Darmowa dostawa od 399,00 zł

Odkurzacz przemysłowy

( ilość produktów: 96 )
Po każdej pracy powinno się posprzątać i pozostawić po sobie czyste pomieszczenie bądź stanowisko pracy. Jeśli zrobiliśmy remont w pomieszczeniu na podłodze mogą znajdować się resztki wiórów po cięciu elementów drewnianych, pył gipsowy ze ścian, drobne bądź średniej wielkości kawałki betonu. Czym uporządkować bałagan? Można wziąć domowy odkurzacz i spróbować po sobie posprzątać, niemniej jednak może wiązać się to z ryzykiem uszkodzenia lub poważnej awarii odkurzacza domowego. Do tego celu warto wyposażyć się w mocny i wytrzymały odkurzacz przemysłowy. Warto tutaj zadać pytanie. Jaki odkurzacz przemysłowy wybrać?

odkurzacz przemysłowy

Odkurzacz przemysłowy to profesjonalny odkurzacz przystosowany do pracy w najcięższych warunkach. Pod pojęciem odkurzacza przemysłowego rozumieć możemy dwie grupy odkurzaczy - odkurzacze do placu budowy z odpowiednimi filtrami i złączem do podłączania elektronarzędzi oraz odkurzacze do prac na większych przestrzeniach - hal przemysłowych, pomieszczeń biurowych czy korytarzy szpitalnych.

Odkurzacz przemysłowy a odkurzacz domowy

Na wstępie warto zaznaczyć, że odkurzacz przemysłowy nie różni się działaniem od zwykłego odkurzacza domowego. Oba te odkurzacze zasysają napotkane na swojej drodze zanieczyszczenia. Różnicą jest to gdzie one trafiają. W odkurzaczu domowym mogą trafić do tekturowego worka bądź pojemnika z tworzywa. Nietrudno się domyślić, że kawałki betonu mogłyby takowy worek przerwać bądź doprowadzić do pęknięcia pojemnika. Duża ilość pyłu mogłaby z kolei doprowadzić do oblepienia lub zapchania filtra (o ile takowy znajduje się w odkurzaczu domowym). Następstwem tego może być przegrzanie bądź zatarcie silnika. W odkurzaczach przemysłowych zanieczyszczenia również mogą trafić do worka bądź pojemnika. Różnica jednak polega na wykonaniu danych elementów. Worki do odkurzaczy przemysłowych wykonane są z włókniny technicznej, celulozy, poliestru i innych. Umożliwia to pracę z ostrymi kawałkami drewna, metalu bądź betonu nie powodując przerwania worka. Pojemniki odkurzaczy przemysłowych również charakteryzują się zwiększoną wytrzymałością. Zrobione są z różnego rodzaju, twardego tworzywa sztucznego lub metalu. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma obaw o uszkodzenie takiego pojemnika.

Odkurzacz przemysłowy - zastosowanie

Jednym z najważniejszych zastosowań odkurzacza przemysłowego jest jego współpraca z elektronarzędziem. Odkurzacz przemysłowy z gniazdem to idealne rozwiązanie na budowę, do stolarni oraz do wszelkich prac związanych z pyłem i kurzem. Do tego gniazdka podłącza się urządzenie zewnętrzne tj. frezarkę, pilarkę, szlifierkę kątową, szlifierkę mimośrodowąbruzdownicę etc. Wówczas po włączeniu elektronarzędzia, automatycznie włącza się odkurzacz odsysając pył i urobek powstały w skutek pracy elektronarzędzia. Takie rozwiązanie nie dopuszcza do zapylenia miejsca pracy oraz pozwala utrzymać czystość i porządek w pomieszczeniu.

Jaki odkurzacz przemysłowy? Workowy czy bezworkowy? Co wybrać?

Odkurzacz przemysłowy należy dobrać w zależności od jego domyślnego zastosowania. Jeżeli będzie pracował w środowisku mocno zapylonym (pył z gładzi, pył drzewny, szlifowanie tarczą garnkową, oczyszczanie powierzchni przed położeniem paneli etc.) wówczas warto zainwestować i kupić odkurzacz przemysłowy z automatycznym otrząsaczem filtra.

Odkurzacz przemysłowy do gipsu z otrząsaczem pyłu oczyszcza filtr tak, że pył, który osiadł bezpośrednio na filtrze zostanie zdmuchnięty do pojemnika. Wyczyszczony filtr gwarantuje nominalną moc ssania oraz bezpieczeństwo i bezawaryjność eksploatowanego sprzętu. Dodatkowo operator nie będzie musiał przerywać swojej pracy i ręcznie oczyszczać filtra.

Jeżeli przeznaczeniem odkurzacza będzie sporadyczne sprzątanie garażu, tarasu, wiaty i innych zabrudzonych bądź zapylonych pomieszczeń wówczas można wybrać tańszą alternatywę. Do tych rozwiązań sprawdzi się zarówno bezworkowy odkurzacz przemysłowy z półautomatycznym otrząsaczem lub bez otrząsacza albo przemysłowy odkurzacz workowy.

Jeśli wybór padnie na bezworkowy odkurzacz przemysłowy bez otrząsacza, wówczas operator zobowiązany jest do sprawdzania stanu zapylenia filtra oraz jego oczyszczanie poprzez delikatne wytrzepanie bądź przedmuchanie sprężonym powietrzem. Jeśli natomiast wybór padnie na odkurzacz workowy, wówczas do operatora należy zakup odpowiednich worków oraz ich systematyczne opróżnianie i wymiana.

 

odkurzacz przemyslowy

odkurzacz przemysłowy

Jak wybrać odkurzacz przemysłowy do gipsu?

Odkurzacz przemysłowy do gipsu powinien mieć 3 podstawowe rzeczy:

  • Pierwszą z nich jest wbudowane gniazdko, które umożliwi automatyczne włączenie odkurzacza sekundę po starcie elektronarzędzia (m.in żyrafę do gładzi).
  • Drugą bardzo istotną rzeczą jest automatyczny otrząsacz filtra. Pracując z gładziami wymagane jest, aby filtr był często czyszczony, głównie ze względu na pył, który się w nim gromadzi i zapycha go. Uporczywą sprawą jest procedura manualnego czyszczenia filtra, głównie z powodu ciągłego przerywania pracy. Wybierając automatyczny otrząsacz filtra operator nie ma konieczności przerywania pracy. Dzięki temu praca idzie sprawnie i szybko.
  • Ostatnią równie istotną rzeczą jest moc ssania. Odkurzacz przemysłowy o dużej sile ssania cechuje się wartością nie niższą niż 21000Pa = P21kPa = 210mbar

 

Czy możemy korzystać z odkurzacza przemysłowego w domu?

Tak, należy tylko pamiętać, że odkurzacze przemysłowe z reguły są głośniejsze od odkurzaczy domowych. Jeżeli generowany hałas odkurzacza przemysłowego nie przeszkadza domownikom, to nie ma przeciwwskazań do jego użytkowania w domu. Warto również zwrócić uwagę na jego wielkość. Mały odkurzacz przemysłowy łatwo będzie schować w szafie bądź składziku.

Klasy odpylania w odkurzaczach przemysłowych:

  • Najniższą klasą w odkurzaczach przemysłowych jest klasa L (Low). Odkurzacze posiadające tę klasę służą do filtrowania pyłów o wartościach granicznych większych niż 1mg/m2. Dobrze sprawdzą się do porządkowania warsztatów, wiat, tarasów etc. Dobrze sprawdzą się także przy pochłanianiu urobku w postaci większych wiórów drewnianych bądź metalowych, a także urobku powstałego przy drobnych pracach remontowych.
  • Średnią klasą w odkurzaczach przemysłowych jest klasa M (Medium). Odkurzacze z tą klasą służą do filtracji pyłów o wartościach granicznych większych niż 0,1mg/m2, czyli 10-krotnie więcej niż w przypadku klasy L (Low). Odkurzacze posiadające klasę M doskonale sprawdzą się w przypadku prac w betonie, cegle, kamieniu, tynku oraz w drewnie, czyli wszędzie tam gdzie podczas pracy występuje duża ilość drobnego pyłu.
  • Najwyższą klasą w odkurzaczach przemysłowych jest klasa H (High). Odkurzacze charakteryzujące się klasą filtracji H służą do zasysania pyłów o wartościach granicznych mniejszych niż 0,1mg/m2. Klasę filtracji H znajdziesz w odkurzaczach specjalnego zastosowania. Służą one bowiem do zasysania rakotwórczych pyłów, pleśni, oraz pyłów zawierających zarazki chorobotwórcze.

Odkurzacz przemysłowy na Domitech

W ofercie naszego sklepu z narzędziami i elektronarzędziami znajdziemy szeorki wybór odkurzaczy przemysłowych do zastosowań profesjonalnych, takich producentów jak AEG, Bosch, DeWALT, HiKOKI, Makita, Metabo, Mirka, Starmix oraz Stihl - wszystkie pochodzące z oficjalnej dystrybucji i podlegające pełnej gwarancji. Kupując odkurzacz przesyłowy z naszej oferty - masz pewność bezpiecznej wysyłki w wybranej metodzie dostawy oraz swobodę wyboru dogodnej formy płatności, w tym płatności ratalne, leasing czy płatność przy odbiorze.

pixel