Darmowa dostawa od 399,00 zł

Top 10 szlifierek kątowych 125 mm z regulacją obrotów - ranking Domitech

2024-03-06
Top 10 szlifierek kątowych 125 mm z regulacją obrotów - ranking Domitech

Top 10 szlifierek kątowych 125 mm z regulacją obrotów

Szlifierka kątowa to jedno z najpopularniejszych elektronarzędzi i nie dzieje się tak bez przyczyny. Są to urządzenia wszechstronne, zdolne do wykonywania szerokiego zakresu prac - wszystko dzięki możliwości swobodnego przełączania się pomiędzy rodzajami tarcz a ich wariantów dostępnych jest bardzo dużo. W tym wpisie Domitech Bydgoszcz - Sklep i Serwis skupi się na tych szlifierkach kątowych, których jedną z funkcji jest regulacja prędkości obrotowej. Między innymi ten parametr posłuży nam do stworzenia poniższego rankingu - zobaczcie sami.

 

Szlifierka kątowa z regulacją obrotów - co to?

Szlifierka kątowa z regulacją obrotów to narzędzie elektryczne, które pozwala na cięcie i szlifowanie wielu różnych materiałów, takich jak metal, kamień czy beton. Charakterystyczną cechą tego rodzaju szlifierki jest możliwość regulacji prędkości obrotowej tarczy szlifierskiej lub innego zastosowanego osprzętu, co pozwala dostosować narzędzie do specyfiki obrabianego materiału oraz rodzaju wykonywanej pracy. Dzięki temu użytkownik może osiągnąć lepsze efekty pracy, minimalizować ryzyko uszkodzenia materiału oraz zwiększyć bezpieczeństwo użytkowania. Regulacja obrotów sprawia, że szlifierka kątowa jest bardziej wszechstronna i efektywna w różnorodnych zastosowaniach.

 

Jaka szlifierka kątowa z regulacją obrotów?

Każdy z topowych producentów posiada ją w swoim asortymencie - szlifierka kątowa na dobre zagościła zarówno w domowych warsztatach, jak i w miejscach, w których wykorzystuje się ją w bardziej profesjonalny sposób. Dzięki możliwości regulacji prędkości obrotowej każdy z użytkowników może dostosować pracę narzędzia do swoich potrzeb, ustawiając ją tak, aby skutecznie przecinała wybrane materiały. W asortymencie Domitech - Sklep i Serwis znajduje się duży wybór szlifierek kątowych, dlatego też przygotowaliśmy dla Was ranking - top 10 szlifierek kątowych z regulacją prędkości obrotów.

Pod każdym modelem zamieściliśmy krótki opis jego działania i zastosowania, aby łatwiej było dobrać możliwości narzędzia do specyfiki najczęściej wykonywanej pracy. Zaraz pod opisem znajdują się zalety danej szlifierki kątowej, które wyróżniają ją na tle innych. W danych technicznych mamy coś dla prawdziwych wyjadaczy, czyli najistotniejsze parametry, które prezentują warunki eksploatacyjne.

Spis treści:

 1. Szlifierka kątowa z regulacją obrotów Metabo WEV 850-125
 2. Szlifierka kątowa z regulacją obrotów Bosch GWS 9-125 S
 3. Szlifierka kątowa z regulacją obrotów DeWalt DWE4257
 4. Szlifierka kątowa z regulacją obrotów Metabo WEV 15-125 Quick HT
 5. Szlifierka kątowa z regulacją obrotów Fein CG 15-125 BL INOX
 6. Szlifierka kątowa z regulacją obrotów Dewalt DCG416VSN
 7. Szlifierka kątowa z regulacją obrotów Metabo WEV 11-125 Quick
 8. Szlifierka kątowa z regulacją obrotów Bosch GWS 17-125 CIE
 9. Szlifierka kątowa z regulacją obrotów Metabo WEV 15-125 Quick
 10. Szlifierka kątowa z regulacją obrotów Dewalt DWE4357

 

 

1. Szlifierka kątowa z regulacją obrotów Metabo WEV 850-125

Jest to uniwersalne narzędzie, którym wykonać można różne rodzaje prac. Doskonale sprawdza się zarówno przy lekkich pracach w warunkach domowych, jak i cięższych, które wymagają większej mocy i precyzji. Ten model szlifierki kątowej jest bardzo wygodny - dobrze leży w dłoni, nie powodując efektu jej zmęczenia, co przekłada się na możliwość prowadzenia działań dłużej i wydajniej. Łagodny start to funkcja redukująca drgania i szarpnięcia towarzyszące uruchomieniu modelu WEV 850-125 Metabo (ma to wpływ na bezpieczeństwo). Regulacja prędkości jest w pełni elektroniczna, przez co operator szybko dostosuje pracę modelu do rodzaju obrabianego materiału.

Metabo WEV 850-125

 

Zalety: 

 • Silnik o wysokiej przeciążalności cechuje się dużą bezawaryjnością, pozwala na prowadzenie długotrwałych, wymagających zadań
 • Zabezpieczenie przed ponownym uruchomieniem chroni operatora przed nagłym włączeniem się urządzenia po awarii w dostawie zasilania
 • Łagodny rozruch zwiększający komfort pracy - uruchomieniu narzędzia nie towarzyszą szarpnięcia i nieprzyjemne drgania

Dane techniczne:

 • Moc: 850 W
 • Prędkość obrotowa bez obciążenia: 3000 - 11500 /min
 • Moment obrotowy: 2 Nm
 • Regulacja obrotów

 

 

 

 

 

2. Szlifierka kątowa z regulacją obrotów Bosch GWS 9-125 S

Szlifierka ta cechuje się bardzo dużą wytrzymałością, co czyni z niej idealne narzędzie do wykonywania głównie cięższych prac, takich jak przecinanie, ścieranie oraz szczotkowanie materiałów metalowych i kamiennych bez konieczności użycia wody. Doskonale sprawdza się w branżach: budowlanych, motoryzacyjnych, energetycznych, górniczych, przemysłowych. Jej możliwości przydają się także przy budowie statków i taborów kolejowych. Wlot powietrza modelu GWS 9-125 S Bosch ma formę labiryntu, przez co napływ pyłu do silnika został znacznie ograniczony. Dodatkowym atutem jest poręczność, dzięki której operator nie może pracować wygodnie.

 Bosch GWS 9-125 S

Zalety:

 • Heavy Duty - urządzenie przeznaczone do wykonywania ciężkich prac, wymagających dużej wytrzymałości i mocy
 • Smukła konstrukcja pozwalająca na dotarcie do trudno dostępnych miejsc i przewężeń
 • Wytrzymałe szczotki węglowe cechują się wyższą żywotnością, co zapewnia większe możliwości eksploatacyjne

Dane techniczne:

 • Moc: 900 W
 • Prędkość obrotowa bez obciążenia: 2800 - 11000 /min
 • Dwukierunkowy włącznik
 • Regulacja obrotów

 

 

 

 

 

3. Szlifierka kątowa z regulacją obrotów DeWalt DWE4257

Elektroniczna kontrola regulacji prędkości obrotowej, w którą wyposażono tę szlifierkę, pozwala na szybkie dostosowanie jej działania do potrzeb użytkownika. Zawarty w modelu DWE4257 silnik jest wysokiej klasy - jego wytrzymałość i osiągi sprawiają, że narzędzie to świetnie sprawdza się przy wymagających pracach. Łagodny rozruch to funkcja sprawiająca, że samo uruchomienie urządzenia jest bezpieczne i pozbawione drgań oraz szarpnięć. Dzięki smukłej budowie użytkownik może używać modelu do wykonywania cięć w miejscach trudno dostępnych.

Dewalt DWE4257

Zalety:

 • Szczotki węglowe odłączają się same po ich zużyciu, dzięki czemu urządzenie cechuje się wysoką żywotnością
 • Zabezpieczenie przed nagłym zanikiem zasilania chroni operatora przed ponownym, nagłym uruchomieniem się narzędzia po przywróceniu prądu
 • Wielopozycyjna rękojeść umożliwia dostosowanie jej do potrzeb operatora, zwiększając komfort jego pracy

Dane techniczne: 

 • Moc oddawana: 1500 W
 • Prędkość obrotowa bez obciążenia: 2800 - 10500 /min
 • Maksymalna średnica tarczy: 125 mm
 • Regulacja obrotów

 

 

 

 

 

4. Szlifierka kątowa z regulacją obrotów Metabo WEV 15-125 Quick HT

Jest to narzędzie, za pośrednictwem którego można wydajnie i komfortowo obrabiać kamień. Dzięki przekładni redukcyjnej użytkownik ma pewność, że silnik szlifierki chroniony jest przed przeciążeniem, wydłużając jego żywotność. Tak jak w przypadku poprzedniego modelu, WEV 15-125 Quick HT Metabo posiada funkcję łagodnego rozruchu zwiększającego komfort pracy i bezpieczeństwo użytkownika. Dodatkowy uchwyt nie tylko zapewnia większą stabilność, ale także eliminuje znaczną część drgań. Urządzenie obsługuje tarcze o popularnej szerokości 125 mm, co zwiększa bezawaryjność.

Metabo WEV 15-125 Quick HT

Zalety:

 • Silnik Metabo Marathon zapewnia wysoki moment obrotowy i zwiększa przeciążalność, co przekłada się na lepsze możliwości eksploatacyjne
 • Elektronika Tacho-Constamatic umożliwia prowadzenie pracy ze stałą liczba obrotów, gwarantując wysoką precyzję
 • Tarcza wymieniana jest beznarzędziowo dzięki Metabo Quick - wystarczy jeden przycisk

Dane techniczne: 

 • Moc znamionowa: 1.550 W
 • Liczba obrotów bez obciążenia: 2800 - 9600 /min
 • Moment obrotowy: 4,2 Nm
 • Regulacja obrotów

 

 

 

 

 

5. Szlifierka kątowa z regulacją obrotów Fein CG 15-125 BL INOX

Szlifierka kątowa Fein CG 15-125 BL INOX z regulacją obrotów to kompaktowe urządzenie do szlifowania i cięcia stali nierdzewnej, odporne na pył dzięki pyłoodpornej konstrukcji i zamkniętej obudowie silnika, co wydłuża jej żywotność. Szlifierka marki Fein wyposażona została w wydajny silnik bezszczotkowy 1050 W, oferuje doskonały stosunek masy (2.3 kg) do wydajności. Szlifierka kątowa Fein zapewnia bezpieczną pracę dzięki łagodnemu rozruchowi, zabezpieczeniu przed ponownym uruchomieniem, monitorowaniu blokad, elektronicznej ochronie przed przeciążeniem, regulacji prędkości i hamulcu. Komfort użytkowania podnosi antywibracyjny uchwyt i szybkomocująca nakrętka do beznarzędziowej wymiany ścierniw.

 Fein CG 15-125 BL INOX

Zalety:

 • Zamocowana przekładnia redukcyjna w połączeniu z regulacją liczby obrotów gwarantuje zimny szlif
 • Dzięki silnikowi Metabo Marathon szlifierka jest w stanie pracować z większym o 50% momentem obrotowym i zwiększoną o 20% przeciążalnością
 • Mechanizm Metabo VibraTech odpowiada za tłumienie drgań powstających podczas pracy szlifierką, przez co używa się jej o wiele bardziej komfortowo

Dane techniczne:

 • Moc znamionowa: 1500 W
 • Liczba obrotów bez obciążenia: 2800 - 7000 /min
 • Waga: 2,30 kg
 • Regulacja obrotów

 

 

 

 

 

6. Szlifierka kątowa z regulacją obrotów DeWALT DCG416VSN

Szlifierka kątowa DeWALT DCG416VSN to najnowsza bezprzewodowa szlifierka kątowa z regulacją obrotów, będąca pierwszą w swoim rodzaju w portfolio producenta. Narzędzie to jest częścią rodziny DeWALT 18/54V FlexVolt Advantage, co umożliwia jej działanie na zasilaniu 18V oraz 54V. Dzięki zastosowaniu akumulatora FlexVolt, szlifierka osiąga 55% wzrost mocy wyjściowej, dochodząc do wartości 1550 W.

DeWALT DCG416VSN

Zalety:

 • 6-stopniowa regulacja prędkości obrotowej, z zakresem od 3000 do 9000 obrotów/minutę
 • Narzędzie pracujące na 18V lub 54V z serii FlexVolt Advantage
 • Do 1550 W mocy na zasilaniu 54V z akumulatorem FlexVolt
 • Kickback Brake - hamulec, który zatrzymuje narzędzie tnace w przypadku zakleszczenia tarczy w materiale
 • Technologia E-CLUTCH - wyłączajaca silnik w mniej niż jedną dziesiątą sekundy po wykryciu zakleszczenia
 • Technologia E-Switch Protection - wymagajaca włączenia i wyłączenia przełącznika spustu w przypadku przerwy w dostawie prądu
 • Technologia Tool Connect Chip Ready - kompatybilność z chipem Tool Connect, pozwalajacy na połączenie narzędzia z aplikacją Tool
 • Connect Site Manager w celu łatwego zarządzania zasobami w miejscu pracy (chip dostępny osobno)

Dane techniczne: 

 • Napięcie zasilania: 18/54V
 • Seria narzędzi: DeWALT 54V FlexVolt Advantage
 • Moc znamionowa: 1550 W
 • Średnica tarczy: 125 mm
 • Średnica otworu: 22,23 mm
 • Gwint wrzeciona: M14

 

 

 

 

 

7. Szlifierka kątowa z regulacją obrotów Metabo WEV 11-125 Quick

Wszechstronne narzędzie - Szlifierka WEV 11-125 Quick, zdolne wykonywać prostsze zadania, jak i bardziej wymagające i precyzyjne. Dzięki elektronice Vario-Constamatic użytkownik nie tylko wyreguluje prędkość obrotową odpowiadającą jego potrzebom i specyfice obrabianego elementu, ale także zablokuje wybraną wartość dla długotrwałej pracy z jednym materiałem. Metabo Quick to system, który umożliwia szybką wymianę elementu tnącego bez konieczności używania dodatkowych narzędzi.

Metabo WEV 11-125 Quick

Zalety:

 • Mały obwód obudowy zwiększa manewrowalność i umożliwia dotarcie do trudno dostępnych miejsc, dzięki czemu operator wykona więcej prac za jej pomocą
 • Sprzęgło przeciążeniowe zapewnia większe bezpieczeństwo pracy również przy bardziej wymagających zadaniach
 • Silnik Metabo Marathon odpowiada za zwiększenie wydajności i odporności na przeciążenie, a dzięki ochronie zabezpiecza narzędzie przed pyłem

Dane techniczne: 

 • Moc znamionowa: 1100 W
 • Prędkość obrotowa bez obciążenia: 2800 – 10500 /min
 • Moment obrotowy: 3 Nm
 • Regulacja obrotów

 

 

 

 

 

8. Szlifierka kątowa z regulacją obrotów Bosch GWS 17-125 CIE

Dzięki wysokiej mocy szlifierka ta jest w stanie pracować szybko i wydajnie, a dzięki zainstalowanemu chłodzeniu silnik ma zapewnione optymalne warunki pracy. W tym modelu operator ma możliwość wybrania jednego z sześciu stopni regulacji prędkości obrotowych, przez co zawsze może dostosować pracę narzędzia do obrabianego materiału. Za bezpieczeństwo odpowiada funkcja Kickback Stop, która automatycznie wyłącza pracę silnika w momencie zablokowania się tarczy. Wbudowany ogranicznik prądu rozruchowego ogranicza pobór mocy  potrzebnej do uruchomienia diaksa GWS 17-125 CIE.

Bosch GWS 17-125 CIE

Zalety:

 • Mocny silnik gwarantujący wykonywanie także bardziej wymagających zadań w szybki i efektywny sposób
 • Wbudowane chłodzenie silnika zapewnia mu optymalne warunki, przez co jego żywotność jest większa
 • Głowica przekładni regulowana jest co 90°, przez co operator może ustawić ją tak, aby pracowało mu się wygodniej

Dane techniczne:

 • Moc znamionowa: 1700 W
 • Prędkość obrotowa bez obciążenia: 2800-11500 /min
 • Wrzeciono: M14
 • Regulacja obrotów

 

 

 

 

 

9. Szlifierka kątowa z regulacją obrotów Metabo WEV 15-125 Quick

Zapewnia pracę o niskiej bezawaryjności, dzięki mechanizmowi wyłączającemu narzędzie w momencie, w którym zużyją się szczotki węglowe. Beznarzędziowa zmiana pozycji osłony przyśpiesza cały proces, przez co operator w szybki sposób ustawi ją tak, aby mógł prowadzić bezpieczną pracę. Szlifierka kątowa z regulacją obrotów WEV 15-125 Quick Metabo została wyposażona w dodatkowy uchwyt, który odpowiada nie tylko za stabilność, pewny chwyt i zwiększenie precyzji pracy, ale także tłumi drgania powstałe w jej wyniku - zwiększa to komfort użytkowania, pozwalając na prowadzenie długotrwałego działania z modelem.

Metabo WEV 15-125 Quick

Zalety:

 • Silnik chroniony przed nadmierną eksploatacją, dzięki funkcji automatycznego wyłączenia się w przypadku zużycia się szczotek
 • Elektronika Tacho-Constamatic umożliwia pracę ze stałą prędkością obrotową, zwiększając precyzję wykonywanego zadania
 • Dzięki systemowi Metabo Quick można wymienić tarczę jednym przyciskiem

Dane technicze: 

 • Moc znamionowa: 1550 W
 • Prędkość obrotowa bez obciążenia: 2800-11000 /min
 • Moment obrotowy: 3,5 Nm
 • Regulacja obrotów

 

 

 

 

 

10. Szlifierka kątowa z regulacją obrotów Dewalt DWE4357

Jedyna w tym zestawieniu szlifierka kątowa z regulacją obrotów, wyposażona w bezszczotkowy silnik - brak szczotek zwiększa bezawaryjność silnika, zapewniając mu lepsze możliwości eksploatacyjne. Wysoka moc jaką oferuje umożliwia prowadzenie zarówno lżejszych, jak i bardziej wymagających prac. Nowoczesna konstrukcja osłony ułatwia jej demontaż i zmianę pozycji, które nie wymagają od operatora skorzystania z dodatkowych narzędzi. 5-stopniowa regulacja prędkości obrotowej czyni z modelu DWE4357 DeWalt urządzenie zapewniające użytkownikowi dużą swobodę działania.

Dewalt DWE4357

Zalety:

 • Żywotny silnik bezszczotkowy cechuje się większą bezawaryjnością, przez co możliwości eksploatacyjne narzędzia stoją na wysokim poziomie
 • Elektroniczne sprzęgło posiada funkcję Kickback Brake, dzięki któremu szlifierka jest wyłączana w momencie zablokowania się tarczy
 • Osłonę można łatwo usunąć bądź przestawić bez konieczności używania dodatkowych narzędzi

Dane techniczne:

 • Moc znamionowa: 1700 W
 • Prędkość obrotowa bez obciążenia: 2200-10500 /min
 • Wrzeciono: M14
 • Regulacja obrotów

 

 

Dlaczego warto postawić szlifierkę kątową z regulacją obrotów? 

Regulacja obrotów w szlifierce kątowej jest niezwykle przydatna, gdyż umożliwia dostosowanie prędkości narzędzia do rodzaju obrabianego materiału i wykonywanej operacji. Dzięki temu można bardziej precyzyjnie szlifować, ciąć czy polerować różnorodne powierzchnie - od miękkich po bardzo twarde, minimalizując ryzyko uszkodzenia obrabianego przedmiotu. Regulacja ta pozwala również na używanie jednego narzędzia do wielu zastosowań, co czyni je bardziej wszechstronnym i ekonomicznym wyborem.

 

 

Powiązane i polecane artykuły:

 dewalt-szlifierka-katowa-akumulatorowa-z-regulacja-obrotow  jaka wiertarko-wkretarka?

*Więcej artykułów o szlifierkach kątowych znajdziesz na naszym blogu

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2024

Polecane

pixel