Darmowa dostawa od 399,00 zł

Szlifierka do betonu

( ilość produktów: 33 )

Szlifierki do betonu tak jak sama nazwa wskazuje, to urządzenia wykorzystywane do pracy w materiale cechującym się dużym stopniem twardości. Z tego względu należy pamiętać, że narzędzia te muszą być niezwykle wytrzymałe, jeśli ich przeznaczeniem jest wykonywanie różnych prac w betonie. Szlifierki do betonu dostępne na Domitech.pl charakteryzują się różnymi parametrami. Warto zwrócić uwagę na to, które  z nich są najważniejsze i które mają największy wpływ na możliwość ich najefektywniejszego wykorzystania.

szlifierka do brtonu

Szlifierka do betonu - zastosowanie

Maszynka do szlifowania betonu to elektronarzędzie służące do obrabiania twardych materiałów betonowych. Jej głównym zadaniem jest wyeliminowanie nierówności na np. posadzce. Bez problemu poradzi sobie także z takimi zadaniami jak wykończenie zewnętrznej ściany budynku zrobionej z betonu licowego czy też usuwanie wierzchnich warstw na przykład farb czy tynków naściennych. Niektóre modele szlifierek do betonu posiadają uniwersalne zastosowanie, ponieważ można nimi pracować również z frezami czy tarczami

Zalety szlifierek do betonu

Szlifierki do betonu to narzędzia cechujące się dużą wytrzymałością oraz wydajnością. Silniki najnowszej generacji użyte w tych szlifierkach utrzymują wysokie obroty - także przy zwiększonym obciążeniu co sprawia, że cieszą się ponadprzeciętną trwałością. Ponadto są bardzo odporne na wysokie temperatury, to wszystko za sprawą opancerzonego uzwojenia silnika i bardzo trwałych szczotkach z syntetycznego grafitu co wpływa to na wydłużenie żywotności tej szlifierki do betonu. 

Szlifierka do betonu - cechy szczególne

Zakup szlifierki do betonu wymaga zwrócenia uwagi na najistotniejsze parametry. Pierwsze, a zarazem najważniejsze jest znaczenie mocy szlifierki. Można umownie przyjąć, że moc szlifierek do betonu powinna mieścić się w granicach około 1,4 kW. Oczywiście można się spotkać z wariatami o zdecydowanie większej mocy, jednakże te przeznaczone są już do bardziej profesjonalnych i zaawansowanych zadań. Kolejną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę, dokonując zakupu ręcznej szlifierki do betonu jest wielkość stopy. Zasadniczo powinna być ona dopasowana do obrabianej powierzchni, zatem nie sprawdza się tutaj zasada, że im większa, tym lepsze efekty. Wręcz przeciwnie, mniejsza stopa będzie pracowała dokładniej, ponieważ mamy większą kontrolę nad jej dociskiem. Ponadto należy pamiętać o tym, że większe szlifierki do betonu to również większa masa urządzenia a co za tym idzie - krótszy i mniej efektywny czas pracy, ponieważ ręce będą o wiele szybciej zmęczone. Należy pamiętać o zachowaniu optymalnej wagi urządzenia.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest prędkość obrotowa. Im większa, tym praca jest szybsza, aczkolwiek silnik jest bardziej obciążony. Dobrym rozwiązaniem jest także możliwość regulowania prędkości obrotowej. Jest to szczególnie ważne dla wielu użytkowników, ponieważ istnieją rodzaje betonu, których szlifowanie opiera się na mniejszej prędkości obrotowej. Dopasowanie obrotów do obróbki konkretnej powierzchni jest bardzo przydatnym rozwiązaniem. Funkcja stopniowego zwiększania obrotów wpływa na lepsze wykorzystanie silnika. Płynne zwiększanie obrotów w tym przypadku jest korzystniejsze niż start na najwyższych obrotach.

Szlifierka do betonu z systemem odsysania

Bardzo korzystną opcją w szlifierkach do szlifowania betonu jest system pozwalający odsysać pył. Dzięki temu rozwiązaniu zdzieranie betonu jest czynnością bezpieczną dla zdrowia użytkownika. W pracy ze szlifierką do betonu wykorzystuje się także odpowiednie tarcze. Tarcza garnkowa do szlifowania betonu stanowi najbardziej popularne rozwiązanie, które umożliwia ścieranie betonowych powierzchni. Dodatkowo z betonem poradzi sobie także tarcza diamentowa. Wykorzystywane w szlifierkach do betonu tarcze do szlifowania podzielić można również z uwagi na segmenty. Wyszczególnić można tarcze jedno- i dwusegmentowe.

Gwarancja i serwis szlifierek do betonu

Kupując szlifierkę do betonu z oferty sklepu Domitech - masz pewność, że wybierasz oryginalne narzędzie podlegające pełnej gwarancji. Dodatkowo, w sytuacji awaryjnej - Domitech oferuje usługi profesjonalnego serwisu narzędzi i elektronarzędzi, którego pracownicy to wykwalifikowani specjaliści, którzy z łatwością ocenią stan narzędzia, przyczynę usterki i z łatwością dokonają wszelkich niezbędnych napraw - lub sprowadzą na życzenie niezbędne serwisowe części zamienne.

Szukając szlifierki do betonu lub innych, nowych narzędzi - wybierz Domitech - kupując w naszym sklepie masz gwarancję nie tylko producenta, ale też profesjonalnej obsługi przed i po zakupowej.

Szlifierka do betonu w Domitech

W ofercie naszego sklepu posiadamy szeroki wybór profesjonalnych szlifierek do betonu, takich producentów jak Bosch, Festool, HiKOKI, Makita oraz Metabo - wszystkie pochodzące z oficjalnej dystrybucji i podlegające pełnej gwarancji producenta. Wybierając szlifierka do betonu z naszej oferty - masz pewność że otrzymasz oryginalne narzędzie, a za dostawę możesz zapłacić w odpowiedniej dla Ciebie formie płatności z wyborem odpowiedniej metodzie dostawy.

pixel