Darmowa dostawa od 399,00 zł

Egzoszkielet Festool ExoActive

2022-11-24
Egzoszkielet Festool ExoActive

egzoszkielet festool exoactive

Dzięki bezprzewodowemu zasilaniu akumulatorowym - egzoszkielet Festool ExoActive umożliwia wykonywanie trudnych prac nad głową - bez większych problemów czy uciążliwości. Prace tynkarskie, malarskie czy tapetowanie lub montaż pod sufitem mogą być znacznie lżejsze a sama praca znacznie efektywniejsza. Egzoszkielet Festool umożliwia regulację mocy dostosowując moc wspomagania do różnych prac, zapewniając pełną kontrolę i swobodę.

 

Czym jest egzoszkielet?

Egzoszkielet to rodzaj zewnętrznej konstrukcji, która jest noszona na zewnątrz ciała przez osobę, która chce wzmocnić swoje ciało lub poprawić jego funkcjonalność. Egzoszkielety są zwykle projektowane do wzmacniania siły i wytrzymałości ciała, poprawy równowagi, stabilizacji i redukcji bólu, a także do zwiększenia mobilności i funkcjonalności.

Egzoszkielety mogą być zaprojektowane do różnych części ciała, takich jak ręce, nogi, tułów i szyja. Mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak tworzywa sztuczne, metal, włókna węglowe i inne materiały kompozytowe. Egzoszkielety mogą działać jako dodatkowa warstwa skóry, zwiększając siłę i wytrzymałość ciała, lub mogą być zaprojektowane jako wsparcie dla konkretnych stawów lub mięśni.

 

Egzoszkielet Festool ExoActive

Festool ExoActive to aktywny egzoszkielet zasilany bezprzewodowo akumulatorami o napięciu 18V. Zasilanie akumulatorowe wykorzystujące te same akumulatory co elektronarzędzia marki Festool gwarantuje odpowiednią moc wszędzie tam, gdzie jest ona potrzebna. Egzoszkielet Festool można szybko i indywidualnie dostosować do różnych rozmiarów, dzięki czemu może zapewnić odpowiednią ergonomię, dostosowując się doskonale do różnych typów sylwetki. Festool ExoActive to narzędzie szczególnie przydatne podczas prac nad głową, pozwalające w sposób znaczny zredukować przeciążenia na ramionach i kręgosłupie.

Aktywny system egzoszkieletu Festool ExoActive to nic innego jak doprowadzanie zewnętrznej energii, redukującej obciążenia na operatorze, poprawiające komfort i redukujące ryzyko urazów. Egzoszkielet Festool ma ograniczać obciążenia ramion do nawet 30% - co przekłada się na redukcję obciążenia, o niemal jedną trzecią.

 

egzoszkielet festool exoactive

 

Egzoszkielet Festool ExoActive - zastosowanie

Egzoszkielet Festool ExoActive wspiera do 50 N siły na każde przedramię co w przeliczeniu odpowiada około 5 kilogramów na rękę. Dla porównania, szlifierka przegubowa Festool, żyrafa PLANEX LHS waży mniej niż 5 kg, przez co jej odczuwalna waga jest całkowicie znikoma. - Ponieważ zastosowania w rzemiośle bardzo różnią się od siebie, moc wspomagania ExoActive można indywidualnie dopasować do danej czynności. Obracając regulator można bezpośrednio ustawić potrzebne w danej chwili wsparcie.

Egzoszkielet Festool wyposażony został w trzy predefiniowane zakresy pracy- od bioder w górę, od klatki piersiowej w górę lub nad głową. Dodatkowo za pomocą aplikacji Festool Work  można wykorzystać dodatkowe profile do bardziej konkretnych zastosowań.

 

Użytkowanie i komfort

Nowy egzoszkielet marki Festool to narzędzie tworzące całość z ciałem. Wszystkie jego elementy zostały przemyślane w sposób taki, aby nie ograniczać ruchów podczas podnoszenia elementów, pracy w pozycji pochylonej czy wymagającej przemieszczania się. Praktyczna budowa umożliwia demontaż wszystkich części tekstylnych w celu prania/czyszczenia. Dodatkowo - wszyscy użytkownicy egzoszkieletu Festool ExoActive mogą posiadać własny system pasów, zapewniający szybszą i łatwiejsza zmianę użytkownika.

 

egzoszkielet festool exoactive

Egzoszkielet Festool - dostępność

Nowy egzoszkielet ExoActive Festool będzie dostępny od połowy 2023.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2022
Podziel się swoim komentarzem z innymi

Polecane

pixel