Darmowa dostawa od 399,00 zł

Koszulki

( ilość produktów: 141 )

Koszulki to podstawowy element każdego zestawu odzieży roboczej. Dostępne są modele o zróżnicowanym kroju, wykonane zarówno z materiałów naturalnych, jak i syntetycznych. Duży wybór rozmiarów sprawia, że bez problemu można znaleźć wygodne koszulki dla każdego typu sylwetki.

Koszulka robocza - jaką wybrać?

Wybór odpowiedniej koszulki, podobnie jak jest to w przypadku spodnikurtek czy butów roboczych, powinien być uzależniony od rodzaju zajęć, podczas których będzie ona używana.

Kluczowym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest materiał, z którego wykonano odzież. Koszulki poliestrowe nie gromadzą wilgoci, jednak są podatne na wysokie temperatury i wrażliwe na przepalenia w kontakcie ze snopem iskier. Modele wykonane z bawełny wykazują z kolei większą odporność w kontakcie ze źródłami ciepła, jednak mocno nasiąkają wodą i długo schną po zawilgoceniu.

Cechą bezpośrednio przekładającą się na wygodę pracy jest krój koszulki. Powinien on być stosunkowo luźny i nie może w żaden sposób krępować ruchów, zapewniając całkowitą swobodę podczas wykonywania obowiązków zawodowych. Dla uzyskania większej ilości miejsca pod szyją warto zdecydować się na koszulkę typu polo z rozpinanym kołnierzykiem.

Na komfort pracy duży wpływ ma również jakość wykonania odzieży. Szwy powinny być płaskie, by nie powodowały nieprzyjemnego obcierania skóry. Należy także zwrócić uwagę na staranność wykończenia - odzież nie powinna mieć odstających nitek i innych strzępiących się elementów. Dobrym rozwiązaniem są dodatkowe wzmocnienia w postaci taśmy w okolicach karku czy podwójnych szwów w miejscach najbardziej narażonych na rozprucie.

Koszulka robocza polo, model LAHTI PRO-DeWALT


Rodzaje koszulek

Koszulki robocze występują w wielu różnych odmianach. Dostępne są modele o zróżnicowanej gęstości splotu, wykonane zarówno z tkanin naturalnych, jak i syntetycznych. Dzięki temu możesz wybrać rodzaj odzieży idealnie odpowiadający Twoim potrzebom.

Koszulki z tkanin naturalnych

Koszulki wykonane z bawełny lepiej sprawdzą się podczas prac w pobliżu źródeł ognia lub iskier. Będą świetnym wyborem do zajęć związanych z cięciem czy szlifowaniem powierzchni metalowych. Dobrym wyborem są koszulki o gęstym splocie, cechujące się zwiększoną wytrzymałością.

Koszulki syntetyczne

Do prac fizycznych prowadzonych na zewnątrz odpowiednim wyborem będą szybkoschnące modele wykonane z poliestru. Skutecznie odprowadzają one nadmiar wilgoci, zapobiegając nadmiernemu poceniu. Są również lekkie i przewiewne, dzięki czemu zapewniają większy komfort w upalne dni. W przypadku niepogody ich zaletą jest krótki czas schnięcia po przemoczeniu, co sprawia, że sprawdzą się podczas prac w lesie lub ogrodzie.

Koszulki typu T-Shirt

Uniwersalne koszulki z krótkim rękawem znajdują szerokie zastosowanie w każdej branży. Świetnie sprawdzą się zarówno w budownictwie, jak i w pracach wykończeniowych czy w przemyśle. Prosty, wygodny krój zapewnia całkowitą swobodę ruchów, dzięki czemu odzież ta pozwala na komfortowe działanie w każdych warunkach.

Koszulki polo

Koszulki polo dobrze nadają się do wszystkich rodzajów zajęć i korzystnie wpływają na aspekt wizerunkowy firmy. Świetnie sprawdzą się nie tylko w pracach produkcyjnych czy magazynowych, ale będą też dobrym rozwiązaniem dla kierowców.

 

Koszulki o specjalnym przeznaczeniu

Na rynku dostępne są także wyspecjalizowane koszulki o sprecyzowanych właściwościach, dostosowanych do pracy w określonych warunkach (np. w po zmroku lub w niskich temperaturach).

Koszulki termoaktywne

Modele termoaktywne świetnie sprawdzą się podczas pracy w niskich temperaturach. Pozwalają skutecznie zatrzymać ciepło generowane przez organizm podczas wysiłku, a jednocześnie zapobiegają przegrzewaniu dzięki dobrym właściwościom oddychającym. Tkaniny, z których wykonywane są koszulki termoaktywne, skutecznie odprowadzają wilgoć na zewnątrz, ograniczając pocenie. Pozwala to uniknąć wyziębienia wynikającego z noszenia na chłodzie wilgotnej, przepoconej odzieży.

Koszulki ostrzegawcze

Jaskrawa odzież odbijająca światło to rozwiązanie dla pracowników, którzy wykonują swoje obowiązki w słabo oświetlonych miejscach. Koszulki odblaskowe znajdą zastosowanie wszędzie tam, gdzie dobra widoczność pracownika stanowi podstawę jego bezpieczeństwa. To rozwiązanie sprawdzi się we wszelkiego rodzaju pracach drogowych czy budowlanych, gdzie istotne jest właściwe sygnalizowanie obecności człowieka w taki sposób, by był widoczny z dużej odległości.


Koszulki w sklepie Domitech

W sklepie z profesjonalnymi narzędziami i akcesoriami Domitech znajdziesz duży wybór odzieży roboczej, w tym koszulki w rożnych rozmiarach. Składając zamówienie na naszej stronie masz gwarancję otrzymania produktów wysokiej jakości i wzorowej obsługi.

pixel