Darmowa dostawa od 99,00 zł

Kosa spalinowa

( ilość produktów: 61 )

Kosy spalinowe to narzędzia, które powinny znaleźć się w każdym ogrodzie, gdyż doskonale uzupełniają pracę kosiarek. Domitech jest miejscem, w którym oferta kos spalinowych jest bardzo szeroka, dzięki czemu każdy z pewnością znajdzie model odpowiadający jego wymaganiom. Budowa kos spalinowych mówi dużo o ich głównym zastosowaniu – długie, smukłe urządzenia z umiejscowionym w dolnej części elementem tnącym świetnie sprawdzają się w pracach wykończeniowych w ogrodzie.

kosa spalinowa

 

Kosy spalinowe pozwalają na skoszenie trawy na przykład pod żywopłotem czy w przewężeniach, czyli miejscach trudno dostępnych dla standardowych kosiarek umożliwia to ich wysoka manewrowość wynikająca z opisanej wcześniej budowy.

 

Kosa spalinowa - zastosowanie

Potencjał tych narzędzi wykorzystywany jest najlepiej w ogrodach z nierównościami terenu, do których często kosiarki nie mają dobrego dostępu ze względu na swoją konstrukcję. 

W przypadku małych ogrodów kosa spalinowa może w pełni zastąpić standardową kosiarkę ze względu na ścinanie za jednym pchnięciem mniejszej powierzchni niż kosiarka praca kosą spalinową w dużym ogrodzie może być zbyt czasochłonna i męcząca. Domitech posiada w swoim asortymencie kosy spalinowe, których można z powodzeniem używać w ogrodach o mniejszej powierzchni oraz w sadach, gdzie konieczna jest regularna pielęgnacja, polegająca między innymi na szybkiej wycince chwastów i gęstej trawy.

Praktyczne zastosowani kosy spalinowej

 • Koszenie na skarpach/nierównym terenie
 • Koszenie w rowach
 • Koszenie wokół przeszkód
 • Wykaszanie gęstych zarośli

 

Jaka kosa spalinowa?

W Domitech znaleźć można szeroki wybór narzędzi koszących, w tym podkaszarki akumulatorowepodkaszarki sieciowe czy kosy spalinowe o różnych parametrach, które mówią o ich możliwościach. Jedną z głównych cech, jest nich moc i rodzaj silnika. Kosy spalinowe mogą posiadać silnik dwu- lub czterosuwowy. Silniki dwusuwowe działają na benzynę z domieszką oleju, osiągają dużą moc przy stosunkowo niskiej wadze, co czyni je odpowiednimi dla wymagających ogrodów - jednakże są dosyć głośne. Natomiast silniki czterosuwowe zasilane są czystą benzyną i są cichsze, aczkolwiek wymagają pracy w nienaturalnej pozycji, przez co swoje zastosowanie znajdują przede wszystkim przy koszeniu trawników łatwych w utrzymaniu.

Kolejnym aspektem jest rodzaj rozrusznika standardem są kosy spalinowe uruchamiane poprzez pociągnięcie linki, aczkolwiek nowsze modele posiadają włącznik w postaci przycisku. Szerokość cięcia informuje o ilości trawy ścinanej przy jednym przyłożeniu głowicy tnącej do powierzchni trawnika, co przekłada się na czas pracy potrzebny do wykonania czynności im szersze cięcie, tym szybciej wykonać można pracę, aczkolwiek im węższe, tym lepiej urządzenie sprawdzi się przy koszeniu w miejscach trudno dostępnych. Pojemność zbiornika na paliwo należy dostosować do powierzchni ogrodu w taki sposób, aby na jednym napełnieniu możliwe było skoszenie pożądanej ilości trawy.

W asortymencie sklepu Domitech posiadamy szeroką ofertę na kosy spalinowe (zasilane silnikiem benzynowym), a wśród nich narzędzia takich firm jak Stihl, Stiga, AWTOOLS, Hitachi HiKOKI, Kraft&Dele, Makita oraz NAC.

 

Jaki olej do kosy spalinowe?

W zależności od pojemności silnika, mocy oraz technologi kosiarki wykorzystanej (silniki dwu lub czterosuwowe) - producenci zalecają stosowanie różnych proporcji mieszanki paliwa i oleju. Może to być proporcja od 1/4 do nawet 1/16. Przed wyborem oleju warto skontaktować się z obsługą sklepu w celu zasięgnięcia niezbędnych informacji dotyczących eksploatacji kosy spalinowej oraz zapoznania się z instrukcją załączoną do urządzenia. Stosowanie narzędzi zgodnie z przeznaczeniem oraz w sposób odpowiedni zapewnia trwałość i najwyższą wydajność.

W zależności od zastosowanej w kosie spalinowej technologii i konstrukcji silnika - poszczególne modle mogą wykorzystywać inną mieszankę paliwa z olejem, a wykorzystywanie nieoryginalnych olejów, zamiast tych dostępnych przez producenta - może naruszyć warunki dotyczące gwarancji poszczególnych produktów.

 

kosa spalinowa

 

Wykaszarka, a kosa spalinowa

Różnica między podkaszarką akumulatorową, a kosą z silnikiem spalinowym polega nie tylko na wadze - choć waga tych najbardziej pojemnych akumulatorów może przewyższać masę zasilanego urządzenia. Zastosowanie silników spalinowych w elektronarzędziach oraz narzędziach ogrodowych takie jak kosy czy kosiarki - sprawia że są to narzędzia równocześnie mobilne, a zarazem posiadają bardzo dużą moc. Aby korzystać z kosy spalinowej w terenie starczy zapas paliwa - nie wymaga pracy z kablem lub zapasowymi akumulatorami. Wybór kosy spalinowej zapewnia więc większa moc kosztem bardziej wymagającej konserwacji (między innymi stosowania oleju). Istotną rolę odgrywa też hałas w miejscu pracy, w takich sytuacjach warto zastanowić się nad wyborem między wykaszarka a kosa spalinowa.

Kosa spalinowa nadaje się do wycinania dużych połaci traw, na większych przestrzeniach i najlepiej sprawdzi się wszędzie tam, gdzie duża kosiarka sobie nie poradzi.

 

Cechy szczególne kosy spalinowej:

 • Bardzo duża moc liczona w kW/KM która zapewnia znacznie większą wydajność na dużych przestrzeniach
 • Mobilność dzięki bezprzewodowemu zasilaniu silnika spalinowego
 • Brak ograniczenia zasięgu, praca bez kabli i akumulatorów
 • Głośna praca silnika spalinowego

Zalety kosy spalinowej:

 • Duża moc i szerokość robocza
 • Wycinka większych obszarów zieleni
 • Zdolność koszenia chwastów
 • Duża mobilność silnika spalinowego
 • Możliwość pracy w każdym miejscu

Wady kosy spalinowej:

 • Głośna praca silnika spalinowego
 • Konieczność stosowania oleju/mieszkanki paliwowej
 • Spaliny silnika spalinowego
 • Duża masa zalanego urządzenia

 

kosy spalinowe

 

Kosa spalinowa na Domitech.pl

W ofercie naszego internetowego oraz stacjonarnego sklepu z narzędziami, elektronarzędziami oraz maszynami ogrodowymi Domitech - posiadamy szeroki wybór kos spalinowych, takich producentów jak AWTOOLS, HiKOKI, Kraft&Dele, Makita, NAC, Stiga oraz Stihl. Wszystkie kody spalinowe w naszym sklepie to wyłącznie oryginalne produkty podlegające pełnej gwarancji.

Kupując kosę spalinową w naszym sklepie masz gwarancję bezpiecznej wysyłki oraz swobodę wyboru dogodnej metody płatności oraz formy dostawy.

Polecane kosy spalinowe

Wśród polecanych kos spalinowych znajdziemy produkty takich producentów jak:

 

 

 

Kosa spalinowa - FAQ

Najczęściej zadawane pytania dotyczące kos spalinowych

Jaka jest dobra kosa spalinowa?

Dobra kosa spalinowa to taka, która zapewni trwałość i komfort podczas pracy przy wycinaniu, bez obawy o awarię w czasie eksploatacji. Najpewniejszym zakupem będzie kosa renomowanej marki, takiej jak Makita, Stihl czy Stiga.

Jaka tania kosę spalinową kupić?

W przypadku poszukiwaniu tańszego modelu kosy spalinowej, przeznaczonej do użytku domowego modelem wartym polecenia jest kosa spalinowa Stihl FS 38 - to lekka i bardzo poręczna kosa spalinowa z silnikiem spalinowym.

Jakie są ceny kos spalinowych?

Kosa spalinowa do użytku indywidualnego, do okazjonalnych i lżejszych prac kosztować może nawet mniej niż 1000 zł. W tym budżecie znajdziemy kilka modeli w ofercie marki Stihl. W przypadku poszukiwania kosy spalinowej do profesjonalnych zastosowań, cena będzie odpowiednio wyższa i może wynieść nawet 6 tysięcy złotych.

Jaka kosa spalinowa do 500 zł?

W przypadku kategorii produktowej jakim jest kosa spalinowa trudno znaleźć wydajną i niezawodną kosę do zastosowań indywidualnych, a tym bardziej kosę do prac profesjonalnych.

pixel