Darmowa dostawa od 399,00 zł

Frezarka górnowrzecionowa

( ilość produktów: 93 )

Frezarka górnowrzecionowa to grupa narzędzi najbardziej popularnych spośród frezarek. Frezarki górnowrzecionowe to elektronarzędzia sieciowe lub akumulatorowe, służące do precyzyjnej obróbki drewna oraz materiałów drewnopochodnych, narzędzie to głównie wykorzystywane jest przez stolarzy i osoby zajmujące się wykańczaniem wnętrz celem precyzyjnego wykończenia krawędzi. Frezowaniem nazywa się szereg działań polegających na obróbce wiórowej powierzchni drewnianych, metalowych oraz z tworzyw sztucznych.

frezarka górnowrzecionowa

Frezarka górnowrzecionowa to rodzaj elektronarzędzia sieciowego lub akumulatorowego, które służy do obróbki materiałów, takich jak drewno, tworzywa sztuczne czy materiały drewnopochodne. Urządzenie to jest umożliwia precyzyjną obróbkę materiałów wzdłuż osi pionowej. Frezarki górnowrzecionowe wykorzystywane są w warsztatach stolarskich, a także w przemyśle drzewnym.

 

Rodzaje zasilania frezarek górnowrzecionowych

Frezarki górnowrzecionowe to na ogół małe, poręczne, często nawet jednoręczne narzędzia, które oferują przede wszystkim precyzję pracy. Podczas wyboru odpowiedniej frezarki górnowrzecionowej, spełniającej nasze oczekiwania, warto mieć na uwadze również źródło jej zasilania. Wielu producentów elektronarzędzi posiada w swojej ofercie frezarki górnowrzecniowe zasilane sieciowo - przewodem do gniazdka, pracujące z napięciem 230V oraz te, zasilane akumulatorowo. Frezarki górnowrzecionowe zasilane akumulatorem posiadają dostateczną moc aby wykonać wszystkie podstawowe prace w drewnie, zapewniając dodatkowo mobilność pracy - kosztem zwiększenia masy o akumulator zostajemy uwolnieni od pracy przewodowej, zapewniając jeszcze większą swobodę operowania narzędziem.

Frezarki górnowrzecionowe są zazwyczaj zasilane prądem elektrycznym i wyposażone w silnik elektryczny, który napędza wrzeciono frezujące. W zależności od potrzeb, frezarki górnowrzecionowe mogą być wyposażone w różne typy frezów, takie jak frezy kształtowe, frezy walcowe, frezy kuliste, frezy do rowków, itp. Istnieją także frezarki górnowrzecionowe z systemem wymiennych wrzecion, co pozwala na szybką i łatwą zmianę narzędzi.

 

Dodatkowe moduły do frezarki górnowrzecionowej

Frezarki górnowrzecionowe, podobnie jak inne elektronarzędzia posiadają wiele elementów akcesoryjnych, które pozwalają na zwiększenie funkcjonalności i zastosowania narzędzia, przystosowując je do różnych zadań. Do najbardziej przydatnych akcesoriów do tego narzędzia należy zaliczyć szyny prowadzące, dzięki którym zyskujemy zdolność do wykonywania precyzyjnych cięć w głąb materiału zachowując równoległość i dokładność prowadzenia. W przypadku pracy z drewnem i jego obróbce należy liczyć się z dużą ilością drobnych odpadów wiórowych - cięte, szarpane czy frezowane drewno pozostawia wiele resztek które można łatwo zlikwidować systemem odsysającym wióry.

Jakie możemy znaleźć dodatkowe moduły, do frezarki górnowrzecionowej:

  • Platforma uchylna do pracy pod kątem
  • Podstawa zanurzeniowa
  • Prowadnica boczna/równoległa umożliwiająca prace równolegle do krawędzi
  • Adaptery do szyn prowadzących - poprawiające precyzję cięć po linii
  • Adaptery do odkurzaczy pozwalające na odsysanie wiórów
  • Przystawka kopiująca
  • Adaptery kopiujące
  • Szablon kopiujący

 

Na jakie funkcje zwrócić uwagę przy wyborze frezarki górnowrzecionowej?

Frezarki górnowrzecionowe posiadają regulację prędkości obrotowej wrzeciona, co pozwala na precyzyjną obróbkę materiałów i zapobiega ich przegrzaniu lub uszkodzeniu. Urządzenia te są także wyposażone w różne mechanizmy zabezpieczające, takie jak hamulce, osłony czy systemy odsysania pyłu. Istotną cechą frezarki górnowrzecionowej na któą trzeba zwrócić uwagę przez wzgląd na jej funkcjonalność to przede wszystkim oferowana moc narzędzia, zakres obsługiwanych frezów (średnica uchwytu) oraz dostęp do akcesoriów takich jak szyny prowadzące, systemu do odsysania. W przypadku prac powtarzalnych, warto zwrócić uwagę na możliwość regulacji głębokości frezowania i nastawienia gotowych szablonów (ogranicznik rewolwerowy), wcześniej zdefiniowanych przez użytkownika.

Nie małym atutem frezarki górnowrzecionowej jest dostępność akcesoriów dodatkowych, takich jak szyny, prowadnice czy zintegrowane systemu do odsysania, które pozwalają na zwiększenie precyzji, dokładności oraz komfort pracy.

 

Czym jest regulacja głębokości frezowania oraz ogranicznik głębokości zwany ogranicznikiem rewolwerowym?

Regulacja głębokości frezowania to funkcja umożliwiająca dostosowanie głębokości roboczej narzędzia. Dzięki możliwości nastawienia głębokości pracy - możliwe jest w pełni wykorzystać kompatybilnych z narzędziem frezów i wykonywanie różnorodnych prac. Ogranicznik głębokości a'la rewolwerowy ogranicznik - pozwala na proste zapamiętanie kilku głębokości roboczych, dzięki czemu zmiana frezu i dostosowanie głębokości do danego osprzętu nie wymaga ponownego dostosowywania, narzędzie jest znacznie szybciej gotowe do pracy.

Ogranicznik rewolwerowy to mechanizm pozwalający na zapamiętanie/ustawienie głębokości roboczej frezarki z łatwością umożliwiając powrót do wcześniej zdefiniowanego/określonego poziomu wysokości.

 

System odsysania pyłu - zadbaj o swoje miejsce pracy

Wiele spośród frezarek górnowrzecionowych posiada zintegrowane systemy do odsysania. Praca warsztatowa, tak samo jak budowlana czy stolarska wiąże się z dużą ilością resztek materiału, które podczas ciągłej pracy mogą nie tylko przeszkadzać, ale też szkodzić zdrowiu operatora. System odsysania pozwala na ciągłe odprowadzanie wiórów spod frezarki, zapewniając lepszą widoczność i zmniejszając ilość otaczających odpadów. W przypadku doboru zewnętrznego systemu odsysania istotne jest zwrócenie uwagi na średnicę przyłącza, dzięki czemu zachowamy szczelność i tym samym pewność, że pył/kurz czy wióry trafią tam gdzie powinny.

Podczas prac w drewnie z frezarką górnowrzecionową - nieunikniona jest duża ilość wiórów, które bez odpowiedniego systemu do odsysania - znacznie utrudnią widoczność oraz komfort pracy. Najlepszym sposobem jest dobranie odpowiedniego odkurzacza warsztatowego, który pozwoli na regularne odprowadzanie ściętego materiału już podczas wykonywanych prac.

 

frezarka górnowrzecionowa

 

Frezarka górnowrzecionowa - niezbędne akcesoria

Frezy do frezarki górnowrzecionowej

Do niezbędnych akcesoriów przy użytku frezarki górnowrzecionowej zaliczyć trzeba przede wszystkim frezy. Frezy to podstawoawe narzędzie wykorzystywane przez frezarkę górnowrzecionową, których unikalne formy, kształty i rozmiary - zapewniają unikalne zdolności do formowania krawędzi czy wycięć.

Istotne przed wyborem frezów jest zapoznanie się ze specyfiką pracy narzędzia, w tym rodzaju uchwytu frezarki górnowrzecionowej, celem kupienia kompatybilnych/pasujących frezów.

Szyna prowadząca

Element akcesoryjny, którym jest szyna prowadząca to niezbędna rzecz, która umożliwia pracę frezarką górnowrzecionową po powierzchni danego materiału, a nie tylko po jego krawędzi. Wysokoobrotowa praca silnika i frez kręcący się z prędkością znacznie większą niż tarcze w szlifierkach kątowych może sprawić duże wyzwanie przy prowadzeniu po linii narzędzia z frezem zanurzonym nawet w miękkie drewno.

Ściski stolarskie

Poprawne przymocowanie szyn prowadzących oraz obrabianego elementu do blatu roboczego poprawi komfort pracy i zapewni większą dokładność. Stosowanie ścisków stolarskich to zapewnienie sobie większej pewności i stabilności miejsca pracy przy korzystaniu z szyn prowadzących lub po prostu mniejszych i lżejszych obrabianych elementów.

 

Domitech poleca najlepsze frezarki górnowrzecionowe

Frezarki górnowrzecionowe są narzędziami bardzo wszechstronnymi i pozwalają na precyzyjną obróbkę różnego rodzaju materiałów. W zależności od modelu, mogą być stosowane do obróbki prostych powierzchni, jak i do skomplikowanych kształtów. Frezarki górnowrzecionowe są bardzo przydatne w produkcji mebli, elementów dekoracyjnych, prototypów czy w produkcji pojedynczych detali.

W ofercie naszego sklepu znajdziemy wyłącznie oryginalne frezarki górnowrzecionowe producentów takich jak Bosch, Metabo, Hikoki, DeWalt, Makita, Festool, Maktec, Black&Decker, które podlegają pełnej gwarancji producentów. Na szczególną uwagę zasługują modele takie jak Festool OF, Makita serii 37 - w tym, 3709, 3710, 3711 oraz najnowsza wersja - 3712. Nasi specjaliści chętnie odpowiedzą na pytania dotyczące konkretnych modeli oraz podpowiedzą, który model frezarki górnowrzecionowej najlepiej spełni Twoje oczekiwania.

 

Frezarka górnowrzecionowa na Domitech

W ofercie naszego sklepu internetowego oraz sklepu stacjonarnego - znajdziemy szeroki wybór oryginalnych frezarek górnowrzecionowych. Produkty przez nas oferowane, to profesjonalne i w pełni oryginalne narzędzia, wśród których znajdziemy modele dedykowane majsterkowiczom oraz najbardziej wymagającym stolarzom.

Wybierając frezarka górnowrzecionowa z oferty naszego sklepu - masz pewność że kupisz oryginalny, pełnowartościowy produkt, który podlegać będzie pełnej gwarancji deklarowanej przez producenta, a za zakupy zapłacisz w wybranej przez siebie, dowolnej spośród dostępnych opcji płatności (w tym płatności mobilne, ratalne, przy odbiorze) z preferowaną opcją dostawy - kurier, paczkomat lub odbiór osobisty w naszym sklepie.

pixel