Darmowa dostawa od 99,00 zł

Naprawa akumulatorowej pilarki tarczowej 18 V DCS 391 Dewalt

2019-09-20
Domitech Bydgoszcz – Sklep i Serwis to miejsce, w którym awaryjne i niedziałające elektronarzędzia uzyskują swoje drugie życie. Dotychczasowe problemy związane z niesprawnym włącznikiem funkcji, zużytymi szczotkami czy nadmiernymi luzami przyprawiają o ból głowy oraz są przyczyną wielu zatrzymanych czynności naprawczych i budowlanych. Remedium na tego rodzaju przypadłości są nasi Serwisowi Eksperci, którzy dzięki szóstemu zmysłowi – niesamowicie czułemu instynktowymi wrażliwemu nawet na mikroskopijne usterki – są w stanie zdiagnozować najbardziej ukryte problemy i wynikające z nich czasowe „uśpienie” narzędzia. Z tych powodów warty zapamiętania jest kluczowy dla wymienionych awarii adres – Górzyskowo 2A. To właśnie tutaj można nie tylko oswobodzić się ze złych emocji powstałych na skutek niesprawnego narzędzia, ale także oddać swój przyrząd codziennej pracy, aby w efekcie przywrócić mu dawną świetność funkcjonowania i możliwość eksploatacji na pożądanym poziomie.

Pogląd zgodny z naszą filozofią ofiarowania nowego i nieskrępowanego żadną awarią życia dla wybranego urządzenia przyjął jeden z naszych klientów. Gdy jego narzędzie trafiło do nas, jednocześnie  zza chmur zaczęło wyłaniać się słońce, przebijając łunami warstwy grubych chmur pierzastych. Pomyśleliśmy, że to zwiastun czegoś dobrego i przeczuwaliśmy tym samym, że diagnoza problemu nie będzie nazbyt wymagająca. Co zatem sprawiło, że akumulatorowa pilarka tarczowa 18 V DCS 391 Dewalt trafiła do Serwisu Domitech? Przyjrzyjmy się powodom w odpowiednim porządku z uwzględnieniem poszczególnych problemów. 

Akumulatorowa pilarka tarczowa 18 V DCS 391 Dewalt – wstępna diagnoza problemu  

Głównym bohaterem serwisowej diagnozy była wspomniana pilarka tarczowa 18 V DCS 391 Dewalt. Przy starcie urządzenia dało się usłyszeć bardzo głośną jego pracę, którą bez oporów można nazwać hałasem. Wysoki stopień dźwięków wydobywających się z urządzenia od razu przykuł uwagę Serwisowych Specjalistów, sugerując tym samym wyeksploatowanie łożysk.


pilarka tarczowa DCS 391 Dewalt


Wykrywanie awarii i podjęte działania

Kolejnym etapem było sprawdzenie szczotek. Ten proces jest nieodłącznym elementem każdego serwisowego przeglądu. Szczotki są nierozerwalnie złączone ze wszystkimi silnikami wykorzystującymi ich obecność w prawidłowym działaniu. Stosowanie szczotek w określonej gamie elektronarzędzi jest tak oczywiste, jak niezbędny do zasilania akumulator czy wymagane ostrze tnące w DCS 391 Dewalt, bez którego cięcie nie mogłoby mieć miejsca.


dcs 391 dewalt

Ogląd kolejnej usterki dotyczył zmiany perspektywy i sprawdzenia łożyska. Osadzone na górnej części wirnika łożysko nie zdradzało żadnych zmian mogących być przyczyną nieprawidłowo działającego elektronarzędzia. W tym miejscu Serwisowi Eksperci z wytężonym do maximum wzrokiem odkryli, że oś wirnika jest krzywa. Co to oznacza z technicznego punktu widzenia? Oznacza to, że wirnik powinien kręcić się w osi, a dzieje się to poza nią (wychodzi za wspomnianą oś). Nie tylko sama wada polegająca na krzywej osi, ale i idące za nią konsekwencje poszerzają skalę problemu. Wada ta przekłada się bezpośrednio na podwyższenie temperatury i bardzo głośną pracę, która w prawidłowo funkcjonującym urządzeniu jest cicha.

krzywa oś wirnikaCzynności związane z naprawą akumulatorowej pilarki tarczowej 18 V DCS 391 Dewalt nie zakończyły się na nadmienionych wyżej wadach. Nie obyło się bez rozebrania urządzenia niemalże do najmniejszej śrubki w celu odnalezienia wszystkich przyczyn niesprawnie działającej pilarki tarczowej. Po dokonaniu tej czynności okazało się również, że łożysko wrzeciona w plastikowym korpusie ma luz. Wszystkim, którzy zawrócili szczególną uwagę na początkowo opisaną hałaśliwą pracę, od razu zdradzamy, że to jeden z dwóch powodów, przez który urządzenie tuż po włączeniu odznaczało się bardzo nieprzyjemnym, niepokojącym i głośnym działaniem. Jest to o tyle ważne, że niewyeliminowanie bezpośredniej tego przyczyny powoduje zużywanie się trybów przekładni, więc o to należy zadbać w szczególny sposób.


dcs 391 dewalt naprawa
dcs 391 dewalt luz

Podsumowanie

Oszacowanie kosztów związanych z przywróceniem akumulatorowej pilarki tarczowej 18V DCS 391 Dewalt do pełni mocy i działania dało prosty wynik – połowa całkowitej wartości urządzenia. Na podstawie kilku wykrytych usterek, z których nie wszystkie udało się zdiagnozować z typową dla Serwisu Domitech szybkością i precyzją i których osobliwy charakter wymagał nadzwyczaj mocno rozwiniętej czułości na pojawiające się awarie, klient wyraził zgodę na naprawę urządzenia.

Wszystkich zwolenników elektronarzędzi Dewalt, a w szczególności pilarek tarczowych, uspakajamy – awaria ulubionego urządzenia nie jest wyrokiem dla niego. To, że elektronarzędzia czasem zawodzą lub wymagają konserwacji czy naprawy, jest oczywiste i nie wymaga dalszego tłumaczenia. Istotne jednak jest to, żeby dana maszyna trafiła w ręce sprawdzonego i profesjonalnego Serwisu. Pamiętajmy także, ze przyczyn uszkodzeń może być wiele, a wśród nich można wymienić przede wszystkim – brak konserwacji, użytkowanie urządzenia niezgodnie z jego przeznaczeniem i możliwościami czy chociażby przypadkowy upadek, podczas którego silne uderzenie w twardą nawierzchnię powoduje poluzowanie się podzespołów.

Z tak przedstawiającego się procesu naprawy przeprowadzonego przez Serwis Dewalt Domitech Bydgoszcz wyłoniła się akumulatorowa pilarka tarczowa 18V DCS 391 Dewalt, której techniczne możliwości zostały przywrócone do pierwotnego poziomu. Model w ostatecznym rozrachunku sprawdza się podczas cięcia rozmaitych materiałów. Ergonomiczna i wyprofilowana rękojeść przekłada się bezpośrednio na lepsze czucie urządzenia, pewniejszy chwyt i bardziej kontrolowane manewrowanie urządzaniem. Na sprawną i łatwą wymianę tarczy wpływa blokada wrzeciona. Ustawienie kąta odchylenia od pionu i głębokości cięcia wiążą się z uzyskaniem dużej wszechstronności praktycznego zastosowania. Te i wiele innych korzyści wynikających z praktycznego zastosowania urządzenia odkryć możesz wtedy, gdy staniesz się bezpośrednim posiadaczem akumulatorowej pilarki tarczowej 18V DCS 391 Dewalt dostępnej w autoryzowanym sklepie Dewalt Domitech Bydgoszcz.


domitech bydgoszcz stopka
                                       E-mail: serwis@domitech.pl
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2019
pixel