilarka łańcuchowa do budownictwa - zasilane najczęściej silnikami elektrycznymi, przewodowe pilarki łańcuchowe do prac na budowie, oferujące dużą moc, bez ryzyka rozładowania akumulatora czy wyczerpania baku paliwa. Narzędzia są stosunkowo mocne, ciche i nie emitują żadnych spalin podczas pracy, dzięki czemu są odpowiednie do prac na zewnątrz jak i wewnątrz remontowanych pomieszczeń.

Pilarka łańcuchowa do ogrodnictwa - średniej klasy narzędzia, głównie zasilane silnikami spalinowymi o mocy większej niż narzędzia do użytku indywidualnego w domu i ogrodzie. Pilarka łańcuchowa dla ogrodnictwa wyróżnia się dobrym stosunkiem masy do mocy oraz ergonomią użytkowania.

Pilarka łańcuchowa dla leśnictwa - bardziej zaawansowane modele pilarek łańcuchowych z silnikami spalinowymi, do prac w leśnictwie, które wyróżnia duża moc, ergonomia oraz szereg funkcji odpowiedzialnych za optymalizację czasu pracy i wydajności narzędzia.

Pilarka łańcuchowa dla arborystów - to grupa pilarek łańcuchowych dedykowanych konkretnemu wyzwaniu. Pilarka łańcuchowa dla arborysty to narzędzie zapewniające optymalne wyważenie, niewielka masę oraz wydajny system antywibracyjny.

Pilarka łańcuchowa dla rolnictwa - to narzędzie najczęściej z silnikami spalinowymi, które oferują dobrą wydajność, podczas prac przy obróbce drewna, nadające się do przygotowywania drewna opałowego oraz innych prac z drewnem w gospodarstwie rolnym.

Pilarka łańcuchowa - carvingowa - to specjalistyczna, bardzo lekka pilarka łańcuchowa do precyzyjnych prac w drewnie. Najczęściej tego typu pilarki posiadają unikalne prowadnice do zaawansowanych i dokładnych cięć.

Pilarka łańcuchowa - ratownicza - jest narzędziem o dedykowanym zastosowaniu, oferującym bardzo dużą moc i szybkość cięcia różnych materiałów.

Pilarka łańcuchowa - na co zwrócić uwagę

Prócz wyboru odpowiedniego źródła zasilania pilarki łańcuchowej - istotne jest dobranie narzędzia o odpowiednich parametrach tnących. Osprzętem tnącym w przypadku pilarki łańcuchowej jest wykorzystywana piła tnąca zamontowana na prowadnicy. To one wraz z mocą silnika określają zdolność maksymalnej długości cięcia oraz szybkość i precyzję. Odpowiednia długość prowadnicy pilarki łańcuchowej pozwoli nam na przecięcie grubszych materiałów, bez konieczności cięcia z kilku stron, a moc takiego narzędzia zapewni nam szybkość wykonywanych cięć.

  • Moc pilarki łańcuchowej - maksymalna moc narzędzia umożliwia pracę z twardszym drewnem, zwiększając również szybkość pracy
  • Długość prowadnicy - długość prowadnicy określa maksymalną głębokość pracy, czyli zdolność do cięcia większych elementów
  • Prędkość łańcucha - prędkość łańcucha pilarki łańcuchowej to istotny parametr umożliwiający szybsze oraz bardziej precyzyjne cięcie
  • Zasilanie - źródło zasilania to istotny czynnik określający zastosowanie narzędzia. Pilarki spalinowe i akumulatorowe to mobilne narzędzia, elektryczne na zasilaniu przewodowym/bezprzewodowym to cichsze maszyny bez spalin.

Pilarka łańcuchowa - gwarancja i serwis

Domitech to stacjonarny sklep z narzędziami, elektronarzędziami i otwartą sekcją ogrodową z maszynami ogrodniczymi oraz internetowy sklep z produktami największych producentów z zakresu maszyn dla budownictwa, warsztatu czy ogrodnictwa. Wszystkie pilarki łańcuchowe dostępne w naszej ofercie - to zawsze oryginalne narzędzia pochodzące z oficjalnej dystrybucji i podlegające pełnej gwarancji. Prócz oferowania oryginalnych i pełnowartościowych produktów, które podlegają pełnej gwarancji producenta - oferujemy również usługi serwisowe. Nasz serwis to profesjonalna obsługa i indywidualne podejście dla każdego, nie tylko klienta naszego sklepu. Jeżeli potrzebujesz naprawy lub oryginalnych, markowych części zamiennych - skontaktuj się z naszym serwisem!

Pilarki łańcuchowe w sklepie Domitech

W ofercie naszego sklepu posiadamy wiele pilarek odpowiednich dla każdego użytkownika. Tutaj znajdziesz pilarki łańcuchowe, które nadadzą się do cięcia grubszych gałęzi, do wycinki drzew, do cięcia drewna opałowego czy konstrukcyjnego. Wśród produktów oferowanych znajdziesz oryginalne narzędzia między innymi takich producentów jak Stihl, Bosch, Makita, DeWALT, Metabo, Hikoki, Festool Ryobi czy Stanley. Wszystkie pilarki łańcuchowe w ofercie sklepu Domitech to oryginalne produkty, pochodzące z oficjalnej dystrybucji, kóre podlegają pełnej gwarancji deklarowanej przez producenta. Kupując pilarkę łańcuchową na Domitech.pl masz możliwość wyboru dogodnej formy płatności oraz preferowanej formy dostawy, wśród których znajdziesz odbiór osobisty w naszym sklepie stacjonarnym oraz możliwość wysyłki za pobraniem (płatność przy odbiorze).

pixel