Darmowa dostawa od 399,00 zł

Starlock, Starlock Plus i Starlock Max

2023-07-12
Starlock, Starlock Plus i Starlock Max

starlock plus starlock max

System Starlock jest rozwinięciem wcześniejszych systemów mocowania akcesoriów do oscylacyjnych narzędzi wielofunkcyjnych, takich jak systemy Bosch Starlock czy Fein Multimaster.

 

Starlock System

System mocowania Starlock to obecnie bardzo popularny standard mocowania akcesoriów oscylacyjnych narzędzi wielofunkcyjnych.

Starlock jest standardem branżowym, który został wprowadzony przez Bosch w celu ustandaryzowania mocowania akcesoriów do narzędzi wielofunkcyjnych. System Starlock oferuje szybkie i wygodne mocowanie akcesoriów poprzez trzywymiarową technologię trójpunktowego montażu. W porównaniu do innych systemów - Bosch zapewnia, że mocowanie Starlock zapewnia lepszą stabilność, większą siłę docisku i szybszą wymianę akcesoriów. 

Akcesoria do narzędzi wielofunkcyjnych z systemem Starlock mają specjalne wycięcia i wybrzuszenia, które pasują do specjalnie przystosowanej głowicy urządzenia. Obecnie istnieją trzy typy interfejsów - Starlock, Starlock Plus oraz Starlock Max. Każdy z tych interfejsów jest zgodny z innym poziomem narzędzi wielofunkcyjnych i oferuje różne możliwości mocowania.

Podział akcesoriów Starlock na klasy mocowania

  • Starlock
  • Starlock Plus
  • Starlock Max

 

starlock plus starlock max

 

Klasy osprzętu Starlock

Akcesoria do narzędzi wielofunkcyjnych Starlock obejmują różne typy ostrzy tnących i szlifujących, które umożliwiają wykonywanie różnorodnych zadań, takich jak cięcie, wycinanie, szlifowanie, struganie i polerowanie w różnych materiałach. 

Wszystkie trzy rodzaje mocowania w systemie Starlock mają na celu zapewnienie bezpiecznego, szybkiego i skutecznego mocowania akcesoriów do narzędzi wielofunkcyjnych. W zależności od rodzaju narzędzia wielofunkcyjnego i rodzaju wykonywanej pracy, można wybrać odpowiedni rodzaj akcesoriów zgodnych z danym interfejsem Starlock, aby uzyskać optymalne rezultaty i wydajność.

 

starlock - warianty

 

Starlock

Starlock to podstawowy interfejs w systemie Starlock. Charakteryzuje się trzema wyraźnymi wycięciami na końcu każdego akcesorium. Ten rodzaj mocowania jest kompatybilny z narzędziami wielofunkcyjnymi o niższym poziomie mocy. Starlock zapewnia solidne i bezpieczne mocowanie akcesoriów, umożliwiając wykonywanie różnorodnych zadań w precyzyjny sposób. 

  • kompatybilność z systemem OIS
  • maksymalna głębokość cięcia 50 mm

Starlock Plus

Starlock Plus to zaawansowany interfejs w systemie Starlock, który oferuje większą wydajność i moc. Akcesoria Starlock Plus mają wycięcia oraz dodatkowe wybrzuszenie na krawędziach. Ten rodzaj mocowania jest kompatybilny zarówno z narzędziami wielofunkcyjnymi o niższym poziomie mocy, jak i o większej mocy. Dzięki większej powierzchni kontaktowej i lepszej siły docisku, Starlock Plus zapewnia bardziej stabilne mocowanie i bardziej efektywne przenoszenie energii podczas wykonywania cięcia, szlifowania i innych zadań.

  • szerszy zakres zastosowań
  • maksymalna głębokość cięcia 60 mm

Starlock Max

Starlock Max to najbardziej zaawansowany interfejs w systemie Starlock. Akcesoria Starlock Max mają wycięcia, większe wybrzuszenie i dodatkowe nacięcie na krawędzi. Ten rodzaj mocowania jest przeznaczony dla profesjonalnych narzędzi wielofunkcyjnych o najwyższej mocy i wytrzymałości. Starlock Max zapewnia największą stabilność i wydajność podczas intensywnego użytkowania i ciężkich zadań.

  • do najbardziej wymagających zastosowań
  • maksymalna głębokość cięcia 80 mm

 

starlock max

 

Narzędzia kompatybilne z systemem Starlock

Wśród producentów wielu narzędzi znajdziemy urządzenia wspierające system mocowania Starlock.

Narzędzia wielofunkcyjne Bosch

Wśród narzędzi wielofunkcyjnych Bosch znajdziemy trzy modele urządzeń kompatybilnych z systemem Starlock, są to modele: sieciowy Bosch GOP 30-28, akumulatorowy GOP 18V-28, pracujący z napięciem 18V oraz zasilany napięciem 12V, model GOP 12V-28.

Narzędzia wielofunkcyjne Makita

Jedynym narzędziem dotychczas w ofercie marki Makita, które wykorzystuje akcesoria z mocowaniem Starlock, jest model DTM52.

Narzędzia wielofunkcyjne Fein Starlock

Wśród wielofunkcyjnych narzędzi oscylacyjnych Fein znajdziemy najbogatszą ofertę urządzeń. Wszystkie narzędzia wielofunkcyjne Fein - sieciowe i akumulatorowe z serii Fein Multimaster są kompatybilne z akcesoriami Starlock.

Narzędzia wielofunkcyjne Festool Starlock

W ofercie marki Festool obecnie występuje jeden model narzędzia kompatybilnego z systemem Starlock. Jest nim model VECTURO OSC 18 - narzędzie wielofunkcyjne akumulatorowe, zasilane napięciem 18V.

 

 starlock_vs_starlock_max

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2023
Podziel się swoim komentarzem z innymi

Polecane

pixel