Darmowa dostawa od 99,00 zł

Ukośnica Makita

( ilość produktów: 20 )

Ukośnica Makita to elektronarzędzie skonstruowane do prac związanych z precyzyjnym przecinaniem oraz przycinaniem elementów z długości. Doskonale poradzi sobie podczas prac stolarskich, takich jak cięcie desek, paneli podłogowych boazerii oraz wielu innych materiałów drewnianych, drewnopochodnych oraz sztucznych. Ukośnice Makita odnajdą się wszędzie tam, gdzie trzeba przyciąć długie elementy pod różnymi kątami. Doskonałe elektronarzędzie dla amatorów oraz profesjonalistów.

ukośnica makita

Ukośnica Makita

Ukośnica Makita to wydajne narzędzie do zastosowań profesjonalnych, szczególnie chętnie wybierana przez stolarzy do przecinania elementów drewnianych. Ukośnica Makita to narzędzie tnące wykorzystujące do pracy tarcze pilarskie, które zapewnia dużą precyzję i szybkość cięcia materiałów drewnianych.

Wśród produktów kategorii "ukośnica Makita" znajdziemy wydajne i niezawodne narzędzie sieciowe lub akumulatorowe, wykorzystujące pilarskie tarcze tnące, o średnicach od 165 mm do 260 mm.

     

Na jakie parametry zwrócić uwagę wybierając ukośnicę Makita

Przed zakupem ukośnicy Makita warto jest przyjrzeć i zaznajomić się z parametrami tych urządzeń. Pozwoli to nam wybrać model, który sprawdzi się podczas materiałów jakie będziemy ciąć. Oto kluczowe parametry dla ukośnic:

  • Prędkość obrotowa - abyśmy byli zadowoleni z pracy naszej ukośnicy musimy uwzględnić ten parametr. Im wyższy będzie, tym twardsze materiały przyjdzie mu ciąć z łatwością.
  • Moc urządzenia -  tutaj również warto zadbać, żeby była większa. Zapewni to silnikowi oraz tarczą dłuższą żywotność podczas obrabiania twardych elementów, a samo urządzenie nie będzie się przegrzewać.
  • Maksymalna długość cięcia - to dzięki temu parametrowi będziemy mogli określić maksymalny wymiar elementu, który będziemy mogli przeciąć.
  • Kąt cięcia - wielkość zakresu podczas cięcia pod kątem może być dla nas również kluczowa. Należy jednak zwrócić uwagę, że ta cecha współpracuje z powyższą, co oznacza, że zwiększenie kąta zmniejszy maksymalną długość cięcia. 
  • Waga - lżejsze ukośnica Makita będzie łatwiejsza i wygodniejsza w transporcie.
   Ukośnica Makita
Dodatkowo warto jest zwrócić uwagę, jakie systemy posiada ukośnica Makita. Łagodny rozruch urządzenia oraz hamulec silnika pozwolą na zwiększenie bezpieczeństwa i wydajności podczas wykonywanej pracy. Funkcje jak oświetlenie oraz wskaźniki laserowe pozwolą na pracę z jeszcze większą precyzją.
 Ukośnica Makita  

Ukośnica Makita z posuwem czy bez

Ukośnice Makita możemy podzielić na dwa typy:

    • Wyposażone w funkcję posuwu
    • Pozbawione funkcji posuwu

Ukośnice Makita z posuwem są w stanie wykonać tą samą pracę, co urządzenia bez możliwości przesunięcia ramienia, jednak wykonanie tej samej pracy piłą ukosową bez posuwu, którą wykona wersja wyposażona w tę funkcję może ukazać się utrudnione lub niemożliwe.

Kluczową różnicą w budowie ukośnicy Makity może być sposób w jaki zostało umieszczone ramię oraz system działania prowadnic.Najbardziej popularną wersją jest ukośnica której ramię urządzenia porusza się razem z ostrzem tnącym, co sprawia, że za narzędziem potrzebne jest miejsce dla przesuwnych ramion.

Drugim wariantem jaki został zastosowany w ukośnicach Makita, to prowadnica przytwierdzona do podstawy urządzenia, po którym porusza się ramię z ostrzem tnącym. Ze względu na to, że prowadnica skierowana jest w stronę operatora, elektronarzędzie może być dosunięte do samej ściany oraz używane w ciaśniejszych pomieszczeniach.

     

Ukośnica Makita akumulatorowa czy sieciowa

Ukośnica Makita, to urządzenie, które najczęściej kojarzyć nam się będzie z zasilaniem sieciowym. Piły ukosowe, zasilane akumulatorowo są równie wydajne, co urządzenia korzystające z prądu zmiennego płynącego z gniazdka. Przewagą narzędzi na baterie zawsze będzie możliwość pracy w miejscu bez dostępu do prądu, jednak baterie nie mogą działać wiecznie, co oznacza, że kiedyś trzeba będzie je naładować. W przypadku korzystania stacjonarnego z ukośnicy Makita, lepszym rozwiązaniem może okazać się zasilanie sieciowe, które pozwoli na pracę bez konieczności ładowania lub wymieniania akumulatorów.

Domitech poleca ukośnice Makita

Sklep Domitech.pl jako autoryzowany dystrybutor elektronarzędzi Makita posiada w swojej ofercie akumulatorowe ukośnice Makita oraz wersje zasilane sieciowo, które zapewnią wydajną pracę z różnymi materiałami. Kupując w Domitech, masz pewność, że wszystkie elektronarzędzia są objęte pełną gwarancją producencką z możliwością przedłużenia trwania tego okresu. Nasi konsultanci pomogą Ci z wyborem oraz odpowiedzą na pytanie, która ukośnica Makita spełni Twoje oczekiwania.

Kupując ukosnica Makita - wybierz sklep Domitech, ciesz się darmową i bezpieczną wysyłką, wybraną przez Ciebie metodą dostawy, za zamówienie, które opłacisz dowolnie wybraną przez Ciebie metodą płatności - w tym możliwość płatności za pobraniem, odbioru w naszym sklepie lub zakup na raty/leasing.

pixel