Akumulatorowy strug do drewna 18 V DKP181ZU Makita

 • Akumulatorowy strug do drewna 18 V DKP181ZU Makita. Silnik bezszczotkowy. Prędkość obr. na biegu jałowym 12000 obr./min . Szerokość strugania 82 mm. Głębokość wręgowania 25 mm. Głębokość strugania 3 mm. Prowadnica, ogranicznik głębokości, moduł AWS.
Akumulatorowy strug do drewna 18 V DKP181ZU Makita
1 035,00 zł
/ szt. brutto
Łatwy zwrot towaru w ciągu 14 dni od zakupu bez podania przyczyny

Akumulatorowy strug do drewna 18 V DKP181ZU Makita z silnikiem bezszczotkowym i stopką zabezpieczającą. Szeroki wybór narzędzi akumulatorowych i fachowe doradztwo. Sprawdź nowoczesne technologie w Domitech Bydgoszcz.

 

Akumulatorowy strug do drewna 18 V DKP181ZU Makita w swoim działaniu bazuje na silniku bezszczotkowym, który znany także jako BL Motor i BLDC. Technologia ta umożliwia stałe podwyższenie wydajności eksploatacyjnej i energetycznej. Kolejną nowością jest system ADT, czyli automatyczne dopasowanie prędkości i momentu obrotowego podczas pracy stosowanego narzędzia. Trzecia technologia – AWS – to opcja pozwalająca na bezprzewodowe połączenie urządzenia z systemem odsysającym.

Model zdaje egzamin przy struganiu powierzchni i załamywaniu krawędzi. Dwa noże sprawiają, że skuteczność strugania zostaje bezpośrednio zwiększona. Zastosowanie noży wykonanych ze spieku twardego umożliwia obrabianie drewna klejonego, wiórkowych płyt oraz plastycznych materiałów. Do obróbki miękkiego drewna z kolei można zastosować noże z tak zwanej stali szybkotnącej.

W akumulatorowym strugu do drewna 18 V DKP181ZU Makita dochodzi do wydmuchu wiórów na wybraną stronę – w zależności od potrzeb użytkownika (w lewo lub prawo). Przednia podstawa wyposażona w trzy rowki służy do ścinania krawędzi. Dzięki obecności gałki można w precyzyjny sposób regulować głębokość strugania co 0,1 mm.

Akumulatorowy strug do drewna 18 V DKP181ZU Makita to również ergonomiczny uchwyt. Jego powierzchnia została pokryta specjalnym elastomerem. Dzięki temu urządzenie pewnie leży w dłoni, a przez to manewrowanie również staje się łatwiejsze. Ochronę przed zarysowaniem obrabianego materiału pełni stopka. W tej wersji urządzenie dostarczane jest z modułem AWS, bez akumulatorów i ładowarki.

 

Dane techniczne:

 • Silnik bezszczotkowy
 • Prędkość obr. na biegu jałowym 12000 obr./min
 • Szerokość strugania 82 mm
 • Głębokość wręgowania 25 mm
 • Głębokość strugania 3 mm
 • Wymiary (długość całkowita) 368 mm
 • Waga (EPTA): 3,3 - 3,6 kg
 • Technologia ADT
 • Funkcja AWS
 • Do załamywania krawędzi i strugania powierzchni
 • Dwa noże – zwiększona wydajność strugania
 • Przy zastosowaniu noży obracanych ze spieku twardego można obrabiać płyty wiórowe, materiały plastyczne, drewno klejone
 • Do obróbki drewna miękkiego można stosować również noże wykonane ze stali szybkotnącej
 • Wydmuch wiórów na prawą lub lewą stronę
 • Podstawa przednia z 3 rowkami do ścinania krawędzi
 • Gałka do precyzyjnego ustawiania głębokości strugania co 0,1 mm (regulacja z ogranicznikami typu "klik")
 • Ergonomiczny uchwyt z elastomerem
 • Stopka zabezpieczająca
 • Bez akumulatorów i ładowarki

 

W zestawie:

 • Ostrza 82 mm (2 szt.) A-82921
 • Prowadnica równoległa 122785-9
 • Sprawdzian nastawczy noży 123062-2
 • Ogranicznik głębokości 342390-8
 • Klucz nasadowy 6 782209-3
 • Moduł AWS 198900-7

BLDC Makita Domitech

AWS – to innowacyjna technologia wykorzystująca łączność bezprzewodową bluetooth. Dzięki zastosowaniu funkcji AWS można połączyć bez stosowania okablowania elektronarzędzie oraz odkurzacz. Podczas uruchamiania urządzenia automatycznie aktywuje się sparowany z nim odkurzacz. Funkcja AWS działa tylko z przystosowanymi do niej elektronarzędziami Makita.

AWS Makita Domitech

ADT - Automatic Torque Drive Technology – to specjalna technologia, której zadaniem jest automatycznie dostosowanie prędkość oraz momentu obrotowego urządzenia do aktualnie wykonywanej pracy i materiału z jakim pracujemy.

ADT Makita Domitech

 

Producent
Kod produktu
DKP181ZU
Gwarancja
Makita

Warunki Gwarancji Makita:

Elektronarzędzia są najwyższej jakości (Gatunek I) i objęte są w Polsce gwarancją na okres 12 miesięcy przy zakupie na FV lub 24 miesiące przy zakupie konsumenckim.

 

 WARUNKI ROZSZERZONEJ GWARANCJI DLA UŻYTKOWNIKÓW PRYWATNYCH I FIRM NA ELEKTRONARZĘDZIA MAKITA DO 3 LAT :

https://rejestracja.makita.pl/service-web/login.html

 

 

- aby skorzystać z przedłużonej gwarancji urządzeń, wystarczy dokonać rejestracji zakupionego urządzenia, w ciągu 30 dni od daty zakupu, na stronie www.rejestracja.makita.pl, przy czym gwarancja obowiązuje od daty zakupu. Aby dokonać rejestracji urządzenia, należy najpierw założyć konto użytkownika na stronie www.rejestracja.makita.pl, następnie na zarejestrowanym koncie, należy zarejestrować urządzenie. Każde zakupione urządzenie musi być rejestrowane osobno na koncie użytkownika. Po dokonaniu rejestracji użytkownik otrzymuje certyfikat potwierdzający rozszerzenie gwarancji. Certyfikat jest powiązany z urządzeniem i ważny wyłącznie z dokumentem zakupu oraz wypełnioną kartą gwarancyjną.

 

 

2 lata przedłużonej gwarancji na akumulatory Makita:

- warunkiem skorzystania z przedłużonej 2-letniej gwarancji na akumulatory Makita, jest zarejestrowanie akumulatora na stronie www.rejestracja.makita.pl , na aktywnym koncie użytkownika w ciągu 30 dni od daty sprzedaży, przy czym gwarancja liczy się od daty zakupu.

 

W przypadku reklamacji w okresie gwarancji, do urządzenia należy dołączyć wydrukowany certyfikat przedłużonej gwarancji, gwarancję oraz dowód zakupu.

Gwarancją objęte są wyłącznie urządzenia wprowadzone do obrotu na rynek Polski przez Makita Sp. z o.o.

Szczegółowe warunki gwarancji na urządzenia Makita, zostały opisane na karcie gwarancyjnej oraz tutaj

• PRZEDŁUŻONA GWARANCJA DOTYCZY URZĄDZEŃ I AKUMULATORÓW ZAKUPIONYCH OD 09.11.2015. •

 

 

WARUNKI GWARANCJI OGÓLNEJ

1. W przypadku reklamacji należy dostarczyć urządzenie wraz z kartą gwarancyjną, kompletne, z wyposażeniem (osprzętem: piły, brzeszczoty, tarcze, elementy tnące). Brak osprzętu może spowodować odrzucenie gwarancji. Procedury:

Konsument - dostarcza narzędzie do punktu sprzedaży lub serwisu lokalnego z wymaganymi dokumentami,  

Przedsiębiorca - właściciel narzędzia będącego w obrocie gospodarczym winien korzystać z lokalnego serwisu naprawczego.

 ezygnacja z lokalnego serwisu naprawczego i wysyłka narzędzia do serwisu centralnego przenosi koszty przesyłki na użytkownika.

W przypadku braku serwisu lokalnego należy wysłać narzędzie do naprawy do serwisu centralnego korzystając z firmy DHL przesyłką zwykłą  (opcje godzinowe lub "dostawa w sobotę" - koszt przesyłki ponosi nadawca) lub poczty.

2. Urządzenie należy dostarczyć do serwisu czyste, konieczność oczyszczenia narzędzia w serwisie jest usługą odpłatną.

3. Wady usuwane będą w terminie 14 dni (w przypadkach kontrowersyjnych 21 dni) od daty dostarczenia narzędzia do serwisu, po czym urządzenie zostanie odesłane na żądanie do klienta na koszt firmy.

4. W przypadku reklamacji bezzasadnej koszty przesyłki zostaną scedowane na reklamującego.

5. Gwarancja nie przysługuje jeżeli:

- w okresie gwarancji wymiana szczotek (odpłatna) nie była wykonywana przez autoryzowany serwis MAKITA - wiąże się to z przeglądem urządzenia

- uszkodzenia wynikły na skutek użycia narzędzia niezgodnie z instrukcją obsługi i przeznaczeniem

- narzędzie było modyfikowane lub naprawiane przez nie autoryzowany serwis MAKITA

- narzędzie próbowały naprawiać osoby nie uprawnione

- narzędzie było użytkowane w jakikolwiek sposób od momentu gdy wystąpiło w sposób widoczny ewentualne uszkodzenie

- narzędzie współpracowało z nieodpowiednim osprzętem lub było przeciążone (spalony wirnik i stojan)

- na reklamowanym narzędziu brak tabliczki znamionowej z numerem fabrycznym 

6. Gwarancja nie obejmuje wymiany części, które uległy naturalnemu zużyciu na skutek och skończonej trwałości (np. szczotki węglowe, uchwyty narzędziowe, zębatki napędu łańcucha, paski).

7. Okres gwarancyjny zostaje przedłużony o czas ewentualnej naprawy gwarancyjnej.

8. Należy przestrzegać zasad obsługi i bezpieczeństwa zawartych w Instrukcji Obsługi i Przepisów Bezpieczeństwa Pracy zawartych w załączniku do Karty Gwarancyjnej.

9. Jakiekolwiek poprawki w Karcie Gwarancyjnej powodują anulowanie gwarancji.

10. W przypadku reklamacji urządzenie należy dostarczyć w oryginalnym opakowaniu. W przypadku niespełnienia tego warunku Gwarant nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenia powstałe w czasie transportu.

Gwarancją objęte są wyłącznie urządzenia wprowadzone do obrotu na rynek Polski przez MAKITA Sp. z o.o. Bielsko-Biała

Gwarancja obejmuje tylko wady fizyczne tkwiące w urządzeniu tj. materiałowe lub montażowe. Karta Gwarancyjna jest drukiem ścisłego zarachowania. Utrata Karty Gwarancyjnej jest jednoznaczna z utratą gwarancji. Gwarant nie ponosi odpowiedzialności w przypadku niewłaściwego doboru narzędzia do potrzeb oraz użytkowania go niezgodnie z przeznaczeniem. Niniejsza gwarancja nie wyłącza, nie ogranicza i nie zawiesza uprawnień wynikających z treści ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. (Dziennik Ustaw z dnia 5 września 2002 r. Nr 141 pozycja 1176). Roszczenia z tytułu Gwarancji, Rękojmi, Umowy Sprzedaży będą przyjmowane tylko na podstawie niniejszej Karty Gwarancyjnej określającej tożsamość nabytego narzędzia. Gwarancja ważna z dowodem zakupu.

 

gwarancja makita

 

 

 

 

 

 

 

Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym sklepie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w Politce prywatności i cookies.
Zamknij
pixel