Reklamacje

Co zrobić, gdy przesyłka jest uszkodzona?


Dostawa kurierem:

Dostawa do paczkomatu:

 

proces pakowania
.
.

Co zrobić, gdy zakupiony produkt uległ awarii?

  1. Zgłoszenie w Autoryzowanym Serwisie Producenta
    Zwykle najszybszym sposobem realizacji roszczeń z tytułu gwarancji jest zgłoszenie wad w Autoryzowanym Serwisie Producenta. Na stronie producenta znajdziesz dokładny opis procedury oraz dane kontaktowe do serwisu (numer telefonu, e-mail oraz adres siedziby). Możesz je otrzymać także od nas, pisząc na reklamacje@domitech.pl. Poniżej do topowych producentów, gdzie zachęcamy o ubieganie się o zgłoszenie wad z tytułu gwarancji:


    Serwis: DeWALT Serwis Bosch Serwis Fein Serwis Festool Serwis Gardena Serwis Makita Serwis Metabo Serwis Stanley  Lavor Serwis Ryobi Serwis Stiga Serwis  2. Reklamacja gwarancyjna w naszym sklepie internetowym
    Uwaga! Wysyłając przesyłkę - opakowanie tylko takie, aby była odpowiednia ochrona towaru podczas transportu, jeśli kupiony został zestaw to wystarczy odesłać tylko jego wadliwy element zestawu.

    Sprawdź więcej informacji w naszym regulaminie.
Przebieg reklamacji
.
Decyzja

Zwiń

Zwroty - procesZgodnie z prawem Klient może odstąpić od umowy w ciągu 14 dni kalendarzowych bez podania przyczyny. Możesz zwrócić produkty, które nie noszą śladów użytkowania, montażu i posiadają opakowanie producenta. Nie wymagamy odsyłania towaru w naszych kartonach, wystarczy dowolne opakowanie, które zapewni bezpieczny transport do firmy domitech.pl. Koszt wysyłki zwrotu ponosi Klient.Istnieją pewne wyjątki od naszej 14-dniowej polityki zwrotów, które są szczegółowo opisane poniżej:
- Ze względów higienicznych wszelka odzież intymna, taka jak skarpety - prosimy o przemyślane zakupy,
- Bony upominkowe,
- Produkty otrzymane ponad 14 dni temu,
- Produkty zwrócone w niezadowalającym stanie.Należy pamiętać, że zastrzegamy sobie prawo do odmowy zwrotu, jeśli uważamy, że celem był obrót akcjami/odsprzedaż, a nie użytek osobisty.
Zwracane produkty podlegają kontroli działu zwrotów i przed przyjęciem zostają ocenione przez jednego z naszych specjalistów, aby upewnić się, że spełniają kryteria określone przez powyższe zasady. Należy pamiętać, że jeśli zwrócisz produkty wbrew tym zasadom, nie będziemy w stanie zrealizować zwrotu kosztów. W takich okolicznościach skontaktujemy się z Tobą.

Nie możemy również zaoferować wymiany za niechciane przedmioty. Wszystkie zwroty kosztów zostaną wykonane zgodnie z pierwotną metodą płatności na zamówieniu. Zwrot kosztów następuje w ciągu 14 dni od otrzymania zwrotu przez nasz magazyn. Nie ma to wpływu na Twoje prawa ustawowe.

Przesyłki wysłane do paczkomatu lub za pobraniem, nie są przez nas odbierane.

Sprawdź więcej informacji w naszym regulaminie.

Darmowa dostawa od 399,00 zł

Kultywator ręczny

( ilość produktów: 7 )

Kultywatory ręczne to podstawowe narzędzia ogrodnicze, które służą do spulchniania gleby, co jest niezbędne dla zdrowego wzrostu roślin. Są one wyposażone w specjalne zęby, szpice, umożliwiając efektywne rozbijanie suchej, zbitej gleby i eliminację chwastów. Dzięki kompaktowym rozmiarom i ergonomicznym uchwytom, kultywatory ręczne są łatwe w obsłudze i pozwalają na precyzyjną pracę nawet w trudno dostępnych miejscach ogrodu. Ich wykorzystanie sprzyja lepszemu napowietrzeniu gleby i integracji nawozów, co przekłada się na bujniejsze i zdrowsze rośliny.

Kultywator ręczny

Kultywatory ręczne to praktyczne narzędzia ogrodnicze używane do uzdatniania, odchwaszczania i uprawy gleby w małych obszarach ogrodowych. Zazwyczaj składają się z metalowej lub plastikowej głowicy z zębami, lub ostrzami, zamocowanej na długim uchwycie. Dzięki nim ogrodnik może łatwo przeprowadzić prace kultury gleby, bez konieczności stosowania ciężkiego sprzętu.

Kultywator ręczny

 

Podstawowe użycie kultywatora

Większość z nas zadaje sobie pytanie, czym jest kultywator. Otóż jego podstawowym zastosowaniem to mieszanie sypkiej gleby. Nadaje się idealnie do przeorywania istniejących już grządek lub niewielkich grządek i ogródków warzywnych przed sezonem. Kultywatory spulchniają bądź mieszają górne warstwy gleby, zwykle na głębokości od 3 do 15 centymetrów. Są przydatne w małych pracach ogrodniczych, które wymagają finezji, takich jak pielenie między grządkami lub praca wokół wzrastających roślin.

Przygotowanie gleby kultywatorem wraz z odchwaszczaniem

Kultywatory to niezwykle wszechstronne narzędzia, które odgrywają kluczową rolę w przygotowaniu terenu pod uprawę i hodowlę roślin. Nie tylko pomagają one w mieszaniu gleby, ale również napowietrzają ją, co przyczynia się do poprawy struktury i jakości podłoża. Dzięki temu gleba staje się bardziej przystępna dla korzeni roślin oraz lepiej absorbuje wodę i składniki odżywcze. Po zakończeniu kultywacji ważne jest również odpowiednie nawodnienie gleby. Dzięki temu pozostanie nawodniona i dłużej będzie utrzymywać swoje właściwości. Nawodnienie można przeprowadzać za pomocą różnych metod, np. poprzez używanie systemów nawadniania lub zwyczajne podlewanie wężem ogrodowym.
Jednak nawet starannie przygotowana gleba może być narażona na rozwój chwastów, które mogą konkurować z naszymi roślinami o światło, wodę i składniki odżywcze. Właśnie dlatego ważne jest, aby zadbać o skuteczne usuwanie chwastów, aby nie zakłócały one wzrostu naszych upraw. Tutaj z pomocą przychodzi wyrywacz do chwastów, który jest prosty w użyciu, a jednocześnie bardzo skuteczny. Dzięki szpikulcom lub ostrzom łatwo jest wyrywać chwasty wraz z ich korzeniami, co minimalizuje ryzyko ich ponownego wzrostu.

Sadzenie po użyciu kultywatora ręcznego

Sadzenie roślin po kultywacji gleby jest kluczowym krokiem w procesie uprawy ogrodu, który może znacząco wpłynąć na rozwój naszego ogrodu. Decyzja o odpowiednim czasie sadzenia jest niezwykle istotna i powinna być podejmowana z uwzględnieniem różnych czynników, takich jak rodzaj gleby, warunki pogodowe oraz potrzeby konkretnych gatunków roślin. Prawidłowo przeprowadzona kultywacja, może zapewnić piękny i zdrowy ogród przez wiele sezonów. Ponadto korzystanie z narzędzi, takich jak sadzarki, może uczynić proces sadzenia bardziej efektywnym i precyzyjnym. Dzięki nim możliwe jest szybkie i równomierne wbicie otworów w ziemię, co sprzyja prawidłowemu rozwojowi korzeni roślin. Warto również pamiętać o regularnym podlewaniu i pielęgnacji sadzonek po ich posadzeniu, aby zapewnić im jak najlepszy start w nowym środowisku.

Kultywator ręczny, a estetyka ogrodu

Kultywatory, to nie tylko narzędzia, które pozwalają na dbanie o jakość gleby, ale również posiadają funkcje przydatne przy dbaniu o estetykę twojego ogrodu. Dobrym przykładem jest między innymi, przycinarka do krawędzi, która jest niezastąpiona w pielęgnacji trawników, szczególnie trawy odbijającej się od krawężników. Trawa jest precyzyjnie przycinana bez wyrywania korzeni, co jest kluczowe dla utrzymania zdrowego wzrostu trawy i estetycznego wyglądu ogrodu. Te urządzenia są zbudowane w taki sposób, żeby móc nimi swobodnie manewrować, co nie wpływa na równomierność cięcia. Efekty są od razu zauważalne, zastosowanie długiego trzonka dodatkowo odciąża plecy, czyniąc przycinanie trawy pracą lżejszą.
Kolejnym etapem w pracach porządkowych w ogrodzie jest, zgrabienie ściętej trawy. Jest to o tyle ważne, że ścięta trawy i inne odpadki pozostawione na trawniku mogą psuć jego estetykę i stanowić potencjalne zagrożenie dla zdrowia roślin. Dlatego regularne używanie grabi lub innego narzędzia do zbierania odpadków jest niezbędne, aby utrzymać trawnik w doskonałej kondycji i estetycznym wyglądzie przez cały sezon, a także poza nim, ponieważ dobrej jakości grabie mogą służyć lata.

pixel