Reklamacje

Co zrobić, gdy przesyłka jest uszkodzona?


Dostawa kurierem:

Dostawa do paczkomatu:

 

proces pakowania
.
.

Co zrobić, gdy zakupiony produkt uległ awarii?

  1. Zgłoszenie w Autoryzowanym Serwisie Producenta
    Zwykle najszybszym sposobem realizacji roszczeń z tytułu gwarancji jest zgłoszenie wad w Autoryzowanym Serwisie Producenta. Na stronie producenta znajdziesz dokładny opis procedury oraz dane kontaktowe do serwisu (numer telefonu, e-mail oraz adres siedziby). Możesz je otrzymać także od nas, pisząc na reklamacje@domitech.pl. Poniżej do topowych producentów, gdzie zachęcamy o ubieganie się o zgłoszenie wad z tytułu gwarancji:


    Serwis: DeWALT Serwis Bosch Serwis Fein Serwis Festool Serwis Gardena Serwis Makita Serwis Metabo Serwis Stanley  Lavor Serwis Ryobi Serwis Stiga Serwis  2. Reklamacja gwarancyjna w naszym sklepie internetowym
    Uwaga! Wysyłając przesyłkę - opakowanie tylko takie, aby była odpowiednia ochrona towaru podczas transportu, jeśli kupiony został zestaw to wystarczy odesłać tylko jego wadliwy element zestawu.

Przebieg reklamacji
.
Decyzja

Zwiń

Zwroty - procesZgodnie z prawem Klient może odstąpić od umowy w ciągu 14 dni kalendarzowych bez podania przyczyny. Możesz zwrócić produkty, które nie noszą śladów użytkowania, montażu i posiadają opakowanie producenta. Nie wymagamy odsyłania towaru w naszych kartonach, wystarczy dowolne opakowanie, które zapewni bezpieczny transport do firmy domitech.pl. Koszt wysyłki zwrotu ponosi Klient.Istnieją pewne wyjątki od naszej 14-dniowej polityki zwrotów, które są szczegółowo opisane poniżej:
- Ze względów higienicznych wszelka odzież intymna, taka jak skarpety - prosimy o przemyślane zakupy,
- Bony upominkowe,
- Produkty otrzymane ponad 14 dni temu,
- Produkty zwrócone w niezadowalającym stanie.Należy pamiętać, że zastrzegamy sobie prawo do odmowy zwrotu, jeśli uważamy, że celem był obrót akcjami/odsprzedaż, a nie użytek osobisty.
Zwracane produkty podlegają kontroli działu zwrotów i przed przyjęciem zostają ocenione przez jednego z naszych specjalistów, aby upewnić się, że spełniają kryteria określone przez powyższe zasady. Należy pamiętać, że jeśli zwrócisz produkty wbrew tym zasadom, nie będziemy w stanie zrealizować zwrotu kosztów. W takich okolicznościach skontaktujemy się z Tobą.

Nie możemy również zaoferować wymiany za niechciane przedmioty. Wszystkie zwroty kosztów zostaną wykonane zgodnie z pierwotną metodą płatności na zamówieniu. Zwrot kosztów następuje w ciągu 14 dni od otrzymania zwrotu przez nasz magazyn. Nie ma to wpływu na Twoje prawa ustawowe.

Przesyłki wysłane do paczkomatu lub za pobraniem, nie są przez nas odbierane.

Darmowa dostawa od 399,00 zł

Naprawa dmuchawy spalinowej EB5300Th Makita

2020-05-28
Naprawa dmuchawy spalinowej EB5300Th Makita

Do Serwisu Domitech Bydgoszcz trafiła dmuchawa spalinowa EB5300Th Makita. Czterosuwowe urządzenie nie działało z powodu wystąpienia tak zwanego zatarcia, co potwierdziło się po kilku wymienionych z klientem uwagach i spostrzeżeniach naszych Specjalistów. Dokładniejsze oględziny pozwoliły określić miejsca, w których doszło do zatarcia, a były to sworzeń tłoka i korbowód. Z taką wiedzą Serwis Domitech Bydgoszcz wiedział już, od czego zacząć proces naprawy.

Zasadnicze prace Serwisu Domitech Bydgoszcz związane były z rozłożeniem dmuchawy spalinowej EB5300Th Makita na części pierwsze, co umożliwiło dostanie się do wewnętrznych elementów\. Okazało się, że zatarcia na sworzniu i korbowodzie były tak intensywne, że pociągnięcie za linkę nie uruchamiało rozrusznika. W dmuchawie spalinowej EB5300Th Makita należało wymienić sworzeń, tłok i wał korbowy, a także je nasmarować – dzięki temu miały one zapewnione odpowiednie warunki do pracy, przez co ryzyko wystąpienia podobnej usterki zostało zminimalizowane. Do osiągnięcia pełni sprawności wystarczyło jeszcze założyć nowe pierścienie. Powodem powstania usterki był brak przeprowadzenia nieskomplikowanej, aczkolwiek koniecznej i podstawowej czynności, jaką jest zalanie tych elementów olejem.Powód powstania usterki jest bardzo prosty i całą sytuację należy potraktować jako ostrzeżenie - należy pamiętać, że przed rozpoczęciem użytkowania nowego narzędzia powinno się dokładnie zapoznać z instrukcją i stosować do zaleceń producenta. Koszt przeprowadzenia naprawy pokrywa mniej więcej około połowę wartości nowej dmuchawy spalinowej EB5300Th Makita i tak, jak w niektórych przypadkach oddanie elektronarzędzia do serwisu to jedyna opcja, tak w tym przypadku reguła ta również znalazła swoje potwierdzenie.


Film z naprawy EB5300Th Makita Domitech Bydgoszcz
Domitech Bydgoszcz kontakt
Pokaż więcej wpisów z Maj 2020
pixel