Darmowa dostawa od 399,00 zł

Podkaszarka akumulatorowa

( ilość produktów: 135 )

Podkaszarka akumulatorowa to lekkie i poręczne bezprzewodowe narzędzie do ogrodu, które pomoże zadbać o zieleń dzięki możliwości precyzyjnego wycinania/podcinania. Podkaszarki akumulatorowe to narzędzia ogrodowe zasilane bateryjnie z najczęściej 18V lub 36V silnikiem. Podkaszarka akumulatorowa to narzędzie tnące wykorzystujące tarcze stalowe, tarcze z tworzywa sztucznego lub najczęściej głowic na nylonowe żyłki.

podkaszarka akumulatorowa

Podkaszarka akumulatorowa - co to?

Jak sama nazwa wskazuje, podkaszarki akumulatorowe to zasilane bezprzewodowo - podkaszarki elektryczne. Narzędzie te zbudowane są z głowicy roboczej, wykorzystującej narzędzie tnące (tarcze stalowe, głowice żyłkowe lub nożyki z tworzywa sztucznego), wał napędowy przenoszący moment, oraz silnik elektryczny, zasilany akumulatorowo. Akumulatorowa podkaszarka jest narzędziem tnącym wykorzystującym odpowiednio dobrane narzędzie/głowicę do przycinania trawy, koszenia trawy, wycinania chwastów czy koszenia zarośli.

Podkaszarka akumulatorowa czy kosa akumulatorowa?

Kosa akumulatorowa, to nic innego jak podkaszarka akumulatorowa. Obie nazwy stosowane są przemiennie. W zależności od marki/producenta elektronarzędzi ogrodowych - nazwa kosy akumulatorowej zarezerwowana jest dla bardziej zaawansowanych konstrukcji, do pracy w trudniejszych warunkach i na większych przestrzeniach.

 

Podkaszarka akumulatorowa - jak wybrać?

Najbardziej istotną cechą podkaszarki akumulatorowej jest jej docelowe zastosowanie. W zależności od docelowej grupy odbiorców - w ofercie naszego sklepu znajdziemy podkaszarki akumulatorowe do użytku indywidualnego w ogrodzie i na działce oraz narzędzia do zastosowań profesjonalnych, dla firm ogrodniczych czy osób zajmujących się profesjonalna pielęgnacją zieleni na terenach miejskich.

Cechę na, którą trzeba zwrócić uwagę to napięcie zasilania. Wybierając narzędzie akumulatorowe do domu, warsztatu czy ogrodu - warto mieć na uwadze to, czy podkaszarka akumulatorowa jest kompatybilna z posiadanymi przez nas akumulatorami od innych narzędzi. W zależności od marki - dany producent może mieć kilka serii produktowych, kompatybilnych z różnymi akumulatorami.

Pomijając wybór rodziny elektronarzędzi warto na uwadze mieć oferowaną przez urządzenie moc, średnicę cięcia oraz możliwość wykorzystania akcesoryjnych głowic tnących, które pozwolą na zróżnicowaną pracę przy podkaszaniu, wykaszaniu i koszeniu.

 

podkaszarka akumulatorowa

 

Podkaszarka akumulatorowa - akcesoria

Jak każde narzędzie - podkaszarka akumulatorowa jest urządzeniem które może korzystać z rożnych akcesoriów dodatkowych, które zapewnią większa uniwersalność lub zdolność wykonywania swojego zadania. Wśród akcesoriów do poszczególnych kos akumulatorowych, znajdziemy wymienne głowice, wymienne uchwyty, dodatkowe osłony narzędzia roboczego, dystans/ogranicznik głowicy (chroniący inne obiekty przed uszkodzeniem), wymienne osłony czy dodatkowe uchwyty nośne na pas i szelki.

 

Podkaszarka akumulatorowa - funkcje dodatkowe, które warto mieć

Podkaszarki akumulatorowe to narzędzia bardzo praktyczne, a technologiczne rozwiązania obecne na rynku narzędzi ogrodniczych, które poprawiają komfort użytkowania oraz sprawność poszczególnych narzędzi to gwarancja sprawniejszej i przyjemniejszej pracy. W przypadku podkaszarek akumulatorowych ich opcjonalnych cech, funkcji i technologii - należą:

  • Możliwość ułatwionego przechowywania poprzez składany wał
  • Możliwość wymiany narzędzia roboczego (głowica żyłkowa, stalowa tarcza tnąca, ostrza z tworzywa sztucznego)
  • Silnik bezszczotkowy, zapewniający lepszą optymalizację energii elektrycznej podczas zasilania narzędzia akumulatorowego
  • Technologie redukujące wibrację narzędzia
  • Regulacja uchwytu, umożliwiająca dostosowanie ergonomii do użytkownika

 

Kosy akumulatorowe - cicha i wydajna praca

Silniki elektryczne to narzędzia znacznie cichsze podczas pracy niż konstrukcje wyposażone w benzynowy silnik spalinowy. Nowe kosy akumulatorowe to narzędzia idealnie nadające się do prac na terenach wymagających zachowania szczególnej ciszy - nie tylko wokół domu i w ogrodzie, ale także w parkach i na komunalnych/miejskich. Silniki elektryczne ogrodowych narzędzi akumulatorowych to coraz bardziej zaawansowane i wydajne konstrukcje bazujące na silnikach bezszczotkowych, których stały rozwój u producentów narzędzi ogrodowych - zapewnia dużą sprawność i trwałość.

 

Podkaszarka akumulatorowa w Domitech

W ofercie naszego sklepu internetowego oraz sklepu stacjonarnego Domitech z sekcją ogrodową - posiadamy szeroki wybór narzędzi i elektronarzędzi ogrodowych, w tym podkaszarki akumulatorowe, takich marek jak Dewalt, Metabo, StihlStiga i Makita. Wszystkie podkaszarki akumulatorowe dostępne w ofercie naszego sklepu to wyłącznie oryginalne narzędzia pochodzące z oficjalnej dystrybucji, które podlegają pełnej, deklarowanej przez producenta gwarancji. Kupując podkaszarka akumulatorowa na Domitech.pl - masz pewność, ze otrzymasz oryginalne narzędzie oraz dodatkowo - swobodny wybór, dogodnej formy dostawy oraz metody płatności.

 

Podkaszarka akumulatorowa - FAQ / najczęściej zadawane pytania

Do czego służy podkaszarka akumulatorowa?

Podkaszarka akumulatorowa to elektronarzędzie ogrodnicze służące do podkadzania i wykaszania, czyli precyzyjnych prac związanych z wykańczaniem trudno dostępnych dla kosiarki miejsc, które wymagają precyzyjnego koszenia.

Podkaszarka akumulatorowa - dla kogo?

Podkaszarka akumulatorowa to narzędzie do ogólnego stosowania, przydatne w niemal każdym ogrodzie. W zależności od mocy podkaszarki i oferowanego przez nią czasu pracy - może służyć jako narzędzie asystujące kosiarce, lub jako podstawowe narzędzie do koszenia trawnika.

Podkaszarka akumulatorowa czy kosa spalinowa?

Akumulatorowe podkaszarki to narzędzia zapewniające podobną mobilność do narzędzi spalinowych, oferując tym samym znacznie cichszą pracę silnika. Narzędzia spalinowe zapewniają jednak większą moc i zdolność do pracy w trudniejszych warunkach.

pixel