Darmowa dostawa od 399,00 zł

Naprawa opalarki Dewalt D26414

2018-01-17
Naprawa opalarki Dewalt D26414Naprawa opalarki marki Dewalt D26414 

Diagnoza problemu
   Do naszego serwisu przyszedł dziś klient z opalarką, która według niego po upadku nie grzeje tak mocno jak powinna. Sprzęt jest pogwarancyjny i służył ok.3 lat. Nasze podejrzenie padło na grzałkę, która znajduje się w opalarce. 
Naprawa
   Zaczęliśmy od wykręcenia śrub mocujących obudowę i zdjęcia jej. Dostaliśmy się do grzałki, którą chcieliśmy sprawdzić. Po sprawdzeniu rezystancji w grzałce, okazało się, że jest ona prawidłowa. Grzałka nie jest także przepalona. 
   Badanie multimetrem wykazało, że wartości ciepła są mniejsze, niż te podane na wyświetlaczu o ok. 100 stopni celsjusza. Na drugim biegu zaś, temperatura jest stała, a powinna rosnąć. Podejrzenie pada na moduł elektroniczny. 

Podsumowanie
  
Moduł okazał się cięższą sprawą niż sama grzałka. Wymiana takiego modułu w tym modelu kosztuje ok.300 zł, co jest ceną równą wartości nowej opalarki. Wymiana tej części nie jest więc opłacalna. Opalarka działa, tyle, że nie w pełnym zakresie. Nie pozostaje nic innego, jak kupno nowej z gwarancją, lub zadowolenie się tą, o mniejszym zakresie grzania.
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2018

Polecane

pixel