Darmowa dostawa od 399,00 zł

Ranking ukośnic 2022 - najlepsza ukośnica

2022-01-05
Ranking ukośnic 2022 - najlepsza ukośnica

Ranking ukośnic 2022 - najlepsza ukośnica 

Wybór najlepszej ukośnicy zależy od indywidualnych potrzeb użytkownika oraz wymagań i wyzwań jakie będą stawiane przed maszyną. Istnieje wiele świetnych marek elektronarzędzi oraz poszczególnych modeli ukośnic dostępnych na rynku oraz w naszym sklepie, które różnią się w zależności od funkcjonalności, oferowanej wydajności, rozmiaru tarczy tnącej, jakością wykonania oraz samej ceny. 

Jaka jest najlepsza ukośnica?

Wybór najlepszej ukośnicy zależy od indywidualnych potrzeb użytkownika oraz wymagań i wyzwań jakie będą stawiane przed maszyną. Istnieje wiele świetnych marek elektronarzędzi oraz poszczególnych modeli ukośnic dostępnych na rynku oraz w naszym sklepie, które różnią się w zależności od funkcjonalności, oferowanej wydajności, rozmiaru tarczy tnącej (określającej zasięg w głąb materiału/głębokość roboczą), jakością wykonania oraz samej ceny.

Przed podjęciem decyzji zakupowej ukośnicy, narzędzia które nie należy do najtańszych - należy określić swoje potrzeby i wymagania. Dla przykładu - planując zakup narzędzia do pracy w zakresie indywidualnych potrzeb, pracy w ogrodzie - niepotrzebna jest bardzo mocna ukośnica, lepiej sprawdzi się przenośny, bardziej poręczny model. Z kolei, poszukując/potrzebując ukośnicy do profesjonalnych zastosowań, do prac budowlanych, wtedy warto wybrać model o większej mocy i wydajności.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie "Jaka ukośnica jest najlepsza?", ale warto skonsultować się z ekspertem oraz zapoznać się z opiniami innych użytkowników.

Dane techniczne, cechy oraz najważniejsze funkcje dobrej ukośnicy

 • Moc znamionowa: moc urządzenia określa zdolność do sprawnego cięcia różnych materiałów, im większa moc tym szybszy postęp prac
 • Średnica tarczy: rozmiar obsługiwanych tarcz określa maksymalną głębokość cięcia
 • Linia laserowa: umożliwia precyzyjniejsze cięcie wskazując linię cięcia
 • Posuw: umożliwia zwiększenie szerokości roboczej
 • Typ mechanizmu posuwu: niektóre typy posuwu uniemożliwiają montaż ukośnicy pod ścianą
 • Regulacja katą: jednostronna lub dwustronna
 • Szerokość podstawy: łatwość obróbki większych elementów
 • Mocowanie do stołu: możliwość montażu do mobilnych stołów i łatwość przenoszenia
 • Funkcja 2 w 1: połączenie ukośnicy z pilarką stołową

Jaka ukośnica dla amatora?

Jeśli jesteś amatorskim majsterkowiczem, lub planujesz prace remontowe we własnym zakresie i potrzebujesz do tego - ukośnicy do prac w domu lub w ogrodzie, warto wybrać ukośnicę o mniejszej mocy i rozmiarze, ale z dobrymi funkcjami i łatwą obsługą. Jeśli nie potrzebujesz wielkiej maszyny o największej średnicy tarczy i zakresie cięcia, warto pomyśleć o konstrukcji przenośnej, o mocy około 1200-1400 watów, która pozwoli na cięcie różnych materiałów, takich jak drewno, metal, tworzywa sztuczne itp. Niezależnie od wyboru dużej czy małej ukośnicy - warto wybrać markową ukośnicę znanego i cenionego producenta, który oferuje pełną gwarancję oraz serwis po sprzedażowy, co zapewni spokój i pewność w użytkowaniu narzędzia.

Polecane ukośnice dla majsterkowiczów

 1. Ukośnica Metabo KS 216 M (610216000) - Metabo KS 216 M to solidna piła ukośnica, która oferuje wiele praktycznych funkcji idealnych dla amatorów stolarskich prac. Solidna konstrukcja z aluminiowego odlewu ciśnieniowego pozwala na pracę nawet przy najcięższych zadaniach, a zintegrowane gniazdo ssące skutecznie odsysa wióry. Dodatkowo, wysuwane poszerzenia stołu oraz ergonomiczne chwyty ułatwiające przenoszenie sprawiają, że ta piła ukośnica jest wygodna i przyjazna dla użytkownika

 2. Ukośnica Metabo KGS 254 M (613254000) - Metabo KGS 254 M to wydajne urządzenie, gwarantujące utrzymanie prędkości obrotowej tarczy tnącej przy znacznie trudniejszych/twardszych materiałach. Dzięki zastosowanej technologii miękkiego startu, trwałość silnika jest znacznie wydłużona w porównaniu do urządzeń bez tej funkcji. Dodatkowo, obrotowy stół wykonany z odlewu aluminiowego umożliwia szybkie i precyzyjne ustawianie różnych kątów za pomocą punktów blokujących, co znacznie przyspiesza prace stolarskie. KGS 254 M jest także wyposażona w diody LED, które inteligentnie oświetlają tarczę tnącą, tworząc precyzyjną linię cięcia na obrabianym materiale. Model ten ma funkcję posuwu, która pozwala na obróbkę szerokich elementów.

 3. Ukośnica Scheppach HM254 - Piła ukośnica HM254 doskonale nadaje się do różnych zastosowań w dziedzinie stolarstwa, prac remontowych i konstrukcyjnych. Zapewnia precyzyjne cięcie drewnianych materiałów, zarówno prostych, jak i pod różnymi kątami, co czyni ją niezbędnym narzędziem zarówno w warsztatach stolarskich, jak i podczas projektów wymagających precyzyjnych i zróżnicowanych cięć.

najabrdziej popularne ukośnice

Ranking ukośnic - najbardziej popularne ukośnice

Ranking najlepszych ukośnic zależy od bardzo wielu czynników, takich jak docelowe zastosowanie, indywidualne preferencje użytkownika, jakość wykonania czy sama cena ukośnicy. Poniżej przedstawiamy kilka spośród najbardziej popularnych modeli ukośnic, które cieszą się bardzo dużym uznaniem użytkowników, ilością pozytywnych opinii.

Najbardziej popularne ukośnice:

 1. DeWalt DWS780 - ukośnica tarczowa, która cechuje się dużą precyzją cięcia, a także wytrzymałością i niezawodnością. Posiada wiele funkcji ułatwiających pracę, takich jak ustawienia kąta cięcia i wskaźnik laserowy.

 2. Bosch GCM 12 GDL - ukośnica tarczowa z bardzo dużą precyzją cięcia, dzięki zastosowaniu nowoczesnego systemu prowadzenia tarczy tnącej. Dodatkowo, posiada wiele funkcji ułatwiających pracę, takich jak system odsysania pyłu i wskaźnik laserowy.

 3. Metabo KGS 254 M - ukośnica tarczowa, która cechuje się bardzo dobrą jakością wykonania oraz precyzją cięcia. Posiada wiele funkcji ułatwiających pracę, takich jak ustawienia kąta cięcia i regulowany system prowadzenia tarczy tnącej.

 4. Makita LS1019L - ukośnica tarczowa z dużą mocą i precyzją cięcia, a także wieloma funkcjami ułatwiającymi pracę, takimi jak ustawienia kąta cięcia i system odsysania pyłu.

 5. DeWalt DWS773/774/777 - ukośnica tarczowa z bardzo dobrą jakością wykonania oraz precyzją cięcia. Posiada wiele funkcji ułatwiających pracę, takich jak ustawienia kąta cięcia i wskaźnik laserowy.

najlepsza ukośnica

Ranking ukośnic - najlepsza ukośnica

"Najlepsza ukośnica" to niestety również najdroższe ukośnice. Te narzędzia zwykle uważane są za najbardziej zaawansowane i profesjonalne narzędzia, przeznaczone do zaawansowanej obróbki drewna, aluminium lub innych materiałów przez najbardziej wymagających użytkowników. Ich cena wynika zastosowania wysokiej jakości materiałów - trwałości, funkcjonalności (zaawansowane funkcje) oraz największej precyzji cięcia.

Najlepsze ukośnice:

 1. Festool KS 120 REB - to ukośnica tarczowa przeznaczona dla profesjonalistów. Posiada zaawansowany system prowadzenia tarczy tnącej, funkcję cięcia pod kątem do 60 stopni oraz wskaźnik laserowy.

 2. Bosch GCM 12 GDL - to ukośnica tarczowa z bardzo dużą precyzją cięcia, dzięki zastosowaniu nowoczesnego systemu prowadzenia tarczy tnącej. Dodatkowo, posiada wiele funkcji ułatwiających pracę, takich jak system odsysania pyłu i wskaźnik laserowy.

 3. DeWalt DWS780 - ukośnica tarczowa z bardzo dużą precyzją cięcia, wytrzymałością i niezawodnością. Posiada wiele funkcji ułatwiających pracę, takich jak ustawienia kąta cięcia i wskaźnik laserowy.

 4. Makita LS1219L - ukośnica tarczowa z dużą mocą i precyzją cięcia, a także wieloma funkcjami ułatwiającymi pracę, takimi jak ustawienia kąta cięcia i system odsysania pyłu.

 5. Metabo KGSV 72 - ukośnica tarczowa z dużą precyzją cięcia, a także funkcjami ułatwiającymi pracę, takimi jak ustawienia kąta cięcia i laserowy wskaźnik cięcia.

Warto jednak pamiętać, że "najlepsze" nie zawsze oznacza "najodpowiedniejsze". Przy przeglądaniu jakiegokolwiek rankingu, porównania czy zestawienia - warto pamiętać, że są one stosunkowo ogólne, a dobór odpowiedniego narzędzia, które spełni wszelkie stawiane przed nim oczekiwania, to wybór uzależniony od indywidualnych preferencji użytkownika oraz docelowego zastosowania narzędzia.

Sprawdź ukośnice Bosch, ukośnice DeWALT, ukośnice Festool, ukośnice Makita oraz ukośnice Metabo dostępne w naszym sklepie!

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2022
Podziel się swoim komentarzem z innymi

Polecane

pixel