Darmowa dostawa od 399,00 zł

Knipex Cobra

( ilość produktów: 24 )

Knipex Cobra to szczypce nastawne przeznaczone dla osób, które muszą odkręcić nakrętki, nyple, śrubunki, rury, i inne elementy hydrauliczne. Szczypce nastawne Knipex Cobra wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Najważniejszym elementem szczypiec są zęby. W przypadku Knipex Cobra zęby narzędzi są poddawane procesowi indukcyjnego hartowania. Taki proces pozwala zwiększyć twardość zębów do poziomu 60-61HRC, co przekłada się na trwałość oraz precyzję chwytu.

Knipex Cobra co to?

Knipex Cobra wykonane są z kutej, chromowo-wanadowej stali. Poddawane są procesowi wielostopniowego hartowania, co znacząco wpływa na żywotność, trwałość i jakość szczypiec. Takie parametry gwarantują precyzję wykonywanych prac przy użyciu narzędzi Knipex Cobra.

Knipex Cobra to szczypce nastawne z możliwością regulacji szerokości rozwarcia szczęk. Regulacja odbywa się poprzez przyciśnięcie przycisku "PUSH" oraz dosunięcie lub odsunięcie ramiona szczypiec. Regulacja narzędzia jest bardzo płynna, ponieważ ramiona szczypiec suną po dwóch, wzmacnianych prowadnicach. Taka regulacja pozwala na dopasowanie rozwarcia szczęk do aktualnie wykonywanej czynności, zastępując tym samym szereg kluczy, a także zastąpienie wielu narzędzi jednym.

Jak działają Knipex Cobra?

Szczypce Knipex Cobra działają na zasadzie dźwigni, dzięki czemu ścisk szczypiec jest niezwykle mocny. Zahartowane indukcyjnie zęby szczypiec w połączeniu z zasadą dźwigni gwarantują pewny chwyt i nie doprowadzają do ślizgania się narzędzia po różnego rodzaju nakrętkach, śrubunkach, nyplach itp. Znakomicie sprawdzą się jako szczypce do rur. Szczypce nastawne Knipex Cobra posiadają mechanizm samozaciskania się na rurach, dzięki czemu nie będą zsuwały się z powierzchni rur. Ponadto szczypce posiadają zabezpieczenia przed przyciśnięciem palców oraz posiadają blokadę sworznia, która zapobiega przypadkowej zmianie rozstawu szczęk.

Szczypce nastawne do rur Knipex Cobra w zależności od modelu posiadają różne uchwyty. Uchwyty narzędzi są albo powleczone tworzywem sztucznym albo są wykonane z wielu komponentów. W obu przypadkach tworzywa sztuczne posiadają właściwości antypoślizgowe, dzięki czemu narzędzia nie ślizgają się podczas wykonywania pracy. Docenią to z pewnością osoby, które wykonują prace hydrauliczne, gdzie często dochodzi do kontaktu z wodą.

Knipex Cobra w zależności od modelu posiadają dwa rodzaje powłok antykorozyjnych. Część produktów poddana jest procesowi chromowania, część produktów jest poddawana procesowi fosforanowania. Obie grupy narzędzi posiadają powłokę antykorozyjną, która skutecznie chroni narzędzie przed działaniem korozji, co w przypadku zawodów takich jak hydraulik jest niezwykle ważna.

Knipex Cobra dla kogo?

W ofercie Knipex Cobra znajdują się różnej wielkości narzędzia. Szczypce nastawne posiadają długości od 100mm w przypadku Knipex Cobra 87 00 100, aż po Knipex Cobra 87 01 560, gdzie szczypce nastawne posiadają długość aż 560mm i przeznaczone są do niezwykle ciężkich prac. Szczypce nastawne Knipex Cobra doskonale sprawdzą się w rękach hydraulików, serwisantów, techników utrzymania ruchu, w przemyśle, wykończeniówce, motoryzacji, różnej maści serwisach i wielu innych branżach.

W ofercie Domitech znajdują się różne szczypce nastawne Knipex Cobra, dzięki czemu każdy klient dostosuje narzędzie do własnych preferencji i do własnych potrzeb. Jeśli potrzebujesz bądź planujesz zakup narzędzia takich jak specjalistyczne szczypce lub specjalistyczne szczypce nastawne sprawdź ofertę produktową Knipex oraz Domitech.pl

pixel