Darmowa dostawa od 399,00 zł

Frezarka

( ilość produktów: 135 )

Frezarka to urządzenie, które ma dużo możliwości. Najczęściej znajdzie swoje zastosowanie przy wycinaniu ozdobnych profili, tworzeniu żłobień i rowków, czy przy wykonywaniu różnego rodzaju obróbki materiału. W praktyce, wykorzystuje się ją w celu obróbki skrawaniem powierzchni materiału. Żeby móc obrobić dany materiał przy pomocy frezarki, potrzebne jest tzw. narzędzie pomocnicze, którym jest frez.

frezarka

Jak działa frezarka?

Frezarka to przykład elektronarzędzia tnącego, działającego wysokoobrotowo i przeznaczonego do wykonywania pracy gównie w drewnie, ale również w innych materiałach. Jest dość prostym urządzeniem, a używanie jej nie jest wcale takie trudne. Zamocowany na trzpieniu frez jest narzędziem obróbczym, które podczas używania frezarki wykonuje ruch obrotowy. Głowica obracając się ściera nadmiar materiału, dzięki czemu możemy wyfrezować dowolnie wybrany kształt. Może również przesuwać się względem obrabianego materiału. Wykonywaną czynność nazywamy frezowaniem. Aby uzyskać oczekiwany kształt drewna, tworzywa sztucznego czy nawet metalu, frez użyty do ich obróbki musi zostać odpowiednio dobrany.

 

Do obróbki jakich materiałów posłuży nam frezarka?

Drewno jest głównym materiałem do którego przeznaczona jest frezarka. Nie jest to jednak jedyne tworzywo, które można frezować. Możemy również obrabiać materiały drewnopodobne, takie jak płyty wiórowe, pilśniowe czy sklejki. Po wybraniu odpowiedniego frezu i dobrze dobranej wysokości obrotów, frezarki mogą posłużyć do obróbki tworzyw sztucznych. Bardziej profesjonalny sprzęt wykorzystuje się również do skrawania metalu.

 

frezarka

 

Czy istnieje frezarka uniwersalna?

Frezarka uniwersalna to taka, którą można przystosować do różnych prac. Składa się z napędu (obudowany silnik) oraz dodatkowych akcesoriów, w które można ją uzbroić. Bez problemu dokupimy do niej dodatkowe części, które posłużą do wykonywania różnego rodzaju obróbek materiału. Czy można mówić o uniwersalnej mocy frezarki? Przy tego typu urządzeniach, frezarka ręczna o mocy 1400W jest najbardziej popularna i poradzi sobie z większością prac.

 

Frezarka - rodzaje frezarek na Domitech.pl

W ofercie naszego sklepu znajdziemy wiele frezarek, różnego typu, dostosowanych do poszczególnych potrzeb  indywidualnego klienta, dlatego szukając profesjonalnej frezarki, lub frezarki do indywidualnych prac warsztatowych na własne potrzeby - zapoznaj się z naszą ofertą i znajdź narzędzie, które spełni Twoje oczekiwania.

 

Frezarka - rodzaje frezów

Frez jest narzędziem niezbędnym do pracy frezarki - jest on dostępny w różnych wariantach, możemy tutaj wyróżnić odmienne kształty (takie jak krążkowy, ślimakowy, walcowy, kątowy, tarczowy), rozmaite materiały z których jest produkowany (np.: płytki diamentowe, węgliki spiekane, stal szybkotnąca HSS, proszkowa czy kobaltowa), zróżnicowaną geometrię ostrzy związaną z rodzajem pracy, który chcemy wykonać oraz wielkość samego frezu. Twardość materiału, na którym wykonuje się czynności frezarskie, wiąże się z koniecznością dobrania odpowiedniego do obranego zadania frezu. Warto zauważyć, że wśród szerokiej gamy dostępnych frezów, można stworzyć swój własny wzór na zamówienie.

frezarka

 

Jakie funkcje i parametry powinna mieć profesjonalna frezarka?

Najważniejszym parametrem, na który warto zwrócić uwagę jest moc urządzenia. Im większa moc, tym większy frez można założyć. Standardowa moc przy mniejszych frezarkach to 1000W, te najmocniejsze mają nawet 2000/2200W, jeśli chodzi o frezarki ręczne. Następnym elementem, który należy sprawdzić jest średnica trzpienia, na którą nakładany jest frez. Standardowo jest to 8mm, ale znajdziemy również średnice o wielkości 6 czy 12mm. Przypomnijmy, że im większy frez, tym potrzebna jest większa moc frezarki.

Co więcej, na rynku dostępne są tzw. przejściówki (tulejki zaciskowe), jednak trzeba podkreślić, że najlepszym wyjściem jest przejście z większej średnicy na mniejszą (redukcja wielkości otworu). Należy pamiętać, aby nie używać dużego frezu do frezarki o małej mocy, ponieważ może to spowodować, że uszkodzimy frezarkę. Istotną rzeczą, którą warto sprawdzić jest to, czy dana frezarka posiada dodatkowy osprzęt, a jeśli tak, to jaki dokładnie. Zobaczmy, co znajduje się w wyposażeniu standardowym, a jakie elementy dodatkowe mogą nam się przydać. Frezy, szyny, cyrkle, adaptery czy prowadnice mogą być potrzebne do wykonywanych prac.

 

Jaką frezarkę wybrać?

Przy wyborze frezarki najlepiej sugerować się parametrami urządzenia. Dzięki nim, będzie można ocenić czy dana moc, ilość obrotów/min, czy głębokość frezowania będą odpowiadały naszym potrzebom. Porównując frezarki, sprawdźmy również wagę elektronarzędzia ręcznego. Przy wielogodzinnym korzystaniu z urządzenia warto wziąć to pod uwagę. Nie bez znaczenia jest również osprzęt dołączony do zestawu. Większa ilość dodanych elementów pozwoli zmniejszyć dodatkowe koszty i wykonać bardziej zróżnicowaną ilość prac. A co jeśli chodzi o markę frezarki? Jaka jest najlepsza? Z naszego doświadczenia możemy śmiało polecić takie marki jak Festool, Makita, Hikoki czy Bosch. Są to sprawdzone firmy o ugruntowanej pozycji na rynku wykonujące dobrej jakość elektrosprzęt.

 

frezarka

 

Najpopularniejsze modele frezarek

Pośród szerokiej gamy frezarek dostępnych na rynku, z pewnością warto zwrócić uwagę na niektóre modele. Najczęściej wybierane modele marki Festool to OF2200, OF1400, OF1010 (z wrzecionem umieszczonym na górze), marki Makita RT0700 (model uniwersalny). Odpowiednikiem modelu Festool OF2200 jest urządzenie marki Makita RP2301. Jeśli chodzi o średniej wielkości elektronarzędzie, odpowiednikiem modelu OF1400 jest RP1801FX. Bardzo popularne frezarki krawędziowe jednoręczne mają około 500W z uchwytem 6mm, z nowszych modeli warto wspomnieć o urządzeniu marki Makita o numerze 3711 i 3712.

 

Frezarka - dlaczego warto ją mieć?

Odpowiadając na to pytanie, trzeba zastanowić się do czego może się przydać w przydomowym warsztacie. Wycinanie otworów pod okucia i zawiasy, wykonywanie dekoracyjnych wycięć, profilowanie krawędzi czy tworzenie rowków funkcyjnych to tylko niektóre z czynności, jakie można wykonać przy pomocy frezarki. Niezawodne urządzenie przyda się w pracowni każdego stolarza, rzeźbiarza czy ogrodnika. Ze względu na swoje szerokie zastosowanie, warto zaopatrzyć się w taki sprzęt. Ilość różnorodnych frezów oraz dodatkowych akcesoriów umożliwi wykorzystanie urządzenia do różnych prac.

 

Frezarka - Gwarancja

Wybierając frezarkę z oferty naszego sklepu z narzędziami i elektronarzędziami - masz pewność, że zamawiasz oryginalne produkty pochodzące z oficjalnej dystrybucji i podlegające pełnej gwarancji producenta. 

Wybierz frezarkę z oferty naszego sklepu i nie martw się o gwarancję swoich narzędzi.

 

Frezarka - Serwis

Frezarka jak każde narzędzie - wymaga odpowiedniej konserwacji i czyszczenia, a mimo to - może ulec awarii lub przypadkowemu uszkodzeniu.

Jeżeli Twoja frezarka wymaga serwisu lub naprawy - skontaktuj się z naszym serwisem. Nasi specjaliści zajmą się naprawą lub sprowadzą niezbędne do napraw części zamienne, które potrzebujesz.

 

Frezarka w sklepie Domitech

W ofercie naszego sklepu z narzędziami i elektronarzędziami - posiadamy szeroki wybór frezarek takich producentów jak Black & Decker, Bosch, DeWALT, Dedra, Festool, Graphite, Grone, HiKOKI, Luna, Makita, Maktec, Metabo, Metallkraft (Stuermer), Promotech oraz Ryobi - wszystkie pochodzące z oficjalnej dystrybucji regionalnej i podlegające pełnej gwarancji deklarowanej przez producenta. Wybierając Frezarkę w naszym sklepie internetowym - zapewniamy swobodę wyboru metody płatności oraz formy dostawy - w tym odbiór osobisty lub płatność za pobraniem.

pixel