Darmowa dostawa od 399,00 zł

Zszywacz ręczny

( ilość produktów: 27 )

Zszywacz to narzędzie ręczne, które nosi potoczną nazwę taker. Narzędzie to umożliwia osadzenie zszywek, bądź sztyftów w materiałach o niewielkiej twardości. Zszywacze występują jako narzędzia ręczne. Jedne należy docisnąć do powierzchni oraz nacisnąć sprężynę, drugimi wystarczy uderzyć narzędziem w materiał, trzecia pozwala na automatyczne wbijanie zszywek i sztyftów po naciśnięciu spustu. W ofercie Domitech.pl znajdziesz szeroki wachlarz urządzeń oraz narzędzi ręcznych przeznaczonych do osadzania zszywek i sztyftów.

zszywacz ręczny

Zszywacz ręczny - działanie

Zasada działania zszywaczy jest stosunkowo prosta. Naciskając dźwignię zszywacza ręcznego napinana jest sprężyna. Po maksymalnym ściśnięciu dźwigni energia skumulowana w sprężynie zostaje przekazana zszywce lub sztyftowi, a następnie wbijana w materiał.

Taker - jak używać?

Przybijając materiał zszywkami lub sztyftami należy przyłożyć taker do powierzchni przybijanego materiału, a następnie nacisnąć dźwignię. Po jej naciśnięciu, zszywka lub sztyft zostaje wbity w materiał, do którego przyłożony był taker.

Zszywacz ręczny - jaki wybrać?

Wybór zszywacza ręcznego zależy od tego w jakim stopniu będzie on użytkowany. Jeśli taker będzie wykorzystywany raz na jakiś czas to w zupełności wystarczającym będzie zakup klasycznego narzędzia. Taker ręczny do użytku okazjonalnego będzie idealnym wyborem. W przypadku gdy zszywki lub sztyfty wbijane są codziennie w pracy zawodowej (choćby w zawodzie tapicera) warto zainteresować się ofertą narzędzi pneumatycznych lub akumulatorowych. Zszywacz akumulatorowy, bądź zszywacz pneumatyczny to dobre rozwiązanie dla osób zajmujących się zawodowo przybijaniem różnego rodzaju materiałów.

Zszywacz akumulatorowy do działania wymaga podłączenia akumulatora, z którego pobiera energię potrzebną do wbicia zszywki lub sztyftu. Zszywacz pneumatyczny z kolei wykorzystuje energię sprężonego powietrza, aby możliwe było wbicie metalowych łączników. Na rynku można spotkać także zszywacze elektryczne zasilane energią elektryczną z gniazdka. W takim wypadku nie jest wymagane zasilanie akumulatorowa, ani zasilanie sprężonym powietrzem. Energia dostarczana jest za pośrednictwem przewodu i przekazywana jest na kolejne elementy urządzenia w celu wbicia zszywek.

Narzędziem ręcznym o odmiennym sposobie działania jest zszywacz młotkowy, który określany jest niekiedy jako zszywacz udarowy. Jest to narzędzie, które używane jest jak młotek, z tą różnicą, że zamiast wbijać gwoździ, automatycznie wbijane są zszywki. Zszywacze młotkowe wykorzystywane są w dużej mierze w budowlance oraz w pracach na wysokościach. W przypadku zszywaczy młotkowych nie jest wymagane ściśnięcie sprężyny. Energia kinetyczna gromadzona w górnej części zszywacza młotkowego i w momencie uderzenia w materiał zostaje przekazana na zszywkę, bądź sztyft. Następstwem tego jest wbicie metalowego łącznika w uderzony materiał.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie zszywacza ręcznego?

Pierwszą rzeczą na jaką warto zwrócić uwagę jest materiał z jakiego wykonany jest taker. Takery z tworzywa nie są tak wytrzymałe jak metalowe zszywacze. Siła potrzebna do ściśnięcia dźwigni jest stosunkowo duże, przez co elementy z tworzywa mogą szybko ulec zniekształceniu lub pęknięciu. Kolejną rzeczą na jaką warto zwrócić uwagę jest dostępność zszywek w ofercie sklepów stacjonarnych lub internetowych. W przypadku wyboru narzędzi akumulatorowych albo pneumatycznych bardzo ważną rzeczą jest regulacja mocy wbijania zszywek.

W miękkie materiały zszywki lub sztyfty wbijają się z większą łatwością, natomiast w twardych materiałach drzewnych takich jak akacja lub dąb energia potrzebna do ich wbicia powinna być zdecydowanie większa. Regulacja ta pozwala na dokładne ustawienie głębokości wbicia zszywki. Takie rozwiązanie nie pozwala na nadmierne zagłębianie się metalowych elementów w docelowym materiale. W ofercie na Domitech.pl znajdziesz szeroki wachlarz takerów, które z pewnością spełnią Twoje oczekiwania. Sprawdź ofertę i wybierz zszywacz ręczny dopasowany do Twoich potrzeb.

Zszywacz ręczny, taker i młotkowy na Domitech.pl

W ofercie naszego sklepu znajdziemy wiele praktycznych, niezawodnych i niezastąpionych narzędzi warsztatowych, domowych i budowlanych, wśród których - szeroka gama zszywaczy ręcznych, takich producentów jak Bosch, DeWALT, Rapid, Stanley Fatmax oraz Stanley - wszystkie z oficjalnej, regionalnej dystrybucji, oryginalne i podlegające pełnej gwarancji deklarowanej przez danego producenta.

Wybierając zszywacz ręczny z naszej oferty - masz gwarancję bezpiecznej wysyłki wybraną przez siebie metodą dostawy oraz swobodę wyboru dogodnej formy płatności.

pixel