Akumulatorowy klucz udarowy DTW300Z Makita. Silnik bezszczotkowy. Pr. obr. bieg jał .1/2/3/4: 0-1000/1800/2600/3200 obr./min. Częst. udar. bieg jał. 1/2/3/4: 0-1800/2600/3400/4000 /min. Maks. moment obr. 1/2/3/4: 70/130/180/330 Nm. Uchwyt do mocowania.
Klucz udarowy Makita DTW300Z wyposażono w silnik bezszczotkowy, którego właściwości zwiększają możliwości eksploatacyjne narzędzia wydłużając jego żywotność. Zastosowanie technologii XPT sprawia, że urządzenie odporne jest na pył i wilgoć, co zwiększa jego bezawaryjność i umożliwia pracę nawet w najtrudniejszych warunkach. Operator ma możliwość wybrania jednego z trzech trybów automatycznego zatrzymania urządzenia, bez względu na to czy pracuje z lewymi, czy z prawymi obrotami. DTW300Z Makita ma 4-stopniową kontrolę prędkości obrotowej i częstotliwości udarów, przez co można je sprawnie dostosować do potrzeb użytkownika i specyfiki obrabianego materiału - prędkością obrotową można sterować za pomocą spustu włącznika, co daje pełną kontrolę nad urządzeniem, a w celu osiągnięcia pełnej prędkości obrotowej należy wcisnąć odpowiedni przycisk.
Podczas gdy użytkownik pracuje z pełną prędkością obrotową skok spustu włącznika zostaje skrócony, przez co prędkość uzyskiwana jest w szybki sposób, nie męcząc przy tym dłoni operatora. Maksymalny moment obrotowy działa z mocą 330 Nm, co bezpośrednio przekłada się na możliwość prowadzenia wydajnej pracy z każdym rodzajem materiału. Konstrukcja modelu DTW300Z jest kompaktowa i lekka, przez co bardzo manewrowalna - obsługujący może pracować wygodnie i bezpiecznie niezależnie od wybranej pozycji roboczej. Uchwyt pokryty został elastomerem, dzięki czemu zapewnia dłoni użytkownika większy komfort podczas pracy i pochłania część drgań. Kwadratowy uchwyt narzędziowy 1/2' posiada zabezpieczenie chroniące nasadki przed zsunięciem się - jest ono w kształcie litery C. Zamocowane diody LED umożliwia prowadzenie działań akumulatorowym kluczem udarowym DTW300Z Makita także w miejscach o ograniczonym źródle światła.
Cechy charakterystyczne Makita DTW300Z:
Niezwykle kompaktowy dzięki bezszczotkowemu silnikowi
BLDC – wariant silnika elektrycznego, w którym zastosowano komutator sterowany elektrycznie (zamiast mechanicznego komutatora wykorzystującego szczotki). W tym rozwiązaniu magnesy zlokalizowane są na wirniku, zaś cewki pozostają nieruchome. Zasilanie komutatora elektronicznego odbywa się poprzez dostarczanie do niego prądu stałego. Sprawia to, że zasilane cewki są kolejno włączane i wyłączane, a powstałe przy nich pole magnetyczne powoduje rotację wirnika.
Zasadniczymi atutami technologii BLDC są: większa wytrzymałość i możliwości eksploatacyjne, które wynikają bezpośrednio z braku szczotek jako elementów o dużej awaryjności; możliwość kontrolowania szybkości obrotu niemalże niezależnie od momentu pracy silnika. Ponadto brak szczotek gwarantuje mniej hałaśliwą pracę silnika, a także większą wydajność energetyczną. Urządzenia wykorzystujące technologię BLDC wyposażono w szczelniejsze konstrukcje, w których nadmiar ciepła uchodzi bezpośrednio przez obudowę, bez konieczności zapewniania cyrkulowanego obiegu powietrza.
XPT – uszczelnienie zabezpieczające wnętrze urządzenia. Dzięki takiemu systemowi wzmożona zostaje ochrona przed działaniem wody dzięki możliwości jej odprowadzania razem z pyłem. Narzędzie z XPT jest szczególnie przydatne podczas niesprzyjających warunków pogodowych.
Przed nadejściem zimy warto zadbać o bezpieczeństwo na drodze poprzez odpowiednią wymianę opon. Wymiana opon na zimoweto czynność, którą można zrobić samodzielnie, sprawdź jak przeprowadzić wymianę opon na zimowe przy wykorzystaniu narzędzi dostępnych w naszym internetowym sklepie. Poznasz również istotne kwestie związane z wymianą opon oraz przepisami
Gwarancja na produkty Makita obowiązuje wyłącznie na terenie Polski i wynosi 12 miesięcy (24 miesiące dla konsumentów), licząc od daty zakupu potwierdzonej dokumentem. Gwarancja nie obejmuje usterek wynikających z niewłaściwego użytkowania, przechowywania lub transportu. W razie awarii, produkt można oddać do autoryzowanego serwisu lub zamówić kuriera do centralnego serwisu Makita. Szczegóły procedury reklamacyjnej znajdują się w karcie gwarancyjnej. Szczegółowe informacje dostępne na: zasady gwarancji Makita
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?Zadaj pytanie a my odpowiemy niezwłocznie, najciekawsze pytania i odpowiedzi publikując dla innych.