Darmowa dostawa od 399,00 zł

Naprawa dwubiegowej wiertarki Makita

2018-02-02
Naprawa dwubiegowej wiertarki MakitaNaprawa wiertarki Makita DP4011

Diagnoza problemu

   Do serwisu Domitech, trafiła wiertarka firmy Makita. Klient skarży się na 'zgrzyty' w przekładni. Przy pracy wiertło się zatrzymuje, co całkowicie wyklucza wiercenie tym narzędziem. Sama wiertarka jest już po gwarancji, ale w dobrym stanie wizualnym.Naprawa

   Sprawdziliśmy, na którym biegu słychać zgrzyty. Okazało się, że już na pierwszym. Wzięliśmy się więc za rozebranie obudowy, oraz za zdemontowanie wirnika i przekładni.
 

   Rozmontowanie samej przekładni okazało się nieco trudniejsze. Części trzymały się dość mocno. Jenak i z tym się uporaliśmy. 


   Po kole zębatym od razu można było się domyślić, że jest ono przyczyną problemu. Okazało się, że jeden z zębów w trybie przekładni się ułamał i w tym właśnie miejscu wiertarka stawała. 


Podsumowanie

   Zabraliśmy się za wymianę uszkodzonej części, przez którą wiertarka nie pracowała tak jak powinna. Naprawa nie było zbyt uciążliwa, a samo koło zębate to koszt kilkunastu złotych, więc w tym przypadku bardzo opłacalna. Naprawiona wiertarka posłuży użytkownikowi kolejne lata.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2018

Polecane

pixel