Darmowa dostawa od 399,00 zł

Palownica, kafar

( ilość produktów: 3 )

Palownica, kafar to urządzenia, które pomimo całkiem sporych różnic w budowie, spełniają w gruncie rzeczy taką samą funkcję - czyli wbijanie pali w grunt. Dzięki zapotrzebowaniu na taką technikę w wielu różnych gałęziach przemysłu, kafar i palownicę możemy spotkać podczas zróżnicowanych prac, począwszy od tworzenia tymczasowych ogrodzeń, aż po budowę naziemnej instalacji dla fotowoltaiki.

Jak działa kafar?

Kafar to urządzenie, które tak naprawdę służy do palowania, czyli wbijania pali w różnego rodzaju grunty. Praca urządzenia opiera się na babie, która pełni rolę młota i wieży w formie trójnogu. Najczęściej jednak spotyka się jednak urządzenia pneumatyczne, które dostarczają do niej sprężone powietrze. Młot kafaru, czyli jego główna część porusza się o kilka do kilkunastu centymetrów w górę i w dół. Ta odległość jest zależna od masy elementu, która może sięgać od kilkudziesięciu kilogramów do kilkudziesięciu ton. Kafar poradzi sobie z wbijaniem pali o różnych średnicach w grunt nawet na głębokość kilku metrów. 

Palownica - dla kogo?

Stosowanie palownic wymaga użycia znacznie mniejszej siły niż tradycyjne, ręczne metody wbijania pali czy słupków. Są proste w eksploatacji i gotowe do użycia bez wcześniejszego przygotowania urządzenia. Palownica to mniejsza wersja kafara, która sprawdzi się podczas wbijania pali oraz słupków w powierzchnię ziemi wielu osobą. Począwszy od grodzenia działek, może sprawdzić się zarówno osobą prywatnym, jak i firmom. Urządzenie może być również wykorzystane podczas różnych zadań związanych z architekturą obrazu (np. szkółki drzew i roślin). Palownica spalinowa zwana mini kafarem sprawdzi się podczas wsparcia przy pracach budowlanych oraz wznoszenia tymczasowych ogrodzeń, a nawet podczas tworzenia naziemnej instalacji dla fotowoltaiki. 

Palownica, a kafar

Palownica i kafar to pojęcia bardzo zbliżone. Podstawowa różnica między oba typami narzędzi jest ich rozmiar oraz sposób obsługiwania. O ile kafar i palownica to narzędzia służące teoretycznie do tego samego, do "wbijania pali" w grunt, to palownicą nazwiemy wyłącznie ręczne narzędzia, tzw. "mini kafary".

Palownica to elektronarzędzie obsługiwane przez jednego operatora, stojącego przy narzędziu, które do zasilania wykorzystuje silnik elektryczny lub silnik spalinowy.

Kafar to urządzenie samojezdne, lub transportowane podjazdowo na i z miejsca wykonywania otworów. Kafary są znacznie większymi urządzeniami wykorzystujące wyłącznie silniki spalinowe.

Do czego może przydać się kafar?

Urządzenia te są idealne do szybkich napraw awaryjnych oraz do mniejszych projektów, co pozwala zaoszczędzić wydatki związane z użytkowaniem dużych i drogich maszyn. W zależności od wybranego modelu kafaru, można używać go w różnych obszarach działalności zarówno do tworzenia nowych projektów, jak również do naprawy tych istniejących. Mini kafary szczególnie polecane są do:

  • ogrodzeń systemowych, w tym małych gospodarstw rolnych gdzie grodzi się pola, czy np. do wybiegów dla koni
  • zadań związanych z architekturą krajobrazu (np. szkółki drzew i roślin, strome zbocza winnic)
  • zastosowania w budownictwie
  • ogrodnictwa
  • grodzenia działek
  • grodzeń tymczasowych podczas targów, festiwali lub koncertów
  • pomocy w instalacji naziemnej fotowoltaiki.

W tym miejscu warto zwrócić uwagę, że mini kafar to de facto kafar spalinowy, dzięki czemu urządzenie może być eksploatowane w dowolnych warunkach i pracować praktycznie bez przerwy. To sprawia, że kafar spalinowy może być użytkowany między innymi jako:

  • palownica do fotowoltaiki
  • kafar do ogrodzeń systemowych
  • urządzenie do wykonywania ogrodzeń tymczasowych

Mini Kafar na Domitech.pl

W ofercie naszego sklepu posiadamy szeroki wybór profesjonalnych narzędzi oraz elektronarzędzi, wśród których znajdziemy takie narzędzia jak kafar czy palownica. Wszystkie produkty w tej oraz każdej innej kategorii produktowej w naszej ofercie, to wyłącznie oryginalne produkty, pochodzące z oficjalnej dystrybucji, a przez to w pełni oryginalne i podlegające pełnej gwarancji deklarowanej prze z producenta.

Kupując kafar z naszej oferty - masz gwarancję bezpiecznej wysyłki oraz swobodę wyboru dogodnej formy dostawy oraz metody płatności.

pixel