Darmowa dostawa od 399,00 zł

Wybór wiertarko-wkrętarki – na co zwrócić uwagę? Domitech Bydgoszcz - Sklep i Serwis doradza

2020-08-27
Wybór wiertarko-wkrętarki – na co zwrócić uwagę? Domitech Bydgoszcz - Sklep i Serwis doradza

wybór wiertarko-wkrętarki - na co zwrócić uwagę?

Domitech Sklep i Serwis to miejsce, w którym każdy znajdzie dla siebie poszukiwane elektronarzędzie oraz potrzebny do niego osprzęt. Wśród wielu rożnych kategorii narzędziowych dziś skupimy się na akumulatorowych wiertarko-wkrętarkach, a dokładniej rzecz ujmując – na modelach akumulatorowych. Nie bez powodu poświęcamy osobne miejsce tej kategorii narzędziowej. Akumulatorowe wiertarko-wkrętarki pochodzące z oferty Domitech Sklep i Serwis są na tyle częstym wyborem wśród ich użytkowników, że można potraktować tę grupę urządzeń jako swoiste uniwersum narzędziowe. Już sama nazwa – akumulatorowe wiertarko-wkrętarki – łączą dwie zasadnicze czynności – wiercenie i wkręcanie.

Jak wybrać wiertarko-wkrętarkę?

Przy zakupie akumulatorowej wiertarko-wkrętarki z oferty Domitech Sklep i Serwis warto zwrócić uwagę na parametry określające możliwości danego modelu. Zapewne nie będzie zaskoczeniem, że pierwszą informacją, na którą należy zwrócić uwagę, jest moc wiertarko-wkrętarki. Krótko mówiąc – wpływa ona na pobór energii; ponadto w kontekście mocy mówić można o pewnej zależności, tj. razem ze wzrostem mocy można pracować w coraz to twardszych materiałach.
Kolejnym aspektem jest napięcie zasilania. Parametr ten w sposób bezpośredni związany jest z mocą, jaką cechuje się dana akumulatorowa wiertarko-wkrętarka. Zwracając uwagę na napięcie, warto pamiętać o tym, że dzięki wyższemu napięciu użytkownik pracować dłużej na jednym naładowaniu akumulatora. Efektem tego jest możliwość zdecydowanego zwiększenia wydajności pracy i zmniejszenia liczby przestojów. Dla lepszego zobrazowania napięcia i wartości mu przypisywanej możemy dokonać umownego podziału, wskazującego na bezpośrednie wykorzystanie akumulatorowych wiertarko-wkrętarek:
  • 3,6-10 V – możliwość wykonywania nieskomplikowanych prac domowych (np. skręcanie mebli), a także wkręcanie
  • 10 V i więcej – wiercenie, które scharakteryzować można jako bardzo sprawne; tutaj również majsterkowanie
  • 18 V i wyżej – często z funkcją udaru; bardziej wymagające prace budowlane wykonywane przez profesjonalistów
Trzecim parametrem jest moment obrotowy. Tutaj sprawa jest prosta – dzięki niemu wiemy, z jaką siłą będą wkręcane wkręty. Przy tej cesze podaje się dwie wartości, czyli miękki moment obrotowy i twardy moment obrotowy. Nie pozostawimy Was bez wyjaśnienia: wkręcanie miękkie – przy materiałach miękkich moment obrotowy wzrasta wraz z osiąganą głębokością wkręcania, z kolei praca z twardymi materiałami równoznaczna jest z wolnym wzrostem momentu obrotowego – to dlatego, aby na końcu moment obrotowy znacznie się zwiększył.
Przy wyborze właściwego modelu wiertarko-wkrętarki z oferty Domitech Sklep i Serwis warto skupić się także na:
  • Rodzaju zasilania i rodzaju akumulatora – z oczywistych względów mowa tutaj o modelach zasilanych akumulatorowo; ponadto standard, który jest najpowszechniejszy, to wykorzystywanie baterii litowo-jonowych, ponieważ te odznaczają się wydłużoną żywotnością, lekkością oraz brakiem efektu pamięci;
  • Pojemność akumulatora – sprawdzamy, ile Ah posiada wybrany przez nas wariant; pamiętajmy także, że im czas pracy na jednym naładowaniu jest dłuższy, tym po prostu można akumulatorową wiertarko-wkrętarkę wykorzystywać dłużej w swojej pracy;
  • Szybkość ładowania – z oczywistych względów krótsze ładowanie jest dla użytkowników korzystniejsze.

Akumulatorowa wiertarko-wkrętarki rekomendowane przez Domitech 

Akumulatorowe wiertarko-wkrętarki pochodzące z Domitech Sklep i Serwis charakteryzują się wieloma zaletami, które z pewnością zostaną docenione przez każdego użytkownika tych maszyn. Nie bez powodu podjęliśmy w niniejszym artykule właśnie temat akumulatorowych wiertarko-wkrętarek. Elektronarzędzia te dzięki swojej funkcjonalności są bardzo często wykorzystywane, a zatem ich popularność pozwala nam myśleć o nich jako o urządzeniach uniwersalnych. Modele wywodzące się z oferty Domitech Sklep i Serwis działają z wykorzystaniem najróżniejszych funkcji, które – rzecz jasna – zalezą właśnie od konkretnego wariantu maszyny. Z tego względu parametry współistniejące w wcześniej wymienionymi jako kluczowe to: częstotliwość udarów, średnica wiercenia w stali, drewnie lub betonie, wymiary, waga, uchwyt roboczy, akcesoria. W przypadku ostatniego elementu warto akumulatorowe wiertarko-wkrętarki znajdujące się w ofercie Domitech Sklep i Serwis wykorzystywać razem z ładowarką, akumulatorem czy chociażby zaczepem na pasek bądź walizką transportową.  

Zestawienie polecanych przez Domitech wiertarko-wkrętarek

Makita DHP485Z w Domitech Bydgoszcz - Sklep i Serwis DeWalt DCD778S2T w Domitech Bydgoszcz - Sklep i Serwis
Stanley Fatmax FMC625D2 w Domitech Bydgoszcz - Sklep i Serwis Hikoki DS18DLJ w Domitech Bydgoszcz - Sklep i Serwis
Bosch GSR 12V 15 FC w Domitech Bydgoszcz - Sklep i Serwis Metabo BS 18 QUiCK w Domitech Bydgoszcz - Sklep i Serwis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FAQ - najczęściej zadawane pytania:

Jak wybrać wiertarko-wkrętarkę?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, należy zadać sobie pytanie do czego tak na prawdę będzie wykorzystywana. Jeśli przeznaczeniem wiertarko-wkrętarki będą profesjonalne, wielogodzinne prace wówczas należy zwrócić uwagę na jakość wykonania, maksymalny moment obrotowy, ergonomię oraz uchwyt wiertarski. Jeśli natomiast wiertarko-wkrętarka będzie używana sporadycznie do prac hobbistycznych, wówczas wymagania mogą zostać obniżone. Do prac hobbistycznych nie jest wymagane 80Nm, ze spokojem 35Nm wystarczy. Dodatkowo nie potrzebny jest metalowy uchwyt wiertarski czy też hak do powieszenia elektronarzędzia na pas narzędziowy.

Jakie są najlepsze wiertarko-wkrętarki?

Najlepsze narzędzia to te, które pochodzą od renomowanych producentów. Warto zastanowić się czego oczekujemy od narzędzi. Jeżeli nie ma to być urządzenie jednorazowe - warto wybrać markowe narzędzie spośród elektronarzędzi oferowanych w sklepie Domitech. Nasze produkty dostarczane są bezpośrednio od producenta i podlegają ich pełnej gwarancji, dzięki czemu nie musisz zamartwiać się o procedurę gwarancyjną w przypadku ewentualnych komplikacji i problemów ze sprzętem.

Jak dobrać moment obrotowy wiertarko-wkrętkarki?

Wszystko zależy od trudności prac z jakimi przyjdzie zmierzyć się elektronarzędziu - im większy moment, tym większe prawdopodobieństwo że narzędzie wykona pracę. W przypadku drobnych prac takich jak np. skręcanie mebli bądź montaż zawiasów, blatów i innych drewnianych elementów w zupełności wystarczy wiertarko-wkrętarka, która charakteryzuje się maksymalnym momentem obrotowym wynoszącym około 15Nm. Do najbardziej wymagających prac producenci oferują elektronarzędzia z mnogością funkcji oraz niezwykle mocnym silnikom generującym maksymalny moment obrotowy wynoszący ponad 100Nm.

Jakie napięcie do wiertarko-wkrętarki?

Wybierając małe elektronarzędzie do domowego użytku warto zakupić urządzenie charakteryzujące się napięciem zasilania 12V. Wiertarko-wkrętarka o takim napięciu zasilania pozwoli na bezproblemowe skręcenie mebli, przykręcenie blatu do mebli kuchennych, wywiercenie otworów i innych drobnych prac. Wybierając wiertarko-wkrętarkę o napięciu zasilania 18V zakres prac zostaje poszerzony. Wiertarko-wkrętarki o większym napięciu zasilania generują z reguły większy maksymalny moment obrotowy, pozwalający na wykonanie prac, które wiertarko-wkrętarki o napięciu 12V nie są w stanie wykonać.

Jakie parametry powinna mieć dobra wkrętarka?

Dobra wiertarko-wkrętarka posiada maksymalny moment obrotowy na poziomie 35-50Nm, metalowy uchwyt wiertarski oraz dobrą ergonomię. Ta ostatnia jest aspektem indywidualnym, i każdy klient przed zakupem wiertarko-wkrętarki powinien wziąć ją do ręki, aby przekonać się czy dobrze leży mu w dłoni. Ponadto dobre wiertarko wkrętarki posiadają nowoczesne, bezszczotkowe silniki, które są w stanie sprostać niemal każdemu zadaniu.

Zakup wiertarko-wkrętarki- na co zwracać uwagę?

Pierwszą rzeczą na jaką Klienci zwracają uwagę jest cena. Nie zawsze najtańsze oznacza najlepsze. Kupując wiertarko-wkrętarkę warto postawić na markowy sprzęt oparty na wysokiej jakości podzespołach. Takie elektronarzędzie nie jest kupowane dwa razy do roku, dlatego warto dopłacić do wysokiej jakości, markowego sprzętu.

 

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2020

Polecane

pixel