Darmowa dostawa od 99,00 zł

Szlifierki pneumatyczne

( ilość produktów: 25 )

Pneumatyczna szlifierka to narzędzie, które przeznaczone jest do szlifowania różnego rodzaju powierzchni. Sprawdzą się zarówno przy szlifowaniu drewna jak i materiałów metalowych. Za ich pośrednictwem można zedrzeć starą powłokę lakierniczą z elementów metalowych lub usunąć stary impregnat do drewna. Pneumatyczne szlifierki charakteryzują się niewielkimi rozmiarami, co pozwala na dotarcie w trudno dostępne miejsca. Zasilane są za pośrednictwem sprężonego powietrza oferując zbliżone parametry do ich akumulatorowych lub sieciowych odpowiedników. Sprawdź ofertę Domitech w poszukiwaniu pneumatycznych szlifierek!

Jak działa pneumatyczna szlifierka mimośrodowa?

Pneumatyczna szlifierka mimośrodowa posiada specjalną budowę korpusu. Do obudowy korpusu dostarczany jest czynnik roboczy w postaci mocno sprężonego powietrza. Sprężone powietrze jest generowane za pośrednictwem kompresora, bądź sprężarki. Sprężone powietrze trafia do korpusu, a ściślej mówiąc do cylindra, w którym następuje zmiana ciśnień. Dzięki temu generowana jest energia, która odpowiedzialna jest za wprawienie ruchomych części roboczych w ruch. Efektem tego jest uzyskanie odpowiedniej mocy urządzenia pneumatycznego. Wysoka moc urządzenia pozwala na swobodną pracę w materiałach metalowych oraz drewnianych.

Szlifierka pneumatyczna - podział

Ze względu na budowę oraz docelowe zastosowanie można dokonać ich podziału na:

  • Szlifierka kątowa pneumatyczna
  • Szlifierka prosta pneumatyczna
  • Szlifierka mimośrodowa pneumatyczna
  • Szlifierka oscylacyjna oscylacyjna
  • Pilnik taśmowy pneumatyczny


Szlifierka pneumatyczna - zastosowanie

Ze względu na rodzaj szlifierki pneumatycznej jej zadania będą różne.

  • Szlifierka kątowa pneumatyczna znajdzie swoje zastosowanie zarówno w pracach w drewnie jak i w stali. Stosując odpowiednie tarcze może posłużyć jako narzędzie tnące. Zakładając tarcze przeznaczone do szlifowania można przystąpić do procesu zdzierania starych powłok lakierniczych lub zdzierania naddatku materiału. Ponadto, szlifierki wyposażone w gwint wrzeciona M14 mogą zostać wyposażone w osprzęt z nim kompatybilne. Na rynku istnieje mnóstwo osprzętu do szlifierek z gwintem M14, co pozwala na idealne dopasowanie pod aktualnie wykonywaną pracę.
  • Szlifierka prosta pneumatyczna przeznaczona jest do szlifowania m.in spoin w zakładach ślusarskich. Swoje zastosowanie znajdzie także w zakładach produkujących jednostkowe meble w stylu loft lub industrialnym. Szlifierki proste ze względu na swoją budowę docierają w miejsca, do których tradycyjne elektronarzędzia nie mają dostępu.
  • Szlifierka mimośrodowa pneumatyczna wykorzystywana jest do szlifowania powierzchni drewnianych lub metalowych. Na talerz szlifierskich przyklejany jest arkusz papieru ściernego na rzep. W zależności od gradacji arkusza szlifowanie może być bardziej agresywne (zdzierając tym samym większą ilość materiału) lub mniej agresywne - wówczas obrabiany materiał zostanie wyszlifowany. Szlifierki oscylacyjne doskonale sprawdzają się w procesie obróbki materiałów o skomplikowanym kształcie.
  • Szlifierka oscylacyjna pneumatyczna - może zostać użyta do szlifowania powierzchni o bardziej regularnym kształcie. Mowa tutaj o deskach lub stalowych profilach o jednolitej płaszczyźnie. Budowa i zasada działania szlifierki oscylacyjnej różni się od budowy szlifierki mimośrodowej, stąd możliwości ich użycia będą różne. Szlifierkę oscylacyjną z powodzeniem można użyć do zdarcia starej powłoki lakierniczej z mebli ogrodowych, drewnianych domków ogrodowych i innych prostych, drewnianych konstrukcji.
  • Pilnik taśmowy pneumatyczny - stosuje się go do szlifowania, gratowania i wygładzania krawędzi. W zależności od gradacji założonej taśmy ściernej możliwe będzie agresywne zdzieranie materiału lub szlifowanie wybranej powierzchni. Pilnik taśmowy sprawdzi się do zakładów szklarskich, stolarni oraz zakładów ślusarskich

Jakie są zalety szlifierki pneumatycznej?

Szlifierki pneumatyczne z racji swojej budowy są mniejsze od swoich zasilanych elektronicznie odpowiedników. Wraz ze zmniejszeniem wymiarów narzędzi pneumatycznych zredukowana została także ich waga - wynika to również z ich budowy. Narzędzia pneumatycznie nie potrzebują do zasilania prądu elektrycznego przez co stosowanie elementów występujących w elektronarzędziach tego samego typu, nie jest wymagane. Kolejną zaletą szlifierek jest niższa awaryjność. Mniejsza liczba elementów składowych narzędzia przekłada się na mniejsze ryzyko wystąpienia usterki.

Szlifierki pneumatyczne w sklepie Domitech

Sprawdź ofertę na Domitech.pl i wybierz szlifierkę pneumatyczną, która spełnia Twoje oczekiwania. Kupując w Domitech masz pewność, że dostarczony sprzęt jest oryginalny i pochodzi z oficjalnych źródeł dystrybucji. Dzięki temu masz pewność, że sprzęt objęty jest pełną, deklarowaną gwarancją producencką, a Ty możesz liczyć na profesjonalne doradztwo oraz wsparcie pozakupowe. Ponadto kupując w Domitech możliwy jest dogodny wybór rodzaju płatności. Sprawdź i wybierz sprzęt z naszej oferty!

pixel