Darmowa dostawa od 399,00 zł

Polecane szlifierki kątowe sieciowe na 2023 rok

2023-08-17
Polecane szlifierki kątowe sieciowe na 2023 rok

 Najlepze szlifierki kątowe sieciowe na 2023 rok

Sprawdź nasz przegląd najchętniej wybieranych szlifierek kątowych z zasilaniem sieciowym, wyposażone w regulację prędkości obrotowej, do profesjonalnych zastosowań.

 

Profesjonalne szlifierki kątowe sieciowe

Profesjonalne szlifierki kątowe z zasilaniem sieciowym to zaawansowane narzędzia elektryczne, które służą do obróbki różnego rodzaju materiałów, takich jak metal, kamień, ceramika, drewno czy tworzywa sztuczne. Wszystkie z nich charakteryzują się możliwością dostosowywania parametrów do zadanej pracy, oferując dużą moc i wytrzymałość, co umożliwia bardziej precyzyjne i efektywne przetwarzanie materiałów w najtrudniejszych warunkach.

Co wyróżnia profesjonalne szlifierki kątowe dla profesjonalistów?

 • Regulacja obrotów: szlifierki kątowe z regulacją pozwalają na dostosowywanie prędkości obrotowej tarczy do rodzaju obrabianego materiału oraz zamocowanego akcesorium. Regulacja obrotów pomaga osiągnąć optymalne rezultaty przy różnych pracach.

 • Bezpieczeństwo: Regulacja parametrów pracy, takich jak prędkość obrotowa, może pomóc w zminimalizowaniu ryzyka uszkodzeń materiału lub narzędzia oraz poprawić bezpieczeństwo użytkownika. Profesjonalne modele szlifierek kątowych posiadają również wiele udogodnień, poprawiając komfort i bezpieczeństwo podczas codziennego użytkowania.

 • Wytrzymałość: Profesjonalne szlifierki kątowe to narzędzia wykorzystywane do wielu zadań, takich jak szlifowanie, cięcie, polerowanie, czy usuwanie rdzy czy farby. Nieodstąpioną cechą każdego narzędzia do profesjonalnych zastosowań jest ich trwałość i wytrzymałość na ciężkie, przemysłowe czy budowlane warunki. Solidna konstrukcja zewnętrzna i wytrzymałe komponenty są niezbędne gdy mowa o narzędziach dla profesjonalistów.

 • Ergonomia: Wiele z tych szlifierek zostało zaprojektowanych z myślą o komforcie użytkowania. Posiadają wygodny i bezpieczny uchwyt, dobrze wyważony design oraz systemy tłumienia drgań, co pomaga zmniejszyć zmęczenie operatora przy długotrwałym użytkowaniu.

 • Akcesoria i funkcje dodatkowe: Wiele profesjonalnych szlifierek kątowych może być wyposażonych w dodatkowe akcesoria, takie jak regulowane osłony, systemy odsysania pyłu, systemy antywibracyjne, a także możliwość montażu różnych tarcz szlifierskich lub akcesoriów w zależności od zadania.

 

Polecane szlifierki kątowe sieciowe - przegląd najchętniej wybieranych modeli

Poniżej przedstawiamy najchętniej wybierane modele szlifierek kątowych na zasilaniu sieciowym, które z pewnością spełnią oczekiwania najbardziej wymagających profesjonalistów.

 1. Szlifierka kątowa Bosch GWS 9-125 S
 2. Szlifierka kątowa Bosch GWS 12-125 S
 3. Szlifierka kątowa Bosch GWS 17-125 S
 4. Szlifierka kątowa Metabo WEV 850-125
 5. Szlifierka kątowa Metabo WEV 11-125 Quick
 6. Szlifierka kątowa Metabo WEV 15-125 Quick
 7. Szlifierka kątowa Metabo WEV 17-125 Quick
 8. Szlifierka kątowa Dewalt DWE4257
 9. Szlifierka kątowa DeWalt DWE4357
 10. Szlifierka kątowa Fein CG 13-125 V
 11. Szlifierka kątowa Fein CG 17-125 INOX
 12. Szlifierka kątowa Stanley Fatmax FMEG225VS

 

1. Szlifierka kątowa Bosch GWS 9-125 S

Szlifierka kątowa Bosch GWS 9 125 S to jeden z najchętniej wybieranych podstawowych modeli kątówek z regulacją obrotów. Urządzenie posiada moc 900W. Wyjątkową cechą tej szlifierki jest możliwość regulacji prędkości obrotowej w zakresie od 2800 do 11000 obrotów na minutę. Została zaprojektowana do wykonywania prac związanych z obróbką mechaniczną różnych materiałów.

Głównym przeznaczeniem szlifierki kątowej jest szlifowanie powierzchni oraz cięcie różnorodnych materiałów. Dzięki odpowiednim tarczom, przy jej pomocy można przeciąć elementy stalowe, wygładzić spoiny, obrabiać drewno oraz beton. Bosch GWS 125 S znajdzie zastosowanie w wielu dziedzinach, takich jak ślusarstwo, prace remontowe i wykończeniowe, stolarstwo, kamieniarstwo, motoryzacja oraz wiele innych branż.

Bosch GWS 9-125 S

Dane techniczne:

 • Typ silnika: szczotkowy
 • Średnica tarczy szlifierskiej: 125 mm
 • Moc znamionowa: 900 W
 • Mocowanie tarczy: M14
 • Zakres prędkości na biegu jałowym: 2800-11000/min

 

2. Szlifierka kątowa Bosch GWS 12-125 S

Bosch GWS 12-125 S to sieciowa szlifierka kątowa o mocy 1200W, idealna do trudnych prac takich jak cięcie stali czy usuwanie starych warstw kleju przy użyciu 125 mm tarczy garnkowej. Urządzenie wyposażone jest w klasyczny gwint wrzeciona M14, co umożliwia zamocowanie różnego rodzaju akcesoriów, a także wykonanie różnorodnych zadań, w tym szlifowania, cięcia, gratowania i wielu innych.

Model ten jest w odróżnieniu do wcześniej wspomnianej szlifierki GWS 9-125 S - mocniejszym narzędziem, oferującym wzrost mocy o 300 W oraz zapewniający dodatkowe funkcje/technologie jak "Restart Protection", "Vibration Control" i "Kickback Control".

Bosch GWS 12-125 S

Dane techniczne:

 • Typ silnika: szczotkowy
 • Średnica tarczy szlifierskiej: 125 mm
 • Moc znamionowa: 1200 W
 • Mocowanie tarczy: M14
 • Zakres prędkości na biegu jałowym: 2800-11000/min

 

3. Szlifierka kątowa Bosch GWS 17-125 S

Szlifierka kątowa Bosch GWS 17-125 S to najmocniejsza kątówka Bosch w tym zestawieniu, która posiada nowoczesny silnik bezszczotkowy. Głównym przeznaczeniem tego urządzenia jest szlifowanie powierzchni oraz cięcie najtwardszych materiałów. Ta szlifierka kątowa jest niezwykle praktycznym narzędziem do wielu zastosowań, takich jak ślusarstwo, prace remontowo-wykończeniowe, stolarstwo, kamieniarstwo, motoryzacja i inne. Urządzenie posiada wydajny silnik o mocy 1700 W, co umożliwia pracę w trudnych warunkach oraz obróbkę ciężkich materiałów.

Dzięki regulacji obrotów szlifierka może być używana do prac w materiałach miękkich, takich jak tworzywa sztuczne czy miękkie drewno. Bezpieczeństwo użytkowania jest zapewnione dzięki funkcji KICKBACK CONTROL, która automatycznie wyłącza zasilanie w przypadku wykrycia zakleszczenia tarczy. Dodatkowo, funkcja Soft Start zapewnia płynny start urządzenia, eliminując nagłe szarpnięcie przy włączaniu. Istotną cechą jest także RESTART PROTECTION, uniemożliwiająca przypadkowe włączenie narzędzia po utracie zasilania i jego powtórnym przywróceniu.

Bosch GWS 17-125 S 

Dane techniczne:

 • Typ silnika: szczotkowy
 • Średnica tarczy szlifierskiej: 125 mm
 • Moc znamionowa: 1700 W
 • Mocowanie tarczy: M14
 • Zakres prędkości na biegu jałowym: 2800-11500/min

 

4. Szlifierka kątowa Metabo WEV 850-125

Szlifierka kątowa Metabo, model WEV 850-125 to jedna z podstawoych szlifierek kątowych producenta. Narzędzie wyposażone jest w obowiązkową dla profesjonalistów regulację prędkości obrotowej i cechuje się solidną konstrukcją oraz szerokim spektrum zastosowań. Elektronarzędzie umożliwia wykonywanie dokładnych cięć, szlifowanie spawów oraz obróbkę większych obszarów.

Szlifierka kątowa wyróżnia się wysoką wytrzymałością na przeciążenia, co umożliwia pracę w wymagających warunkach.

Metabo WEV 850-125

Dane techniczne:

 • Typ silnika: szczotkowy
 • Średnica tarczy szlifierskiej: 125 mm
 • Moc znamionowa: 850 W
 • Mocowanie tarczy: M14
 • Zakres prędkości na biegu jałowym: 3000-11500/min

 

5. Szlifierka kątowa Metabo WEV 11-125 Quick

Szlifierka kątowa Metabo, model WEV 11-125 Quick, to bardziej zaawansowana kątówka względem wcześniej wspomnianego modelu. Narzędzie wyróżnia się małym, komfortowym obwodem rękojeści, zapewniając doskonały uchwyt oraz niezwykłą ergonomię. Narzędzie umożliwia swobodne ruchy i niezwykle precyzyjne cięcie. Zastosowana opatentowana technologia Metabo Marathon działa jako osłona dla silnika, chroniąc go przed pyłem. Dzięki temu wrażliwość na przeciążenia jest zmniejszona o 20%, a moment obrotowy zwiększony nawet o 50%, co znacząco wpływa na żywotność i wydajność samego silnika. 

Metabo WEV 11-125 -Quick

Dane techniczne:

 • Typ silnika: szczotkowy
 • Średnica tarczy szlifierskiej: 125 mm
 • Moc znamionowa: 1100 W
 • Mocowanie tarczy: M14
 • Zakres prędkości na biegu jałowym: 2800-10500/min

 

6. Szlifierka kątowa Metabo WEV 15-125 Quick

Szlifierka WEV 15-125 Quick umożliwia precyzyjną kontrolę prędkości obrotowej, zintegrowaną z układem elektronicznym, gwarantując stabilność prędkości nawet podczas obciążenia. Narzędzie oferuje płynny start oraz zapobiega ponownemu uruchomieniu w przypadku utraty zasilania. Zwiększenie bezpieczeństwa pracy osiągnięto dzięki zastosowaniu sprzęgła przeciążeniowego, które automatycznie odłącza napęd w sytuacji nagłego obciążenia, na przykład przy zakleszczeniu tarczy szlifierskiej. Specjalny uchwyt Metabo VibraTech (MVT) pozwala na pracę z mniejszymi drganiami, co przekłada się na wygodę użytkowania.

Beznarzędziowa wymiana tarczy została uproszczona poprzez zastosowanie jednego przycisku oraz innowacyjnego systemu M-Quick do mocowania tarczy i mechanizmu blokady. Mechanizm blokady aktywuje się w trakcie obracania tarczy, powodując poluzowanie nakrętki mocującej. Silnik Metabo Marathon łączy wydajność oraz wytrzymałość na trudne warunki pracy w kompaktowych rozmiarach.

Metabo WEV 15-125 Quick

Dane techniczne:

 • Typ silnika: szczotkowy
 • Średnica tarczy szlifierskiej: 125 mm
 • Moc znamionowa: 1550 W
 • Mocowanie tarczy: M14
 • Zakres prędkości na biegu jałowym: 2800-11000/min

 

7. Szlifierka kątowa Dewalt DWE4257

Szlifierka kątowa Dewalt, model DWE4257, przeznaczona jest do użycia z tarczami o średnicy 125 mm, oferując moc znamionową na poziomie 1500 W. Narzędzie to jest wyposażone w zabezpieczenie przed nagłym zanikiem prądu, co chroni przed niekontrolowanym przestojem. Precyzyjna regulacja prędkości za pomocą elektronicznego sterowania umożliwia dokładne dostosowanie narzędzia do różnych zastosowań i rodzajów materiałów. Wysokowydajny silnik dedykowany do intensywnych prac gwarantuje efektywną wydajność. Mobilność i poręczność szlifierki pozwalają na wygodną pracę, a zastosowana funkcja łagodnego rozruchu poprawia precyzję działania. Szlifierka została wyposażona w szczotki samoodłączające się, co chroni silnik przed uszkodzeniem.

Dewalt DWE4257

Dane techniczne:

 • Typ silnika: szczotkowy
 • Średnica tarczy szlifierskiej: 125 mm
 • Moc znamionowa: 1500 W
 • Mocowanie tarczy: M14
 • Zakres prędkości na biegu jałowym: 2800-10500/min

 

8. Szlifierka kątowa DeWalt DWE4357

Szlifierka kątowa marki DeWalt, model oznaczony jako DWE4357 to jedno z najmocniejszych urządzeń w tym zestawieniu. Szlifierka została wyposażona w nowoczesny, bezszczotkowy silnik o mocy 1700 W, który umożliwia pięciostopniową regulację prędkości obrotowej za pomocą układu elektronicznego. Silnik bezszczotkowy przyczynia się do znacznego zwiększenia wydajności narzędzia oraz jego trwałości, a także obniża emisję ciepła. Szlifierka ta jest przeznaczona do profesjonalnego szlifowania oraz wykonywania prac w warunkach największego obciążenia.

DeWalt DWE4357

Dane techniczne:

 • Typ silnika: bezszczotkowy
 • Średnica tarczy szlifierskiej: 125 mm
 • Moc znamionowa: 1700 W
 • Mocowanie tarczy: M14
 • Zakres prędkości na biegu jałowym: 2200-10500/min

 

9. Szlifierka kątowa Fein CG 13-125 V

Szlifierka kątowa Fein, model CG 13-125 V jest praktycznym i kompaktowym urządzeniem o mocy 1300 W, oferującym regulację prędkości obrotowej. Narzędzie stanowi doskonały wybór do efektywnego szlifowania i cięcia. Posiada solidny i wytrzymały silnik, który sprawdza się w codziennym profesjonalnym użytkowaniu, zapewniając szybki postęp pracy. Wzmacniając trwałość narzędzia, zastosowano zabezpieczenie przed przeciążeniem oraz poprawioną wytrzymałość szczotek węglowych. Dzięki zmiennej prędkości obrotowej i ruchomej głowicy przekładniowej umożliwiającej obrót o 90°, narzędzie to zapewnia większą elastyczność w różnych zastosowaniach

Fein CG 13-125 V

Dane techniczne:

 • Typ silnika: szczotkowy
 • Średnica tarczy szlifierskiej: 125 mm
 • Moc znamionowa: 1300 W
 • Mocowanie tarczy: M14
 • Zakres prędkości na biegu jałowym: 2800-11500/min

 

10. Szlifierka kątowa Fein CG 17-125 INOX

Szlifierka kątowa Fein CG 17-125 INOX to praktyczne narzędzie o mocy 1700 W i wyjątkowo dużej rezerwie mocy. Jej kompaktowa konstrukcja zapewnia wygodne użytkowanie. Jest idealna do wydajnego szlifowania i cięcia.

Urządzenie wykorzystuje solidny i trwały silnik, który doskonale sprawdza się w codziennym zastosowaniu. Trwałość szlifierki kątowej Fein CG 17-125 INOX została zwiększona dzięki zastosowaniu zabezpieczenia przeciążeniowego oraz wzmocnionym szczotkom węglowym. Efektywny silnik pozwala na szybszy postęp pracy. Możliwość regulacji prędkości obrotowej rozszerza zakres zastosowań narzędzia.

Fein CG 17-125 INOX dba o kompleksową ochronę użytkownika podczas pracy. Zapewnia to funkcja łagodnego rozruchu, mechanizm zapobiegający przypadkowemu ponownemu uruchomieniu oraz kontrola odrzutu. Dodatkowo, uchwyt antywibracyjny poprawia komfort użytkowania. Szlifierka oferuje również wygodny system beznarzędziowej wymiany materiałów ściernych. W zestawie znajduje się również nakrętka szybkomocująca.

Fein CG 17-125 INOX

Dane techniczne:

 • Typ silnika: szczotkowy
 • Średnica tarczy szlifierskiej: 125 mm
 • Moc znamionowa: 1700 W
 • Mocowanie tarczy: M14
 • Zakres prędkości na biegu jałowym: 2200-7500/min

 

12. Szlifierka kątowa Stanley Fatmax FMEG225VS

Szlifierka kątowa Stanley Fatmax FMEG225VS to małe i lekkie urządzenie zasilane sieciowo, które umożliwia regulację prędkości obrotowej i posiada moc znamionową wynoszącą 1100 W. Ta niewielka szlifierka kątowa od Stanley Fatmax wyposażona w nieskomplikowany silnik szczotkowy, oferujący zakres regulacji prędkości od 3000 do 11000 obrotów na minutę, co sprawia, że jest to bardzo uniwersalna kątówka do różnych zastosowań w bardzo przystępnej cenie.

FMEG225VS

Dane techniczne:

 • Typ silnika: szczotkowy
 • Średnica tarczy szlifierskiej: 125 mm
 • Moc znamionowa: 1100 W
 • Mocowanie tarczy: M14
 • Zakres prędkości na biegu jałowym: 3000-11000/min

 

 

Podsumowanie

Wśród polecanych dzisiaj 10, obecnie najchętniej wybieranych i polecanych modeli szlifierek kątowych do zastosowań profesjonalnych, znajdziemy produkty takich marek jak Bosch, MetaboDewalt oraz Fein. Pełna oferta szlifierek kątowych sieciowych z regulacją obrotów, które przystosowane są do ciężkiej pracy, jest znacznie większa niż to co przedstawiliśmy w zestawieniu powyżej. Wybór odpowiedniego modelu to oczywiście kwestia indywidualna - zależna od potrzeb, czy to maksymalnej mocy, zakresu regulacji prędkości obrotowej czy też średnicy obsługiwanych tarcz.

Pewni natomiast jesteśmy, że polecane powyżej modele to wydajne elektronarzędzia, które sprostają niemal każdym wzywaniom w profesjonalnych zastosowaniach.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2023

Polecane

pixel