Darmowa dostawa od 399,00 zł

Ranking podkaszarek akumulatorowych. Jaką wybrać w 2024?

2024-03-25
Ranking podkaszarek akumulatorowych. Jaką wybrać w 2024?

Ranking podkaszarek akumulatorowych - Jaka wybrac w 2024

Miłośnicy zieleni wiedzą, jak uciążliwe może być utrzymanie trawnika w doskonałym stanie. Jednym z niezbędnych narzędzi przy pracy nad estetycznym i pięknym ogrodem jest podkaszarka akumulatorowa. W 2024 roku rynek podkaszarek akumulatorowych jest pełen różnorodności i innowacji, co utrudnia podjęcie decyzji. Dlatego przygotowaliśmy listę niezawodnych podkaszarek oferowanych przez naszą firmę dostosowanych do indywidualnych potrzeb klientów - na potrzeby własne oraz profesjonalne.

 

Podkaszarka akumulatorowa - do bezprzewodowego wykaszania

Podkaszarka jest narzędziem wielozadaniowym. Mniejsze i słabsze modele służą do wykańczania wcześniej skoszonego kosiarką trawnika w miejscach gdzie kosiarka się nie zmieściła - lub nie dała rady skosić przez kształt obudowy ostrza tnącego. Mocniejsze bezprzewodowe podkaszarki - kosy akumulatorowe, to narzędzia służące już nie tylko jako narzędzie do wykańczania. Wydajna podkaszarka akumulatorowa może skutecznie zająć się wykaszaniem gęstej trawy w zaroślach, skarpach czy rowach melioracyjnych, gdzie kosiarki po prostu nie mają szans wjechać.

Podkaszarka akumulatorowa jest narzędziem które czerpie to co najlepsze z bezprzewodowych kos spalinowych oraz elektrycznych podkaszarek. Narzędzia te wyróżniają się swobodą poruszania i manewrowania w okół przeszkód, możliwością pracy bez ograniczenia długości kabla zasilającego, cichą pracą silnika elektrycznego oraz brakiem hałasu, szkodliwych spalin i uciążliwej konserwacji silnika spalinowego.

 

Zalety podkaszarek akumulatorowych:

Mobilność - Dzięki bezprzewodowemu zasilaniu można swobodnie poruszać się po ogrodzie, niezależnie od źródła zasilania. To oznacza większą swobodę ruchu, oszczędność czasu i mniejsze ryzyko potknięcia się czy uszkodzenia kabla, który jest nieodłącznym aspektem przewodowych elektronarzędzi.

Cicha praca silnika - W porównaniu do podkaszarek spalinowych, te akumulatorowe są niezwykle ciche. Można pracować w ogrodzie bez konieczności noszenia słuchawek wygłuszających. Jest to szczególnie istotne, zwłaszcza gdy ogród sąsiaduje z innymi posesjami lub gdy praca musi być wykonana w godzinach późniejszych.

Ekologiczna dla środowiska - Zasilanie bateryjne podkaszarek akumulatorowych zmniejsza emisję szkodliwych substancji i spalin do otoczenia. Uzyskujemy nie tylko przyjazne dla zdrowia warunki pracy ale również pozbywamy się ryzyka wycieków czy niebezpiecznych oparów wytwarzanych przez paliwo.

Łatwość obsługi i konserwacji - Podkaszarki akumulatorowe są proste w obsłudze i nie wymagają skomplikowanego uruchamiania ani konserwacji, jak w przypadku podkaszarek spalinowych. Wystarczy naładować baterię, a następnie można rozpocząć pracę. Brak konieczności mieszania paliwa czy regularnej wymiany oleju i filtrów sprawia, że podkaszarki akumulatorowe są wygod

 

Ranking podkaszarek akumulatorowych 2024

 

1. Podkaszarka Stihl FSA 57

Podkaszarka Stihl, model FSA 57 przeznaczona jest do pielęgnacji i przycinania krawędzi trawników w ogrodach przydomowych. FSA 57 od Stihl to akumulatorowa kosa mechaniczna o średnicy roboczej cięcia 280 mm, wyposażone w głowicę żyłkową AutoCut C 3-2. Narzędzie należy do serii Stihl System AK - dzięki czemu może współpracować na tych samych akumulatorach z innymi narzędziami.

FSA 57 to najmniejsza podkaszarka akumulatorowa STIHL pracująca na wymiennych akumulatorach. W ofercie producenta znajdziemy też model FSA 45 - podkaszarkę 18V z systemu "Linia AI" z wbudowanym akumulatorem.

Stihl FSA 57

Dane techniczne:
 • Zasilanie: akumulatorowe
 • Napięcie zasilania: 36V
 • Seria: System AK
 • Średnica robocza: 280 mm

 

2. Podkaszarka Makita DUR190UZX3

Akumulatorowa podkaszarka Makita, model DUR190UZX3 - to wyposażona w silnik bezszczotkowy lekka podkaszarka akumulatorowa z serii Makita LXT, pracująca na napięciu zasilania 18V Narzędzie oferuje szerokość roboczą 300 mm, 3 biegi/prędkości robocze oraz tryb ADT - optymalizujący automatycznie prędkościomierz do obciążenia,

DUR190UZX3

Dane techniczne:
 • Zasilanie: akumulatorowe
 • Napięcie zasilania: 18V
 • Seria: Makita LXT
 • Średnica robocza: 300 mm

 

3. Podkaszarka METABO FSB 36-18 LTX BL 40

Akumulatorowa kosa mechaniczna Metabo, model FSB 36-18 LTX BL 40 to wydajna akumulatorowa podkaszarka 36V, która do zasilania wykorzystuje dwa, standardowe akumulatory 18V. Narzędzie oferują dużą wydajność oraz kompatybilność z wieloma akcesoriami, od pasków, uprzęży, szelki po stalowe ostrza tnące trój- czy cztero-zębne.

FSD 36-18 LTX BL 40

Dane techniczne:
 • Zasilanie: akumulatorowe
 • Napięcie zasilania: 36V (2x 18V)
 • Seria: Metabo 18V
 • Średnica robocza: 400 mm

 

4. Podkaszarka Makita DUR369LZ

Podkaszarka akumulatorowa Makita DUR369LZ to zasilana napięciem 36V - kosa akumulatorowa do profesjonalnych lub bardziej wymagających zastosowań. Narzędzie czerpie energie z dwóch akumulatorów 18V z serii Makita LXT i oferuje średnicę roboczą 430 mm. Podkaszarka posiada 3 biegi oraz tryb ADT - automatycznego sterowania prędkością. Model nadaje się do użytku również z innymi głowicami i prócz głowic żyłkowych - może skutecznie pracować z nożami do zarośli.

DUR369LZ

Dane techniczne:
 • Zasilanie: akumulatorowe
 • Napięcie zasilania: 36V (2x 18V)
 • Seria: Makita LXT 18V
 • Średnica robocza: 430 mm

 

5. Podkaszarka DeWalt DCM561PB

DCM561PB to podstawowa, akumulatorowa podkaszarka Dewalt. Model sprawdzony i chwalony od lat, występujący obecnie wyłącznie w wersji z zestawem zasilającym - ładowarka + akumulator. Narzędzie posiada silnik bezszczotkowy, dwustopniową preselekcję prędkości - "tryb oszczędny" oraz "tryb wysoka wydajność".  Narzędzie należy do największej serii producenta - Dewalt 18V co umożliwia wykorzystanie tych samych akumulatorów i ładowarki z innymi narzędziami ogrodowymi i elektronarzędziami akumulatorowymi producenta.

Prócz wycofanego modelu DCM561PB (w wersji solo bez zestawu zasilającego) znajdziemy wariant składany DCM561PB - który umożliwia łatwiejsze przechowywanie narzędzia i jego transport.

DCM561PB

Dane techniczne:
 • Zasilanie: akumulatorowe
 • Napięcie zasilania: 18V
 • Seria: Dewalt 18V
 • Średnica robocza: 330 mm

 

6. Podkaszarka DeWALT DCM571X1

DeWALT DCM571X1 to wydajniejsza podkaszarka producenta wykorzystująca zasilanie z akumulatorów FlexVolt o napięciu 54V. Narzędzie oferuje dwa biegi - niski i wysoki do bardziej wymagających prac, oferując czas pracy od 44 do 54 minut. Kosa posiada wzmocnioną konstrukcję i przeznaczona jest do pracy na dużych powierzchniach w zastosowaniach profesjonalnych.

DCM571N 

Dane techniczne:
 • Zasilanie: akumulatorowe
 • Napięcie zasilania: 54V
 • Seria: Dewalt FlexVolt 54V
 • Średnica robocza: 380 mm

 

7. Podkaszarka Gardena SmallCut 23/18V P4A

Gardena SmallCut 23/18V P4A to wyjątkowo lekka i ergonomiczna podkaszarka akumulatorowa, o szerokości roboczej 23 cm - przeznaczona do indywidualnego zastosowania. Narzędzie zasilane jest akumulatorami z serii Bosch Power For All 18V, która umożliwia zasilanie różnych narzędzi DIY różnych producentów za pośrednictwem tych samych akumulatorów.

Gardena SmallCut 23/18V P4A 

Dane techniczne:
 • Zasilanie: akumulatorowe
 • Napięcie zasilania: 18V
 • Seria: Bosch Power For All 18V
 • Średnica robocza: 230 mm

 

8. Podkaszarka Ryobi RLT1825M15S

Podkaszarka Ryobi, model RLT1825M15S to bezprzewodowa podkaszarka z serii Ryobi ONE+ akumulatorowej serii łączącej elektronarzędzia budowlane, narzędzia warsztatowe DIY, narzędzia ogrodowe oraz różnorodne akcesoria i urządzenia akumulatorowe do domu, które łączy zasilanie z tych samych akumulatorów, pracujących na napięciu zasilania 18V.

Podkaszarka RLT1825M15S jest przeznaczona dla indywidualnych użytkowników do strzyżenia obrzeży trawnika oraz w miejscach niedostępnych dla kosiarek - oferując szerokość roboczą 25 cm.

RLT1825M15S 

Dane techniczne:
 • Zasilanie: akumulatorowe
 • Napięcie zasilania: 18V
 • Seria: Ryobi ONE+
 • Średnica robocza: 250 mm

 

9. Podkaszarka Stanley SFMCST933B

Podkaszarka Stanley SFMCST933B to akumulatorowa kosa żyłkowa o średnicy roboczej 33 cm z serii 18V Stanley Fatmax V20 - nowej linii akumulatorowych elektronarzędzi oraz narzędzi do ogrodu. Narzędzie dedykowane jest użytkownikom indywidualnym/prywatnym i doskonale sprawdzi się do przycinania trawy i chwastów.

SFMCST933B 

Dane techniczne:
 • Zasilanie: akumulatorowe
 • Napięcie zasilania: 18V
 • Seria: 18V Stanley Fatmax V20
 • Średnica robocza: 330 mm

 

10. Podkaszarka Bosch EasyGrassCut 18V-26

Podkaszarka EasyGrassCut 18V-26 marki Bosch to kolejne narzędzie zgodne z systemem Bosch Power For All 18V przeznaczona do przycinania trawy na krawędziach trawnika oraz pod innymi roślinami, w miejscach niedostępnych dla kosiarek.

Bosch EasyGrassCut 18V-26 

Dane techniczne:
 • Zasilanie: akumulatorowe
 • Napięcie zasilania: 18V
 • Seria: Bosch Power For All 18V
 • Średnica robocza: 260 mm

 

Ranking podkaszarek akumulatorowych - podsumowanie

W ofercie producentów narzędzi i elektronarzędzi do ogrodu znajdziemy wiele urządzeń tej samej kategorii produktowej o zbliżonej funkcjonalności, które różnią się często tylko dodatkowymi funkcjami lub elementami wyposażenia z którymi są dostarczane. U tych samych producentów znajdziemy też narzędzia dedykowane profesjonalistom i narzędzia stworzone z myślą o mniej wymagających użytkownikach, którzy nie poszukują maszyny do codziennej pracy, a których koszta często przekraczają kilkakrotnie wartość podstawowych modeli.

W zestawieniu powyżej przedstawiliśmy 10 polecanych modeli, kilka z nich do zastosowań profesjonalnych oraz te które sprawdzą się w przydomowych warunkach - wszystkie cieszące się dużą popularnością i pozytywnymi opiniami pośród klientów naszego sklepu.

Jeżeli potrzebujesz wsparcia w wyborze odpowiedniego narzędzia, lub masz wątpliwość co doboru akcesoriów - skonstatuj się z nami, a postaramy się wesprzeć Cię w dokonaniu najlepszego wyboru.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2024
Podziel się swoim komentarzem z innymi

Polecane

Podkaszarka Ryobi RLT1831H20F

Podkaszarka Ryobi RLT1831H20F

605,55 zł365,00 zł
pixel