Darmowa dostawa od 399,00 zł

Gratownica

( ilość produktów: 7 )

Jest narzędziem służącym do zaokrąglania i fazowania, ale przede wszystkim do usuwania ostrych pozostałości materiału. Niweluje graty, czyli zadziory powstałe w wyniku cięcia krawędzi. Doskonale sprawdzi się również do przygotowania spoiny. Zaokrągla lub ułamuje ostre krawędzie, którymi można się zranić. Wykonanie gratowania jest ostatnią częścią procesu obróbczego. Nieestetyczne i haczące elementy zostają usunięte, a powierzchnia obrabianego materiału jest gładka. Dzięki temu istnieje mniejsze ryzyko powstania uszkodzeń mechanicznych, które mogłyby być spowodowane przez wystające nierówności. Wymienne frezy pozwalają na tworzenie krawędzi i zaokrągleń pod różnym kątem.

gratownica

Gratownica jest narzędziem elektrycznym dedykowanym specjalistom, pracującym głównie na zasilaniu sieciowym przez wzgląd na dużą moc i bardzo duże zapotrzebowanie na energię - służącym do fazowania krawędzi elementów stalowych.

Do czego wykorzystywana jest gratownica?

Głównym zadaniem gratownicy jest stępienie ostrych krawędzi obrabianego materiału. Jest to ostatni etap wykończenia. Przygotowana powierzchnia materiału jest gotowa pod kolejne procesy produkcyjne (takie jak nakładanie powłok lakierniczych czy galwanicznych). Gratowanie pozwala na osiągnięcie oczekiwanego efektu końcowego, czyli wygładzenia krawędzi. Poprawi to wygląd materiału jak i nada mu odpowiedni kształt. Taki proces obróbki materiału pozwala na uniknięcie emisji pyłów i gazów. W zależności od wykonywanego zadania, może sprawdzić się jako alternatywa do szlifierki. Gdzie jeszcze gratownica znajdzie swoje zastosowanie? To urządzenie jest wykorzystywane w wielu branżach takich jak meblarstwo, medycyna, motoryzacja czy jubilerstwo.

 

Gratownica do metalu - charakterystyka

Gratownica do obróbki metalu likwiduje zadziory powstałe podczas cięcia metalowych materiałów. Jest urządzeniem wydajnym i poręcznym. Gratownica do metalu jest narzędziem wykorzystywanym do obrabiania metalowych detali i pozbycia się ostrych krawędzi, które mogą przeszkadzać. Po włączeniu narzędzia następuje obrotowy ruch głowicy, który tępi krawędź lub tworzy ubytek materiału. Tego typu narzędzie jest łatwe w obsłudze i nie jest przeznaczone wyłącznie dla profesjonalistów, ale również dla innych majsterkowiczów.

gratownica

Gratownica na Domitech.pl

W ofercie naszego sklepu posiadamy szeroki wybór profesjonalnych narzędzi dla najbardziej wymagających użytkowników, w tym narzędzi do przemysłowych prac w warsztatach metalurgicznych, zajmujących się obróbką i formatowaniem stali. Wśród produktów w kategorii gratownica znajdziemy narzędzia producentów takich jak Metabo oraz Metallkraft (marka niemieckiej grupy Stuermer) - pochodzące z oficjalnej dystrybucji i podlegające pełnej gwarancji.

Poszukując gratowonice - wybierz Domitech, u nasz masz pewność szybkiej i bezpiecznej wysyłki w preferowany sposób (punkt odbioru/kurier) oraz swobodę wyboru metody płatności, za którą opłatę dokonasz również w odroczonej płatności - możliwość płatności ratalnej, leasing czy płatność przy odbiorze.

pixel