Darmowa dostawa od 399,00 zł

Palnik gazowy

( ilość produktów: 12 )

Palnik gazowy, to narzędzie zasilane gazem propan-butan, przeznaczone do wszelkiego rodzaju prac związanych z gorącym powietrzem i płomieniem. Przy zastosowaniu palinka gazowego w połączeniu z odpowiednią dyszą mamy możliwość wykorzystanie tego narzędzia jako opalarki, lutownicy czy nagrzewnicy. Korzystając z tego narzędzia mamy więc możliwość pracy z płomieniem, gorącym powietrzem lub rozgrzanym grotem. Palniki zasilane gazem propa-butan (butan) umożliwiają (w zależności od wykorzystywanej końcówki) na osiąganie temperatur w zakresie od 300 do 1350 stopni Celsjusza.

Palnik gazowy, mikropalnik

Rożnica między palnikiem gazowym a mikropalnikem polega na źródle zasilania. Standardowy palnik gazowy wykorzystuje mieszankę propanu i butanu, gdy mikropalnik do działania wykorzystuje sam butan.

Podział palników gazowych

Kategorię narzędzi "Palniki gazowe" można podzielić na dwie grupy - palniki lutownicze oraz palniki dekarskie. Palniki lutownicze przeznaczone są do spawania mniejszych i większych elementów. Stosuje się je do powierzchni stalowych oraz wykonanych z innych metali kolorowych. Palnik dekarski to narzędzie o większych gabarytach, które służy do podgrzewania papy z rolki przed jej trwałym przyklejeniu do powierzchni dachu - stosowane przy papach termozgrzewalnych.

Na co zwrócić uwagę wybierając palnik gazowy

Palnik gazowy tak samo jak inne narzędzia posiada swoje cechy szczególne, które zapewniają najwyższą skuteczność działania i zapewniają zdolność do spełniania swojej roli. Podczas wyboru odpowiedniego palnika warto mieć na uwadze zakres regulacji płomienia, dzięki czemu możliwe będzie dostosowanie funkcjonalności narzędzia oraz temperatury roboczej.

Przy wyborze odpowiedniego palnika gazowego powinniśmy zwrócić uwagę, między innymi na to czy posiada regulację wysokości płomienia oraz jaki jest jej zakres, tego typu funkcja umożliwia dostosowanie temperatury, z jaką odbywa się lutowanie. Zużycie gazu przez palnik gazowy to parametr informujący o tym jak długo narzędzie może być użytkowane dla danej objętości gazu, większe zużycie/zapotrzebowanie na gaz skraca czas pracy ale przy odpowiednio zastosowanej dyszy zapewnia większa temperaturę.

pixel