Darmowa dostawa od 399,00 zł

Naprawa młota udarowego Bosch GBH 5/40 DCE

2020-07-17
Naprawa młota udarowego Bosch GBH 5/40 DCE

Nagłówek Bosch GBH 540 DCE
Domitech Bydgoszcz – jak sami dobrze wiecie – to nie tylko sklep – to także Serwis. W nim nasi Specjaliści każdego dnia ratują życie nie tylko urządzeniom, ale wszystkim tym, którzy właśnie dzięki swoim narzędziom mają zaplanowany określony zakres prac. Są też tacy klienci, którym poza praktycznym wykorzystaniem swoich maszyn zależy na sprawności swojego elektronarzędzia również z sentymentu, a ten pojawia się zwłaszcza wtedy, gdy narzędzie, które trafia do Serwisu Domitech, jest już wiekowe.

Mówiąc o tym, że dany sprzęt jest wiekowy, mamy na myśli młot udarowy Bosch GBH 5/40 DCE z 1993 roku! To właśnie ten model trafił do Serwisu Domitech Bydgoszcz, gdzie nasi Eksperci wzięli go pod lupę. Aby dobrze zrozumieć całą sprawę, trzeba zwrócić uwagę na kilka spraw.  Młot udarowy Bosch GBH 5/40 DCE to niemiecka produkcja i działa dwufunkcyjnie, tj. pozwala wykorzystywać wiercenie z kuciem (udar). Bardzo szybko okazało się, że główną przyczyną usterki jest urwany korbowód. Brzmi strasznie? To nie wszystko. Ponadto frezy trzymające narzędzie były wytarte.

Bosch GBH 540 DCE Domitech Bydgoszcz
Klient – rzecz jasna – zgodził się na naprawę. Poczynił nawet pewne kroki uprzednio we własnym zakresie – zainwestował w nowy wirnik, który wyglądał bardzo dobrze. Pomimo wymienionych okoliczności największą kartą przetargową był wspomniany wcześniej sentyment klienta do tego urządzenia. Całość działań w praktyce była dosyć wymagająca dla naszych Ekspertów serwisowych, ponieważ młot – jak już wspomnieliśmy – pochodzi z 1993 roku, stąd znalezienie części zamiennych nie było łatwe. Jako przykład wymienionej części podać możemy uszczelniacz – w jego przypadku widoczny był wyciek smaru. Jeżeli chodzi o koszt naprawy, to stanowi on 1/5 cenę wartości całego urządzenia – ale zaznaczamy – mamy tutaj na myśli wersję w nowoczesnej technologii. Serwisowanie młota udarowego Bosch GBH 5/40 DCE skończyło się powodzeniem dzięki wiedzy i doświadczeniu Serwisu Domitech Bydgoszcz.

Domitech Bydgoszcz Sklep i Serwis
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2020
pixel