Darmowa dostawa od 399,00 zł

Nowości Festool jesień 2023

2023-07-13
Nowości Festool jesień 2023

nowości festool jesień 2023

 

Jesienią 2023 roku marka Festool wprowadzi na rynek nowe, interesujące produkty. Wśród nowości Festool zapowiedzianych na jesień 2023 znajdziemy między innymi - kompletnie nową linię bezprzewodowych narzędzi akumualtorywch Festool 12V z ogniwami litowo-jonowymi, symetryczną pilarkę ukosową na bezprzewodowym zasilaniu 18V oraz całkowicie nową, sieciową żyrafę do gipsu z linii Planex M.

Wśród zapowiedzianych nowości znajdziemy

 • Wiertarko wkrętarka Festool CXS 12
 • Wiertarko wkrętarka Festool TXS 12
 • Akumulator Festool 12V o pojemności 2,5 Ah
 • Ukośnica Festool SYMC 70 Symetric
 • Szlifierka do gipsu Festool Planex LHS M 225

 

Nowa seria Festool 12V

Nowa seria bezprzewodowych narzędzi akumulatorowych od Festool. Festool 12 V to nowa linia najbardziej kompaktowych narzędzi akumulatorowych producenta, wśród której jako pierwsze pojawia się dwie nowe, małe wiertarko-wkrętarki: Festool TXS 12 oraz Festool CXS 12.

Nowe wiertarko-wkrętarki TXS 12 orax CXS 12

Jako pierwsze wśród nowych narzędzi 12V pojawią się dwie, małe wiertarko-wkrętarki Festool CXS 12 oraz model Festool TXS 12. Oba modele to odpowiedniki wcześniej zaprezentowanych w tym roku wiertarko-wkrętarek CXS 18 oraz TXS 18. Nowe narzędzia wyposażone będą w ten sam, szybko-wymienny uchwyt FastFix, umożliwiający szybką zmianę akcesoriów i adapterów.

cxs 12 txs 12

Nowy akumulator Festool 12V

Wraz z premierą nowych wiertarko-wkrętarek Festool 12V, premierę będzie miał nowy, wyjątkowy akumulator. Wśród pierwszych zaprezentowanych przez producenta akumulatorów nowej linii Festool 12V znajdzie się akumulator Festool o pojemności 2,5 Ah. Akumulator zgodnie z informacją od producenta - będzie w pełni kompatybilny z ładowarkami Festool 18V.

Nowa linia bezprzewodowych elektronarzędzi akumulatorowych skupiać się ma kompaktowej formie, małych rozmiarach oraz lekkości narzędzi, oferując skuteczność większości podstawowych prac. Na chwilę obecną brak jakichkolwiek informacji, czy w ofercie akumulatorowych elektronarzędzi Festool 12V pojawią się kolejne, inne narzędzia, jak wyrzynarki czy zakrętarki.

 

Ukośnica Festool SYMC 70 Symetric

"Symetryczna" ukośnica Festool z zasilaniem akumulatorowym 18V, czyli nowa ukośnica marki Festool, która pozwala wykonywać dokładne cięcia do połączeń, bez konieczności ponownego nastawienia kąta dla drugiego cięcia - pozwalając na natychmiastowe dostosowanie prowadnicy. Narzędzie to w dużym stopniu będzie znaną już wcześniej ukośnicą SYM 70, z tym że w wersji bezprzewodowej - zasilanej dwoma akumulatorami Festool 18V.

Szybciej osiągniesz perfekcyjny rezultat. Dzięki SYMMETRIC cięcie listew odbywa się dwa razy szybciej niż przy użyciu ukośnicy przesuwnej – precyzyjnie i bez obliczania. Kątownik nastawny umożliwia dokonanie pomiaru kątów wewnętrznych i zewnętrznych oraz przeniesienie ich na system ustawianych symetrycznie prowadnic. Cięcie wykonywane jest po dwusiecznej kąta, co pozwala na precyzyjne docięcie obu listew narożnika przy użyciu jednego ustawienia. Rolki błyskawicznie ustawiają akumulatorową pilarkę ukośnicę we właściwej pozycji, a w połączeniu z systemem podwójnego akumulatora sprawiają, że użytkownik zachowuje pełną mobilność. Bez zbędnych przewodów – w celu zapewnienia optymalnego przebiegu pracy, także w małych pomieszczeniach.

festool SYMC 70

Zalety nowej ukośnicy Festool SYMC 70

 • Ograniczenie zapylenia w miejscu pracy: Pojemnik na pył zapewnia bezpyłową pracę również bez odkurzacza mobilnego
 • Możliwość obsługi lewą i prawą ręką: Włącznik i uchwyt są umiejscowione centralnie dzięki temu obsługa z lewej i prawej strony jest równie komfortowa
 • Perfekcyjne rezultaty cięcia: Wysokiej jakości tarcze pilarskie są precyzyjnie dopasowane do pilarki i materiału
 • Łatwe zdejmowanie i przenoszenie: kątownik nastawny do ustawiania kątów wewnętrznych i zewnętrznych
 • Cięcie dokładnie po dwusiecznej kąta: System ustawianych symetrycznie prowadnic umożliwia dopasowanie listew pod każdym kątem
 • Inteligentne detale: Przyjazna dla użytkownika koncepcja przełącznika i lampka LED do wyświetlania linii cięcia zapewniają idealny przebieg pracy
 • Łatwa zmiana położenia: Rolki umożliwiają szybkie i bezproblemowe pozycjonowanie pilarki
 • Wytrzymałość: Połączenie bezszczotkowego silnika EC-TEC i systemu podwójnego akumulatora (2 x 18 V) zapewnia wystarczającą moc i długi czas pracy

 

Szlifierka do gipsu Planex LHS 2-M

Festool LHS 2-M to całkiem nowa, sieciowa szlifierka do gipsu producenta. Szlifierka przegubowa PLANEX LHS 2-M to uniwersalne rozwiązanie w przypadku prac szlifierskich na ścianach i sufitach. Nowa szlifierka do pracy wykorzystuje ruch mimośrodowy, co pozwala uzyskać perfekcyjną jakość powierzchni bez wyżłobień. Dzięki regulowanej sile zasysania, nowy PLANEX LHS 2-M utrzymuje swój własny ciężar na ścianie lub suficie, odciążając w ten sposób ramiona i plecy użytkownika podczas wszystkich procesów szlifowania.

Nowa szlifierka PLANEX LHS 2-M została zaprojektowana w taki sposób, aby była natychmiast gotowa do użycia, zaraz po wypakowaniu z torby transportowej. Podobnie do poprzednich modeli, nowa szlifierka współpracuje z odkurzaczami CT 36 E AC-PLANEX, zapewniając, że praca jest bezpyłowa i bezpieczna dla zdrowia.

PLANEX LHS 2-M

PLANEX M jest niezwykle wszechstronnym modelem spośród szlifierek przegubowych. Dzięki unikalnemu ruchowi mimośrodowemu szlifowania, umożliwia osiąganie wysokiej jakości powierzchni na ścianach i sufitach. Możliwość regulacji siły zasysania pozwala na wykonywanie prac szlifierskich na ścianach i sufitach bez nadmiernego obciążania ramion i pleców, co minimalizuje uczucie zmęczenia. Długość robocza wynosząca 1,4 m jest idealnie dostosowana do standardowych wysokości pomieszczeń. Dodatkowo, praktyczny uchwyt w kształcie litery T zapewnia jeszcze większy zasięg, umożliwiając łatwiejsze operowanie urządzeniem.

Zalety nowej szlifierki do gipsu

 • Lżejsza praca: Regulowana siła zasysania odciąża ramiona i plecy użytkownika; PLANEX utrzymuje swój własny ciężar na ścianie i suficie
 • Wszystko uporządkowane: Łatwy i bezpieczny transport w torbie
 • Wytrzymałość i trwałość: Trwałe komponenty wysokiej jakości i bezszczotkowy silnik EC-TEC
 • Idealna długość: 1,4 m to optymalna długość robocza w przypadku standardowych wysokości pomieszczeń
 • Skoordynowany system szlifowania: Materiał ścierny GRANAT pozwala uzyskać najwyższą jakość powierzchni i umożliwia bezpyłowe
 • szlifowanie
 • Bezpyłowe szlifowanie: Doskonałe odsysanie pyłu dzięki połączeniu z odkurzaczem mobilnym CT 36 E AC-PLANEX
 • Doskonała jakość powierzchni: Mimośrodowy ruch szlifujący pozwala uzyskać wysoką jakość powierzchni bez wyżłobień
 • Możliwość pracy na większej wysokości: Praktyczny uchwyt w kształcie litery T w celu zwiększenia zasięgu

 

Zestaw szyn prowadzących FS 1400/2-KP

Zestaw szyn prowadzących FS 1400/2-KP to komplet prowadnic, który pomoże od samego początku prac w osiągnięciu idealnego rezultatu. Szyny prowadzące mogą być używane osobno, łączone, przyklejane lub mocowane ściskami.

Nowy zestaw elementów wyposażenia zawiera wszystko, co sprawi, że rezultat pracy będzie jeszcze lepszy - dwie szyny prowadzące z podkładkami samoprzylepnymi, element łączący, dwa ściski śrubowe i praktyczna, bezpieczna torba na szyny prowadzące - to własne nowy zestaw szyn Festool FS 1400/2-KP.

FS 1400/2-KP

Torba narzędziowa

Systainer3 ToolBag to nowe akcesorium, które umożliwia szybkie porządkowanie i łatwy transport narzędzi ręcznych oraz niezbędnego do pracy wyposażenia. Wytrzymała torba na narzędzia ze złączem do Systainera3 jest wyjątkowo stabilna i zapewnia miejsce na wiele narzędzi. Kieszenie wewnętrzne można rozmieszczać wedle własnego uznania, dzięki czemu użytkownik jest zawsze odpowiednio przygotowany do każdego wyzwania. Nowa torba narzędziowa Festool ToolBag doskonale pasuje do systemu Systainerów Festool i łączy się z Systainerami wszystkich generacji oraz z odkurzaczami mobilnymi.

Systainer ToolBag

Nowości Festool jesień 2023 - kiedy premiera?

Na nowe produkty marki Festool, wbrew pozorom nie przyjdzie nam długo czekać. Większość nowych produktów (według informacji od producenta) pojawi się już w październiku tego roku.

Aktualny harmonogram dostępności prezentowanych nowości Festool w ofercie:

 • Nowe wiertarko wkrętarki 12V - od października 2023
 • Ukośnica SYMETRIC SYMC 70 - od października 2023
 • Ukośnica  KAPEX KSC 60 - od września 2023
 • Szlifierka do gipsu - od października 2023
 • Egzoszkielet - od października 2023
 • Torba na narzędzia - od października 2023
 • Zestaw szyn - od września 2023
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2023

Polecane

pixel