Darmowa dostawa od 399,00 zł

Narzędzia glazurnicze

( ilość produktów: 312 )

Narzędzia glazurnicze to zarówno urządzenia jak i osprzęt glazurniczy. Są to maszyny i akcesoria pozwalające przeciąć glazurę, wyszlifować jej krawędzie, wypoziomować powierzchnię płytek, wyciąć precyzyjnie otwory, przetransportować w bezpieczny sposób płytki z miejsca na miejsce i wiele innych. Wśród narzędzi glazurniczych najdą się także elementy eksploatacyjne takie jak kółka do maszyn ręcznych do glazury, czy też frezy do krawędziowania płytek.

narzędzia glazurnicze

Jak dobierać narzędzia glazurnicze?

Narzędzia glazurnicze to szeroka gama narzędzi ręcznych oraz osprzętu wspomagającego prace remontowo-wykończeniowe. Wśród nic znajdują się m.in.: ręczna przecinarka do glazury, systemy poziomujące, narzędzia ręczne do glazury, przyssawki oraz wiele innych przydatnych narzędzi. Dobierając narzędzia glazurnicze należy odpowiedzieć sobie na pytanie: "Do czego użyć narzędzia glazurnicze?" Zakładając, że praca będzie polegała na układaniu glazury o wymiarach 60x60, to warto zainteresować się narzędziami takimi jak ręczna przecinarka do glazury, która pozwoli przeciąć płytki o takich wymiarach. Ponadto można również dobrać narzędzia wspomagające takie jak przyssawki, aby była możliwość przeniesienia płytki z miejsca na miejsce w bezpieczny sposób. Dodatkowo można wspomóc swoją pracę za pośrednictwem tarczy do szlifowania płytek lub padami polerskimi. Na koniec podczas kładzenia płytek warto również wziąć pod uwagę systemy poziomowania płytek, które pomagają utworzyć jednolitą płaszczyznę. Jeśli Klient ma w zamiarze układanie płytek o wymiarach większych wówczas mała maszynka do płytek nie sprawdzi się przy docinaniu większych płytek. Przyszłościowym krokiem jest zatem zakup dużej maszyny do glazury.

Jakie narzędzia dla glazurnika?

Glazurnik to osoba, której zadaniem jest położenie płytek w wybranych przez zleceniodawców pomieszczeniach. Nierzadko jest tak, że położenie płytek odbywa się na koniec pracy glazurnika. Przed procesem kładzenia glazury w większości przypadków konieczne jest przygotowanie odpowiedniego podłoża, tak, aby wykonawca mógł zagwarantować odpowiednią jakość. Z reguły jest tak, że zleceniodawca posiada starą glazurę jeszcze na ścianach, przez co obowiązek skucia starych płytek przypada właśnie glazurnikowi. Do kompleksowego przeprowadzenia remontu w pomieszczeniach z pewnością przydadzą się elektronarzędzia, które wspomogą skuwanie płytek.

Kolejnym etapem po skuciu płytek jest wyrównanie powierzchni. Wówczas przydadzą się różnej wielkości wiadra i balie do urabiania mas lub cementu. Do położenia mas lub cementów można skorzystać z kielni, pac oraz mieszadeł. Po wyrównaniu powierzchni z pewnością trzeba nałożyć klej. Do tego celu wykorzystywany jest grzebień do płytek. Podczas kładzenia glazury (szczególnie wielkoformatowej) ważnym elementem jest także system poziomowania płytek. Wspomaga on pracę glazurnika i pozwala utworzyć jednolitą płaszczyznę, bez wystających rogów płytek.

Na koniec prac glazurniczych pozostaje fugowanie. Do fugowania niezbędnymi narzędziami są narzędzia ręczne do fugowania takie jak: paca do fugowania, wiadro do fugowania, czy chociażby zwykła gąbka glazurnicza.

Ostatnim elementem prac glazurniczych jest z reguły silikonowanie. Do tego typu pracy stosuje się m.in.: pistolet do silikonu lub pistolet do mas. Są to urządzenia pozwalające na wyciśnięcie silikonu z tuby i rozprowadzenie go w miejscach łączeń ścian.

Czy warto inwestować w profesjonalne narzędzia glazurnicze?

Wszystko zależy od tego czy prace remontowo-wykończeniowe będą przeprowadzane amatorsko i jednokrotnie, czy też zawodowo i wielokrotnie. W przypadku amatorskich prac remontowych nie ma konieczności kupowania dużej ilości osprzętu i narzędzi, ponieważ w późniejszym czasie zostaną one umieszczone w piwniczkach lub warsztatach, gdzie będą zajmowały miejsce. Amatorskie prace można wykonać używając mniej profesjonalnego sprzętu - dzięki temu zaoszczędzone zostaną pieniądze. Zaoszczędzone pieniądze mogą z powodzeniem zostać przeznaczone na zakup markowych produktów w postaci sedesów, kranów i innych elementów użytkowych.  W przypadku prac zawodowych warto postawić na profesjonalne narzędzia glazurnicze, ponieważ są to podstawowe przedmioty wspomagające, ułatwiające i przyspieszające prace. Im szybciej dane zlecenie zostanie wykonane, tym prędzej glazurnik będzie mógł podjąć się kolejnego zlecenia.

Wybierając profesjonalne narzędzia glazurnicze jakość wykonywanych usług znacząco wzrasta. Linie cięcia na ręcznych maszynach glazurniczych są bardziej precyzyjne, przez co płytka pęka dokładnie tak jak kółko wyznaczyło linię pęknięcia. Podobnie jest z osprzętem w postaci przyssawek, wiader glazurniczych oraz systemów poziomowania płytek. Kupując profesjonalny sprzęt masz gwarancję jakości oraz pewność, że podczas wykonywania zlecenia wybrany sprzęt nie zawiedzie.

Narzędzia glazurnicze w sklepie Domitech

Sprawdź ofertę na Domitech.pl i wybierz narzędzia glazurnicze, które spełnią Twoje oczekiwania. Kupując w Domitech masz pewność, że dostarczony sprzęt jest oryginalny i pochodzi z oficjalnych źródeł dystrybucji. Dzięki temu masz pewność, że sprzęt objęty jest pełną, deklarowaną gwarancją producencką, a Ty możesz liczyć na profesjonalne doradztwo oraz wsparcie pozakupowe. Ponadto kupując w Domitech możliwy jest dogodny wybór rodzaju płatności.

pixel