Darmowa dostawa od 399,00 zł

ReTh!nk - nowa seria Gardena EcoLine

2024-01-31
ReTh!nk - nowa seria Gardena EcoLine

 ReTh!nk - nowa seria Gardena EcoLine

 

ReTh!nk - nowa seria Gardena EcoLine. Zrównoważona produkcja. Estetyczny design. Wytrzymała konstrukcja.

GARDENA EcoLine to pierwsza na rynku seria wysokiej jakości narzędzi ogrodniczych, które zostały wyprodukowane przy znacznym udziale materiałów pochodzących z recyklingu, głównie z materiałów przetworzonych z odpadów post-konsumenckich. Plastikowe elementy każdego z produktów składają się w co najmniej 65% z materiałów pochodzących z recyklingu. Seria GARDENA EcoLine została wyróżniona nagrodą German Sustainability Award Design 2022 w kategorii "Vision".

Produkty do nawadniania i narzędzia ręczne z nowej serii GARDENA EcoLine to naturalny wybór dla zapalonych ogrodników. Są wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu i zachwycają bezkompromisową jakością, wysoką trwałością, atrakcyjnym wzornictwem i niezwykłą łatwością obsługi.

 

Obietnica GARDENA ReTh!nk

Nasze działania mają konsekwencje dla środowiska i klimatu. Ważne jest, abyśmy byli tego świadomi i mierzyli się z wynikającymi z tego wyzwaniami. Dlatego uważamy, że nadszedł czas na przemyślenia. ReTh!nk. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jakie inicjatywy podejmujemy dzisiaj, aby Twoje narzędzia ogrodowe i praca w ogrodzie były bardziej zrównoważone.

 

Zaangażowanie w zrównoważony rozwój

GARDENA to marka społecznie odpowiedzialna i świadoma, która od zawsze przywiązuje wagę do zrównoważonego rozwoju. Nowa linia produktów EcoLine wyraźnie odzwierciedla zaangażowanie firmy w ochronę środowiska i jednocześnie wysoką jakość jej produktów. Linia EcoLine obejmuje bestsellery GARDENY: produkty do nawadniania, małe narzędzia, sekatory ogrodowe etc.

 

Zrównoważony dobór materiałów

Większość tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu to przetworzone odpady z gospodarstw domowych, np. folie i opakowania, znane również jako materiały pochodzące z recyklingu poużytkowego. Dla zwiększenia trwałości narzędzi zastosowaliśmy dodatkowe elementy metalowe, które również wykonane są z materiałów pochodzących z recyklingu. 
Na końcu uchwytu także wykorzystujemy elementy z ekologicznie pozyskanego surowca: jest to drewno bukowe z certyfikatem pochodzenia FSC®.

Skład każdego produktu można znaleźć na opakowaniu, jak pokazano na poniższym przykładzie:

1 - Woskowane drewno bukowe z europejskich lasów z certyfikatem FSC®.
2 - Elementy plastikowe wykonane w ponad 85% z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu: w tym ponad 65% z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu poużytkowego i ponad 15% z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu poprzemysłowego.
3 - Elementy metalowe wykonane w ponad 45% z metalu pochodzącego z recyklingu.

 

ReTh!nk - nowa seria Gardena EcoLine

 

Trwałość dzięki jakości

Produkty do nawadniania EcoLine można z powodzeniem stosować ze wszystkimi produktami z serii Original GARDENA System. Elementy będą idealnie do siebie pasować i jednocześnie zachowają doskonałą szczelność. GARDENA udziela na te produkty 5 lat gwarancji* oraz 30 lat gwarancji* na wąż ogrodowy.

GARDENA nie uznaje kompromisów w kwestii jakości, nawet w przypadku małych narzędzi i sekatorów ogrodowych wykonanych z materiałów pochodzących z recyklingu. GARDENA zapewnia aż 25 lat gwarancji* na te produkty.

*Po rejestracji na www.gardena.com/pl/rejestracja w czasie 3 miesięcy od zakupu. Warunki gwarancji na www.gardena.com/pl/gwarancja.

 

Zrównoważony rozwój dzięki dobrym projektom

Produkty EcoLine mają niepowtarzalny design, który świadomie różni się od naszego standardowego asortymentu. Dyskretna kolorystyka w połączeniu z metalowymi elementami nadaje narzędziom nowoczesny, świadczący o wysokiej jakości wygląd.

 

Opakowanie: w 100% z materiałów pochodzących z recyklingu i nadających się do powtórnego przetworzenia

Nie tylko nasze produkty, ale również i ich opakowania są przez nas starannie dopracowane. Wysokiej jakości tektura wykonana jest w 100% z materiału pochodzącego z recyklingu i cechuje ją duża trwałość. Do druku na tekturze używamy wyłącznie zaawansowanych technologicznie tuszy na bazie wody. Opakowanie w 100% nadaje się do recyklingu.

 

 

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2024

Polecane

pixel