Darmowa dostawa od 399,00 zł

Narzędzia do fugowania

( ilość produktów: 63 )

Narzędzia do fugowania to pomocne przedmioty w procesie fugowania, czyli wypełniania przestrzeni między płytkami. W bogatej ofercie na Domitech.pl znajdziesz wiele narzędzi pomocnych w trakcie tego procesu. Wśród bogatej oferty produktowej znajdują się: krzyżyki do płytek, gąbki do fugowania, zapasowe gumy i gąbki do fugowania, kliny glazurnicze, a także wymienne elementy do wiader glazurniczych takie jak np. rolki do odciskania wody z gąbek. Sprawdź ofertę i wybierz narzędzia glazurnicze spełniające Twoje oczekiwania!

Narzędzia do fugowania - najważniejsze narzędzia

W procesie fugowania liczy się precyzja oraz czas. W zależności od rodzaju wybranej spoiny - czas jej wiązania będzie różny. Precyzje mogą zapewnić profesjonalne narzędzia do fugowania. Są to m.in paca z gumą do fugowania, paca w wymiennymi gąbkami do fugowania, wiadra do fugowania. Wszystkie te narzędzia pozwalają na łatwiejszą pracę przy tym procesie.

Kiedy inwestować w narzędzia do fugowania?

Jeśli zajmujesz się amatorsko pracami remontowo-wykończeniowymi u siebie w mieszkaniu, bądź wykonujesz drobne prace dla osób bliskich nie ma potrzeby zakupu profesjonalnych narzędzi do fugowania. Podstawowe narzędzia do fugowania w takim wypadku również dobrze się sprawdzą. Po skończeniu pracy z reguły narzędzia te umieszczane są w piwniczkach, bądź magazynach na długi czas. W przypadku, gdy zajmujesz się glazurnictwem zawodowo, wówczas wskazany jest zakup narzędzi z większymi możliwościami. Profesjonalne narzędzia do fugowania to m.in pace z wymiennymi elementami, które w trakcie eksploatacji ulegają uszkodzeniu lub zwyczajnemu zużyciu. Wówczas zamiast kupować nowe narzędzie, dokonuje się zakupu elementów wymiennych takie jak np. guma, gąbki czy materiały filcowe. Rozwiązanie to jest bardziej ekonomiczne, ponieważ elementy eksploatacyjne często są tańsze niż zakup całego narzędzia do fugowania.

Jak dobrać właściwe przyrządy do fugowania?

Wybór narzędzi do fugowania nie jest wyborem prostym. Istnieje wiele czynników, które wpływają na to czy dane narzędzie do fugowania odpowiada operatorowi, czy też nie. Jednym z przykładów może być paca z dużym uchwytem, która będzie nieporęczna dla osób posiadających małe dłonie. W odwrotnej sytuacji tj. gdy osoba z dużymi dłoniami będzie korzystając z narzędzi o niewielkich rozmiarach. Takie sytuacje prowadzą do frustracji oraz do nieprawidłowego ułożenia dłoni na narzędziach, czego wynikową jest ból w nadgarstkach oraz samych dłoniach. Aby dobrze dobrać narzędzia do fugowania najlepszym sposobem jest wzięcie ich do ręki i ich "przymierzenie". W przypadku pac trzeba zwrócić uwagę na wielkość uchwytu oraz na to czy dana paca ma wymienne elementy eksploatacyjne. W przypadku dobierania krzyżyków dystansowych należy zwrócić uwagę na szerokość krzyżyka, ponieważ to on determinuje odstęp między jedną płytką, a drugą. Podobnie będzie z klinami glazurniczymi. Posiadają one bowiem różne wysokości przez co ich zastosowanie może się różnić w zależności od wykonywanej pracy. W przypadku wyboru gąbek należy zwrócić uwagę na jej elastyczność tudzież sztywność.

pixel