Darmowa dostawa od 99,00 zł

Pilarka spalinowa

( ilość produktów: 50 )

Piły spalinowe to narzędzia, które najlepiej sprawdzają się do obróbki drewna przy wycince drzew, innych prac budowlanych wymagających cięcia drewnianych elementów, a także do prac dekarskich i przygotowania drewna na opał. Wybierając pilarkę łańcuchową dopasujmy jej moc i długość prowadnicy do naszych potrzeb. Większa moc i dłuższa prowadnica pozwolą przyciąć szerszą gałąź i przeciąć grubszy pień. Piła spalinowa to narzędzie, które bez problemu zabierzemy do pracy w lasie lub na działkę bez dostępu do prądu.

Pilarka spalinowa

Pilarka spalinowa to elektronarzędzie służące do szybkiego cięcia drewna. Pilarki spalinowe dostępne w ofercie Domitech Sklep i Serwis to jedne z najpowszechniejszych urządzeń wykorzystywanych w ogrodzie i warsztacie majsterkowiczów. Dzięki spalinowemu sposobowi zasilania te elektronarzędzia cechują się dużą mobilnością, która jest jednym z ważniejszych elementów prac w ogrodzie. Za pomocą pilarek spalinowych można komfortowo ścinać drzewa, przycinać deski na ogrodzenie lub inne rozwiązania ogrodowe, czy też pociąć drewno na opał.

 

Do czego służą piły spalinowe

Pilarki spalinowe wbrew pozorom to wszechstronne narzędzia, których podstawową funkcją jest szybkie i sprawne cięcia materiałów drewnianych.

  • Cięcie drewnianych elementów konstrukcji szkieletowych
  • Wycinka drzew
  • Przycinanie drewnianych elementów, desek i ogrodzenia
  • Cięcie drewna na opał

 

pilarka spalinowa

 

Na co zwrócić uwagę kupując Pilarkę spalinową

Podczas dokonywania zakupu pilarki spalinowej warto zwrócić uwagę na jej moc, ponieważ to od niej zależy, jak skomplikowane prace będziemy mogli za pomocą tego narzędzia wykonać. Kolejnym ważnym aspektem jest waga nierzadko zdarzy nam się używać pilarki spalinowi przez długi czas w postaci dłuższego wykonywania jednej pracy bądź też kilku prac w różnych miejscach ogrodu. W Domitech Sklep i Serwis znajdują się modele o różnych długościach prowadnicy, co również ma swoje uzasadnienie ? jeżeli poszukujesz pilarki do wykonywania prostych przydomowych czynności, to w zupełności wystarczy prowadnica o długości około 35 cm, podczas gdy bardziej wymagające, często profesjonalne prace będą wykonywane efektywniej z prowadnicą o długości 40 cm.

W przypadku spalinowych pilarek ważne jest także to, jakie jest ich zapotrzebowanie na paliwo oraz ile trujących substancji emitują podczas pracy. Ilość zużywanego paliwa musimy dostosować do ilości pracy, jaką planujemy wykonywać pilarką, aby w pełni wykorzystać jej potencjał. Jeżeli nie chcemy, aby nasza praca zaburzała spokój reszty domowników lub sąsiadów, to powinniśmy zwrócić uwagę na parametry dotyczące hałasu. Wybór pilarek spalinowych w ofercie Domitech Sklep i Serwis jest bardzo duży, a biorąc pod uwagę najważniejsze dane, możesz w pełni świadomie dokonać wyboru.

 

pilarki spalinowe

 

Pilarka spalinowa a elektryczna

Podstawową różnicą między narzędziami spalinowymi, w tym pilarek spalinowych, a narzędziami zasilanymi elektrycznie jest mobilność i oferowana moc. Narzędzia napędzane silnikiem spalinowym posiadają największe osiągi oraz zdolność do pracy w terenie bez konieczności połączenia z siecią energetyczną lub dźwigania sporego zapasu akumulatorów. Cechy szczególne, wady i zalety spalinowych pił łańcuchowych:

Zalety spalinowych pilarek:

  • Mobilność pracy - praca nieograniczona przewodem zasilającym
  • Duża moc silnika spalinowego zapewniająca wysokie osiągi

Wady łańcuchowych pił spalinowych:

  • Duża głośność podczas pracy
  • Konieczność dbałej konserwacji
  • Stosowanie olejów do łańcuchów
  • Korzystanie z mieszanki paliwa i oleju

 

Pilarka spalinowa - gwarancja i serwis

Domitech to oficjalny dystrybutor wielu marek narzędzi i elektronarzędzi, dlatego kupując profesjonalne narzędzia ogrodnicze dostępne z naszej oferty - masz zawsze pewność że przysługuje Ci pełne prawo do skorzystania z gwarnacji na zakupione produkty, zgodnie z warunkami i zasadami ustalonymi przez producenta.

Dodatkowo, Domitech świadczy profesjonalne usługi serwisu elektronarzędzi, dlatego gdy posiadana przez Ciebie pilarka spalinowa uległa awarii - skontaktuj się z naszym działem serwisu, a szybko wycenimy koszt naprawy, lub sprowadzimy dla Ciebie niezbędne, oryginalne części zamienne serwisowe.

 

Pilarka spalinowa na Domitech.pl

W ofercie naszego internetowego sklepu online z narzędziami ręcznymi, elektronarzędziami, narzędziami ogrodniczymi oraz maszynami ogrodowymi Domitech - znajdziemy wiele pilarek spalinowych, takich producentów jak AWTOOLS, Graphite, HiKOKI, Makita, NAC, Stiga oraz Stihl - wszystkie pochodzące z oficjalnej, regionalnej dystrybucji i podlegające pełnej gwarancji producentów.

Decydując się na zakup pilarki spalinowej z oferty naszego sklepu - masz gwarancję oryginalności, bezpiecznej wysyłki oraz swobodę wyboru dogodnej metody płątności oraz formy dostawy.

pixel