Reklamacje

Co zrobić, gdy przesyłka jest uszkodzona?


Dostawa kurierem:

Dostawa do paczkomatu:

 

proces pakowania
.
.

Co zrobić, gdy zakupiony produkt uległ awarii?

 1. Zgłoszenie w Autoryzowanym Serwisie Producenta
  Zwykle najszybszym sposobem realizacji roszczeń z tytułu gwarancji jest zgłoszenie wad w Autoryzowanym Serwisie Producenta. Na stronie producenta znajdziesz dokładny opis procedury oraz dane kontaktowe do serwisu (numer telefonu, e-mail oraz adres siedziby). Możesz je otrzymać także od nas, pisząc na reklamacje@domitech.pl. Poniżej do topowych producentów, gdzie zachęcamy o ubieganie się o zgłoszenie wad z tytułu gwarancji:


  Serwis: DeWALT Serwis Bosch Serwis Fein Serwis Festool Serwis Gardena Serwis Makita Serwis Metabo Serwis Stanley  Lavor Serwis Ryobi Serwis Stiga Serwis 2. Reklamacja gwarancyjna w naszym sklepie internetowym
  Uwaga! Wysyłając przesyłkę - opakowanie tylko takie, aby była odpowiednia ochrona towaru podczas transportu, jeśli kupiony został zestaw to wystarczy odesłać tylko jego wadliwy element zestawu.

Przebieg reklamacji
.
Decyzja

Zwiń

Zwroty - procesZgodnie z prawem Klient może odstąpić od umowy w ciągu 14 dni kalendarzowych bez podania przyczyny. Możesz zwrócić produkty, które nie noszą śladów użytkowania, montażu i posiadają opakowanie producenta. Nie wymagamy odsyłania towaru w naszych kartonach, wystarczy dowolne opakowanie, które zapewni bezpieczny transport do firmy domitech.pl. Koszt wysyłki zwrotu ponosi Klient.Istnieją pewne wyjątki od naszej 14-dniowej polityki zwrotów, które są szczegółowo opisane poniżej:
- Ze względów higienicznych wszelka odzież intymna, taka jak skarpety - prosimy o przemyślane zakupy,
- Bony upominkowe,
- Produkty otrzymane ponad 14 dni temu,
- Produkty zwrócone w niezadowalającym stanie.Należy pamiętać, że zastrzegamy sobie prawo do odmowy zwrotu, jeśli uważamy, że celem był obrót akcjami/odsprzedaż, a nie użytek osobisty.
Zwracane produkty podlegają kontroli działu zwrotów i przed przyjęciem zostają ocenione przez jednego z naszych specjalistów, aby upewnić się, że spełniają kryteria określone przez powyższe zasady. Należy pamiętać, że jeśli zwrócisz produkty wbrew tym zasadom, nie będziemy w stanie zrealizować zwrotu kosztów. W takich okolicznościach skontaktujemy się z Tobą.

Nie możemy również zaoferować wymiany za niechciane przedmioty. Wszystkie zwroty kosztów zostaną wykonane zgodnie z pierwotną metodą płatności na zamówieniu. Zwrot kosztów następuje w ciągu 14 dni od otrzymania zwrotu przez nasz magazyn. Nie ma to wpływu na Twoje prawa ustawowe.

Przesyłki wysłane do paczkomatu lub za pobraniem, nie są przez nas odbierane.

Darmowa dostawa od 399,00 zł

Narzędzia spawalnicze

( ilość produktów: 69 )

Narzędzia spawalnicze to szeroka gama produktów, które umożliwiają, ułatwiają lub pomagają w procesie spawania. Wśród szerokiej oferty Domitech w narzędziach spawalniczych znajdują się rękawice spawalnicze, przyłbice samościemniające, szczypce spawalnicze, spawarki oraz akcesoria wspomagające takie jak np sprawdziany, rysiki traserskie, suwmiarki, bądź przyrządy traserskie. W ofercie znalazły się także lutownice, które pozwalają na stałe połączenia m.in miedzianych przewodów.

Podstawowe narzędzia spawalnicze

Narzędzia do spawania to szeroka gama przedmiotów, które pomocne są podczas tego procesu. W zależności od rodzaju wykonywanej czynności będą potrzebne inne narzędzia. Spawając bardzo grube materiały tj. o grubości wynoszącej ponad 10mm wykorzystywane będą inne narzędzia, aniżeli w przypadku spawania materiałów cienkościennych.

Podstawowymi narzędziami spawalniczymi są m.in:

 • Spawarka, bez udziału której nie jest możliwy proces spawania
 • Przyłbica do spawania lub okulary spawalnicze, które chronią przede wszystkim wzrok operatora spawarki przed promieniowaniem UV powstałym podczas tworzenia się łuku spawalniczego
 • Rękawice spawalnicze, których zadaniem jest ochrona dłoni operatora zarówno przed promieniowaniem UV, ale także przed odpryskami gorącego, stopionego metalu pochodzącego z drutów lub z elektrod spawalniczych
 • Szczypce spawalnicze i akcesoria do chwytania - "dodatkowe ramiona", które pozwalają na przenoszenie, chwytanie lub formowania bardziej skomplikowanego/nieregularnego łączenia
 • Kątowniki spawalnicze - najczęściej wyposażone w magnes, kątowniki pozwalające szybko połączyć elementy przed spawaniem, zapewniając odpowiedni kąt łączenia elementów spawanych

Narzędzia pomocnicze w procesie spawania

Do narzędzi spawalniczych, które są pomocne podczas procesu spawania można zaliczyć:

 • fartuch skórzany - chroni użytkownika przed odpryskami, temperaturą oraz promieniowaniem UV
 • młotek spawalniczy - wykorzystywany do usunięcia tzw. żużlu
 • szczotka druciana - do usunięcia nalotu żużlowego oraz nalotów różnego rodzaju pierwiastków powstałych w skutek spawania
 • szczypce spawalnicze - pozwalają unieruchomić spawany przedmiot, a także umożliwiają łatwiejsze pozycjonowanie łączonych ze sobą elementów
 • kątowniki magnetyczne - to specjalny rodzaj magnesów, które tymczasowo przytrzymują materiał metalowe, tak aby możliwe było ich dalsze spawanie
 • preparaty anty-odpryskowe - są to preparaty niwelujące przyczepianie się roztopionemu materiałowi przywarcie do powierzchni
 • kątownik ślusarki - przeznaczony głównie do zbadania podstawowych kątów takich jak 30, 45, 60, oraz najczęściej używany 90°

Jako że procesowi spawania towarzyszą elementy metalowe warto zaopatrzyć się w przyrządy traserskie. Przyrządy te pozwalają na dokładne wyznaczenie odcinków, punktów, promieni, krzywizn oraz zaznaczyć środek grubości materiałów cienko- i grubościennych. Do takich narzędzi z powodzeniem można zaliczyć: rysik traserski, cyrkiel traserski, punktak, sprawdzian spawalniczy, przymiar spawalniczy i wiele innych.

Jakie narzędzia spawalnicze wybrać?

W zależności od tego jaki rodzaj materiałów zostaje poddany procesowi spawania narzędzia spawalnicze oraz metody spawania będą się różnić. Nieprawidłowe dobranie metody może spowodować, że spawane materiały będą przepalane, tym samym efekt całego procesu będzie niesatysfakcjonujący. W przypadku, gdy spawane są materiały cienkościenne (do 1,5mm) najczęściej wybieraną metodą jest metoda MIG/MAG lub metoda TIG. Spawając grube materiały często wybierana jest metoda MAG oraz MMA, ponieważ charakteryzują się większą głębokością penetracji materiału. Narzędzia pomocne w procesach spawania również dobierane są w zależności od grubości materiału.

Grubość materiału definiuje ich wagę, co za tym idzie - potrzebna jest większa siła, aby unieruchomić dany element. Spawając materiały cienkościenne z powodzeniem można wykorzystać magnesy o mniejszych wymiarach oraz udźwigu. Podobnie jest w przypadku szczypiec lub ścisków.

Materiały cienkościenne nie wymagają dużej siły ścisku, tym samym Klient może dokonać zakupu podstawowych, małych szczypiec spawalniczych z umiarkowaną siłą docisku.

Natomiast spawając materiały grubościenne, których waga jest znacznie większa niż materiałów cienkościennych, wówczas udźwig magnesów spawalniczych musi zostać zwiększany, a rozmiar oraz siła ściskająca ścisku spawalniczego znacznie większa.

Elementy eksploatacyjne - spawanie

Podczas procesu spawania dochodzi do eksploatacji różnego rodzaju narzędzi oraz osprzętu. Wraz z upływem czasu oraz ilości położonych metrów spoin zużywane zostają różnego rodzaje elementy. Do najczęściej zmienianego osprzętu należą elektrody, drut spawalniczy, dysze spawalnicze, końcówki prądowe oraz zaciski masowe.

W przypadku materiałów topliwych wymiana następuje cyklicznie, natomiast elementy spawarki wymieniane są rzadziej. Z tego powodu warto zaopatrzyć się w wysokiej jakości elementy eksploatacyjne, aby uniknąć rozczarowania oraz niepożądanych efektów ubocznych takich jak: stopiona końcówka prądowa lub uszkodzony zacisk masowy. Podobnie sprawa wygląda z odzieżą BHP. Najczęściej zużywają się rękawice spawalnicze, ponieważ to one mają największą styczność z materiałami spawanymi.

Narzędzia spawalnicze w sklepie Domitech

Sprawdź ofertę na Domitech.pl i wybierz narzędzia spawalnicze, które spełnią Twoje oczekiwania. Kupując w Domitech masz pewność, że dostarczony sprzęt jest oryginalny i pochodzi z oficjalnych źródeł dystrybucji. Dzięki temu masz pewność, że sprzęt objęty jest pełną, deklarowaną gwarancją producencką, a Ty możesz liczyć na profesjonalne doradztwo oraz wsparcie pozakupowe. Ponadto kupując w Domitech możliwy jest dogodny wybór rodzaju płatności. Sprawdź i wybierz sprzęt z naszej oferty!

pixel