Darmowa dostawa od 399,00 zł

Jaka glebogryzarka spalinowa? Ranking glebogryzarek spalinowych

2024-03-20
Jaka glebogryzarka spalinowa? Ranking glebogryzarek spalinowych

Stając przed wyborem glebogryzarki spalinowej, profesjonaliści oraz bardziej wymagający entuzjaści ogrodnictwa zadają sobie kluczowe pytanie: Jaka glebogryzarka spalinowa będzie dla mnie najlepsza? Wybór odpowiedniego modelu to decyzja, która wymaga nie tylko rozważenia mocy silnika i szerokości roboczej, ale także zrozumienia, jak te parametry wpływają na efektywność pracy i odpowiedni wybór narzędzia wiąże się z długoterminową wartością inwestycji. Nasz ranking glebogryzarek spalinowych przedstawi Ci najbardziej renomowane modele glebogryzarek spalinowych dostępnych w naszej ofercie, biorąc pod uwagę ich specyfikacje techniczne, wydajność, niezawodność oraz opinie użytkowników.

Jaka glebogryzarka spalinowa

Glebogryzarka spalinowa Stihl MH 700

 

Spis treści

 1. Glebogryzarka - co to?
 2. Glebogryzarka do czego służy?
 3. Ranking glebogryzarek spalinowych
 4. Jaka glebogryzarka spalinowa?
 5. Glebogryzarka spalinowa, elektryczna czy akumulatorowa?
 6. Cena glebogryzarki spalinowej
 7. Glebogryzarki spalinowe w sklepie Domitech

 

Glebogryzarka - co to za urządzenie?

Glebogryzarka to maszyna rolnicza lub ogrodnicza, która jest używana do mechanicznego przekopywania i spulchniania gleby. Jej działanie polega na rozbijaniu skorupy gleby i mieszaniu jej warstw, co ułatwia aerację gleby, wspomaga drenaż oraz pomaga w przygotowaniu terenu pod siew lub sadzenie. Glebogryzarki mogą być napędzane ręcznie lub za pomocą silnika elektrycznego, benzynowego czy diesla. Są wykorzystywane zarówno w małych ogrodach, jak i na większych polach uprawnych, ułatwiając prace związane z uprawą roślin przez usprawnienie struktury gleby, co jest kluczowe dla zdrowego wzrostu roślin.

Glebogryzarka spalinowa do czego służy?

Glebogryzarka spalinowa służy do mechanicznego przygotowywania gleby pod uprawę roślin poprzez jej przekopywanie i spulchnianie. Użycie tego urządzenia pozwala na efektywne rozbicie zbitej warstwy ziemi, co jest szczególnie ważne w celu poprawy jej struktury, a także zapewnienia lepszego dostępu powietrza i wody do korzeni roślin. Dzięki temu rośliny mogą lepiej rosnąć i rozwijać się, mając dostęp do niezbędnych składników odżywczych. Glebogryzarka jest przydatna nie tylko w dużych gospodarstwach rolnych, ale również w mniejszych ogrodach, gdzie pomaga w przygotowaniu grządek przed siewem nasion lub sadzeniem roślin, znacznie ułatwiając i przyspieszając te procesy.

 

Ranking glebogryzarek spalinowych

Zobacz nasze zestawienie najlepszych glebogryzarek z silnikami spalinowymi, czyli ranking glebogryzarek spalinowych i zobacz nasze polecane modele, które zapewniają największą moc, trwałość, wydajność i mobilność dla najbardziej wymagających użytkowników, którzy oczekują niezawodności i znajdź odpowiedz na pytanie "jaka glebogryzarka spalinowa?"

Polecane modele:

 • Glebogryzarka spalinowa Cedrus GL900
 • Glebogryzarka spalinowa Stiga SRC 585 RG
 • Glebogryzarka spalinowa Stiga SRC 685 RG
 • Glebogryzarka spalinowa Stiga SRC 36 V
 • Glebogryzarka spalinowa Stihl MH 700

 

1. Glebogryzarka spalinowa Cedrus GL900

Cedrus GL900 to wydajna glebogryzarka z silnikiem spalinowym, która oferuje moc 5,85 KM, szerokość roboczą do 1,2 metra (z możliwością regulacji) umożliwia efektywne i szybkie przygotowanie większych powierzchni oraz możliwość pracy na głębokości roboczej do 30 cm. Glebogryzarka wyposażona jest w napęd, oferujący 2 biegi do przodu oraz jeden wsteczny.

 

Cedrus GL900

 

Dane techniczne

 • Marka i model silnika: Weima 168FB/P
 • Moc silnia: 4.3 kW / 5,85 KM
 • Szerokość robocza: do 1200 mm
 • Zakres głębokości roboczej: 150-300 mm

 

2. Glebogryzarka spalinowa Stiga SRC 585 RG

Stiga SRC 585 RG to kompaktowe i łatwe w obsłudze urządzenie do spulchniania gleby na mniejszych przestrzeniach. Urządzenie posiada 6 wirników, oferując szerokość robocza do 82 cm oraz głębokość spulchniania do 10 cm. Glebogryzarka posiada dwa biegi, po jednym na przód i wstecz i zapewnia łatwość manewrowania w ciasnych przestrzeniach.

 

Stiga SRC 585 RG

 

Dane techniczne

 • Marka i model silnika: Stiga TM 60
 • Moc silnia: 3.5 kW / 4.76 KM
 • Szerokość robocza: do 820 mm
 • Głębokość robocza: 100 mm

 

3. Glebogryzarka spalinowa Stiga SRC 685 RG

Stiga SRC 685 RG to zbliżony model do glebogryzarki SRC 585 RG, który oferujący dodatkowy bieg dla lepszej regulacji prędkości na przód. Dodatkowo, model ten w odróżnieniu od wcześniej przedstawionego - posiada olejową przekładnię ślimakową + przekładnię pasową (SRC 585 RG wyposażony jest w łańcuchowo-olejową). Dodatkowo, wersja 685 RG oferuje zwiększoną do 150 mm głębokość roboczą i 3 cm większą szerokość roboczą (do 85 cm).

 

Stiga SRC 685 RG

 

Dane techniczne

 • Marka i model silnika: Stiga TM 60
 • Moc silnia: 3.5 kW / 4.76 KM
 • Szerokość robocza: do 850 mm
 • Głębokość robocza: 150 mm

 

4. Glebogryzarka spalinowa Stiga SRC 36 V

Stiga SRC 36 V to najbardziej kompaktowa glebogryzarka w naszym zestawieniu, pośród spalinowych modeli polecanych na ten rok. Model ten oferuje szerokość roboczą 36 cm, głębokość do 20 cm (średnica noży 260 mm) przy mocy 2,58 KM (przy pojemności skokowej 123 cm³). Narzędzie to jest szczególnie odpowiednie dla osób poszukujących niewielkiej glebogryzarki do pracy na mniejszych powierzchniach przy zastosowaniach indywidualnych, w ogrodach działkowych czy na polach.

 

Stiga SRC 36 V

 

Dane techniczne

 • Marka i model silnika: Stiga ST 120 OHV
 • Moc silnia: 1.9 kW / 2.58 KM
 • Szerokość robocza: do 360 mm
 • Głębokość robocza: 200 mm

 

5. Glebogryzarka spalinowa Stihl MH 700

Stihl MH 700 to bardzo silna glebogryzarka o mocy 7,1 KM, która oferuje 120 cm szerokości roboczej. Urządzenie wyposażone zostało w zespół roboczy o średnicy 36 cm, co zapewnia głębokie spulchnianie gleby, a dzięki zbiornikowi paliwa o pojemności 4 litry - umożliwia skuteczną prace na największych przestrzeniach. Glebogryzarka umożliwia wybór prędkości za pomocą dwóch biegów do przodu i jednego wstecznego. Dzielony zespół roboczy umożliwia regulację szerokości roboczej, dzięki czemu może być stosowana w węższych przestrzeniach.

 

Stihl MH 700

 

Dane techniczne

 • Marka i model silnika: Stihl EHC 700.0
 • Moc silnia: 5.2 kW / 7.1 KM
 • Szerokość robocza: do 1210 mm
 • Zakres głębokości roboczej: wirnik o średnicy 360 mm

 

Jaka glebogryzarka spalinowa?

Dobra glebogryzarka spalinowa to taka, która jest wytrzymała, ma odpowiednią moc do obrabianych powierzchni i oferuje regulację głębokości pracy.

Wybierając glebogryzarkę spalinową, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów:

 • Moc silnika - im większa moc narzędzia, tym urządzenie lepiej poradzi sobie z twardszą glebą i większymi powierzchniami.
 • Szerokość robocza - określa, jak szeroki pas gleby może być obrabiany za jednym przejazdem; większa szerokość oznacza szybszą pracę na dużej powierzchni.
 • Głębokość pracy - możliwość regulacji głębokości pracy pozwala dostosować glebogryzarkę do różnych typów gleby i różnych wymagań upraw.
 • Ergonomia - ważne jest, aby glebogryzarka była wygodna w użyciu, miała regulowaną wysokość uchwytu i była łatwa w manewrowaniu.
 • System noży - typ i jakość noży mają wpływ na efektywność pracy; warto szukać modeli z wymiennymi nożami, które łatwo poradzą sobie z różnymi typami gleby.
 • Wytrzymałość i niezawodność - solidna konstrukcja i wykorzystanie trwałych materiałów zapewniają dłuższą żywotność urządzenia.
 • Opinie i marka - warto sprawdzić opinie użytkowników o konkretnych modelach i wybierać produkty sprawdzonych producentów, co może być gwarancją jakości i dostępności serwisu czy części zamiennych.

Oferta glebogryzarek spalinowych jest bardzo zróżnicowana. Nasz ranking glebogryzarek spalinowych przedstawił 5 najchętniej wybieranych modeli w tym sezonie, spośród urządzeń o różnym docelowym zastosowaniu. Wybór odpowiedniego modelu to świadomość jakiego narzędzia potrzebujemy i dobrania maszyny, która najlepiej spełni nasze oczekiwania.

Dlaczego warto postawić na markową glebogryzarkę spalinową?

Jaka glebogryzarka spalinowa? na pewno markowa. Wybór markowej glebogryzarki spalinowej przynosi wiele korzyści, zwłaszcza w kontekście jakości wykonania narzędzia, niezawodności jego pracy i długoterminowej wydajności urządzenia, w różnych warunkach pracy. Renomowane marki/producenci stosują wysokiej jakości materiały i zaawansowane technologie, co przekłada się na większą trwałość i efektywność urządzenia. Ponadto, wyierając urządzenie nie tylko spalinowe renomowanej marki - masz pewność lepszego serwisu gwarancyjny i pogwarancyjny, co oznacza znacznie łatwiejszy dostęp do kompatybilnych i oryginalnych części zamiennych, które zapewnią pełną wydajność maszyny w przypadku awarii lub wymiany części eksploatacyjnych.

Inwestycja w markową glebogryzarkę to także pewność, że maszyna została przetestowana pod kątem bezpieczeństwa użytkowania. Wybierając markową glebogryzarkę, płacisz nie tylko za produkt, ale także za spokój i pewność, że inwestujesz w narzędzie, które posłuży przez wiele lat.

Wśród glebogryzarek spalinowych w naszej ofercie, znajdziesz produkty takich marek jak:

Ranking glebogryzarek spalinowych

Glebogryzarka spalinowa Stihl MH 600

 

Glebogryzarka spalinowa, elektryczna czy akumulatorowa?

Wybór między glebogryzarką elektryczną, akumulatorową, a spalinową zależy od wielu czynników, w tym wielkości obszaru do obróbki, dostępności źródła zasilania i osobistych preferencji użytkownika. Glebogryzarki elektryczne są ciche, ekologiczne i łatwe w obsłudze, ale wymagają stałego dostępu do gniazdka elektrycznego, co może ograniczać ich mobilność. Glebogryzarki akumulatorowe oferują większą swobodę poruszania się bez kabli, lecz ich czas pracy jest ograniczony pojemnością akumulatora. Z kolei glebogryzarki spalinowe są najmocniejsze i najlepiej sprawdzają się w pracy na dużych powierzchniach oraz tam, gdzie dostęp do prądu jest utrudniony. Są one jednak cięższe, głośniejsze i emitują spaliny. Wybór odpowiedniego typu glebogryzarki zależy od specyficznych potrzeb użytkownika oraz warunków, w jakich urządzenie będzie eksploatowane.

Cena glebogryzarki spalinowej

Ceny glebogryzarek spalinowych zaczynają się już od 500 zł. Jednakże oczekując najlepszej jakości, dodatkowych możliwości, udogodnień i funkcjonalności - ceny markowych modeli, przystosowanych do najcięższych prac mogą mogą sięgać nawet 5000 zł. W ofercie naszego sklepu internetowego, oraz stacjonarnego sklepu z narzędziami ogrodowymi Domitech - znajdziesz wiele modeli w atrakcyjnych cenach, które spełnią różnorodne oczekiwania. Przy zakupie tego urządzenia trzeba mieć na uwadze jego masę oraz gabaryty, przez co cena glebogryzarki spalinowej wiąże się z dodatkowymi kosztami transportu.

 

Glebogryzarki spalinowe na Domitech.pl

W ofercie naszego sklepu znajdziesz wiele modeli glebogryzarek, w tym najmocniejsze z nich, czyli modele z benzynowymi silnikami spalinowymi. Kupując glebogryzarkę z silnikiem spalinowym z naszej oferty - masz pewność że wybierasz pośród w pełni oryginalnych urządzeń, które podlegają gwarancji (zgodnie z indywidualnymi warunkami producentów), a w przypadku braku pewności - masz możliwość skontaktowania się z naszym specjalistą, który idealnie dobierze model, który w pełni spełni Twoje oczekiwania.

 

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2024

Polecane

pixel