Darmowa dostawa od 399,00 zł

Wyciek oleju z piły spalinowej DCS 34 Makita- Naprawa

2018-03-22
Wyciek oleju z piły spalinowej DCS 34 Makita- NaprawaNaprawa piły spalinowej Makita DCS34 - wyciek oleju. Sprawdź jak poradzi sobie z tym serwis Domitech ! 
Diagnoza problemu
  
   W serwisie Domitech zawitała wiosna, a w raz z nią, klienci zaczęli przynosić narzędzia do prac ogrodowych czy działkowych. Do naprawy została oddana pierwsza piła spalinowa. Mowa tu o modelu Makita DCS 34. Narzędzie jest po gwarancji, a służy użytkownikowi tak dobrze, że postanowił on jak najszybciej oddać je w nasze ręce.
    Przyczyną oddania piły do naprawy, był wyciek oleju, który spowodował też wypalenie dziury w obudowie. Jasne było od początku, że należy rozebrać narzędzie, by wymienić obudowę i dostać się do zbiornika od oleju . Zakładaliśmy oczywiście, że był on uszkodzony, stąd też ten wyciek.
Naprawa 

    By zdjąć obudowę, musieliśmy wykręcić wszystkie śruby i rozpołowić korpus, gdyż składał się on z dwóch części. Jedna część obudowy zeszła bez problemu, jednak, by zdjąć drugą, potrzebne było zdemontowanie mechanizmu.
   Całość prac była o tyle trudna, że wyciekający olej zalał narzędzie. Gdy już zdjęliśmy część z uszkodzoną obudową i dostaliśmy się do zbiornika od oleju, zauważyliśmy, że zgodnie z naszymi przewidywaniami, był on pęknięty.

Podsumowanie

   Zamówiliśmy wypaloną część obudowy i wymieniliśmy zbiornik od oleju na nowy. Teraz wystarczyło wyczyścić wszystkie elementy piły i złożyć ją na nowo, wraz z nowym korpusem.
  Tak gotowe narzędzie, po odpaleniu, działało sprawnie i może posłużyć właścicielowi przy tegorocznych wiosennych pracach na zewnątrz.


Pokaż więcej wpisów z Marzec 2018

Polecane

pixel