Darmowa dostawa od 399,00 zł

Szlifierka kątowa akumulatorowa - ranking

2016-04-04

Gdyby tak sprawdzić, to pewnie fraza „szlifierka akumulatorowa ranking”, w zestawieniu zapytań w wyszukiwarkach plasowałaby się gdzieś pomiędzy "czy mogę zrobić ramen na indyku" a "opel astra felga bbs". Więc to temat społecznie nośny. Na odpowiedź nie możemy pozwolić czekać zbyt długo. Brak odpowiedzi na pytania zasadnicze może skończyć się frustracją. I brakiem apetytu na warzywa. A tego przecież nie chcemy.

Szlifierka akumulatorowa - jaka jest najlepsza

Ludzie pokochali rankingi. Uwielbiają sprawdzać praktycznie wszystko. Od jakości świecowych kredek, po klasę energooszczędności suszarki do ubrań. Trudno więc mieć pretensję do majsterkowiczów, że też chcą wiedzieć. Jaką szlifierkę wybrać? Na akumulator, czy na kabel? 125mm czy 115mm? Dla laika zagwozdki totalnie z kosmosu, ale dla kogoś, kto pracuje narzędziami, rzeczy kluczowe. A gdyby tak podejść do tematu na chłodno? Przyjąć, że taka akumulatorowa szlifierka kątowa, to silnik, obudowa i źródło zasilania? Faktycznie. Co o to miałby być za ranking szlifierek? Okazuje się, że parametrów szlifierek jest na tyle dużo, że można pokusić się o jakieś podsumowanie.

Akumulatorowa szlifierka kątowa, czyli co by tu jeszcze poprawić

Szlifierki kątowe to chyba jedne z najbardziej uniwersalnych elektronarzędzi. Zaraz obok wiertarko-wkrętarek, to równie wieloczynnościowe, a często niezastąpione narzędzie. Pozwalają ciąć, szlifować, a przy odpowiednim osprzęcie także wykonywać bardziej specjalistyczne prace. Szlifowanie spoin, spawów, obróbka powierzchni drewnianych, czy prace renowacyjne-to wszystko jest do zrobienia za pomocą jednego narzędzia. Szlifierki kątowe dość długo opierały się nowoczesnym źródłom zasilania. Były niemal tak samo przywiązane do tradycji, jak Królowa Elżbieta. Ale to "przywiązanie" wynikało z czegoś innego. Szlifierka kątowa to maszyna, która wymaga wydajnego źródła zasilania. Gniazdko sieciowe nie ma praktycznie ograniczeń, więc takie maszyny "z kablem" znamy od lat. Akumulatorowa szlifierka kątowa to z kolei dość świeży bywalec salonów z elektronarzędziami. Ich ewolucja była możliwa dopiero wtedy, gdy na rynku zaczęły funkcjonować wysokowydajne akumulatory. Więc jeśli myślisz: "szlifierka kątowa akumulatorowa" i "ranking" to pierwszym kryterium powinien być akumulator. Rynek akumulatorów całkowicie zdominowały baterie litowo-jonowe. Mają wiele zalet w stosunku do starych technologii, więc ich popularność nie powinna dziwić. Ale oprócz chemii w akumulatorach jest coś jeszcze.

Makita DGA506ZJ - ranking szlifierek? Patrzę na niego z góry!

Modele japońskiego producenta cieszą się niesłabnącą popularnością. W kategorii jakość/cena często niedoścignione. Podobnie zresztą, jak i w tych mniej przyjemnych kategoriach. Serwis-ogólnodostępny, stosunkowo niedrogi. Jak na sprawdzoną, japońską konstrukcję przystało — naprawi je niemal każdy. A na części zamienne nie trzeba będzie czekać w nieskończoności. Ten model to także doskonały przykład dodatkowego wyposażenia. Hamulec, anti-kickback, anti-restart, czy silnik bezszczotkowy to pakiet wyposażenia, za jaki w salonie VW trzeba by wyłożyć worek pieniędzy. A tutaj jest standard. Więc szlifierka też: jak najbardziej, "dla ludu". Na podstawie tego modelu można śmiało stwierdzić: jeśli szlifierka kątowa i ranking, to Makita będzie okupowała pudło.

Czego faktycznie potrzebujesz, by zamknąć ranking

Część funkcji dodawanych do narzędzi przez producenta może się okazać zbyteczna. W przypadku Makity jest to jednak wynik konkretnej analizy. Przykład? Aby zakleszczyć tarcze w materiale, nie trzeba dużej średnicy. Wypadkowa prędkości obrotowej i nawet niewielkiego momentu na wrzecionie sprawia, że nawet 125mm może zrobić naszym nadgarstkom krzywdę. Sprzęgła antyprzeciążeniowe powinny być zatem montowane nawet w mniejszych maszynach. Czyli w rankingu +1. Zdarzyło ci się kiedykolwiek wpiąć akumulator do maszyny, w której włącznik został w pozycji "on"? No zdajesz sobie sprawę, że utrata kończyny może być szybsza, niż wydanie stówy w pięciozłotówkach na automacie nad polskim morzem. Po to właśnie są funkcje typu "antistart". Jeśli akumulator wypnie się z mocowania, to nawet po ponownym zamontowaniu go w slocie i włączonej maszynie, sama nie wystartuje. Ranking szlifierek akumulatorowych +2.

Jaka szlifierka akumulatorowa jest najlepsza?

Jak widzisz, rankingi są ok. Dzięki nim zestawiasz w jednym miejscu funkcje grupy maszyn i sprawdzasz, który model wypada najlepiej. Jeśli potrzebujesz wydajnej i mocnej szlifierki, będziesz umieć wybrać optymalną opcję. Jeśli masz do wydania określoną kwotę, niekoniecznie z rodzaju astronomicznych, ranking szlifierek kątowych wskaże Ci te najtańsze. Spieszmy się zatem kochać rankingi. Producenci tak często zmieniają modele...

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2016
pixel